www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Na co jezdíte??
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 14:24

Zdravím pánové,
dovolil bych si rozpoutat malou diskuzi o tom, u které firmy berete benzín. Po doporučení známého, který mně dělal rozvody a věnoval mnoho úsilí, aby přišel na to, jak odstranit cvakání ventilů mého benzínového oře, jsem změnil svého "dvorního" dodavatele AB OIL a přešel k OMV A SHELL. Po vyjetí 2 nádrží můžu říci, že subjektivně se auto lépe vytáčí, akcelerace je také lepší a hlavně - ventily už jsem také dlouho neslyšel, i když na to šlapu jak na mrtvolu smiling smiley, (asi tam opravdu bude těch slibovaných 95 oktanů místo 90+kyseliny+voda a já nevím co ještě...). Kdo má chuť, nechť zde sdělí své zkušenosti s tankováním u různých firem.


Re: Na co jezdíte??
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 14:26

Jinak pro doplnění, mám OPEL ASTRA F CARAVAN 1.6i 55kW r.v.1996

Re: Na co jezdíte??
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 14:43

Tankuju, kde mě napadne a co se naskytne (jen ne u takových těch jezeďáckých pump na farmě) a nikdy jsem neměl problém a ani nepoznal nějaký zásadní rozdíl.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 17:14

Tomas: Mám to samý auto a jedině Shell smiling smiley

Re: Na co jezdíte??
Autor: Sargon (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 19:12

95tka, vyhybam se shellkam...potom, co jsem nalil benal ze shellky do fabie tak uz nikdy tam nevezmu..ale mozna to byla jen spatny pumpa...ale radsi uz tam ani nezastavuju pro nic... jinak beru casto u euro oil cestou do prace + kdyz je treba tak kdekoliv... (krom shellu..)

Re: Na co jezdíte??
Autor: milanchal C18NE (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 19:38

Jsem z Rýmařova a jezdím do zdejšího dopravního podniku. Sice pumpa nic moc, ale zase neplatím žádné nóbl pumpařky. Mají tu nejlevněli z celého okolí, a kvalita je taky dostačující. Autobusáci by si do svých soukromých miláčků nelili žádné svinstvo.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Bery (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2006 20:26

Já mám s benzinkou Shell, jenom dobrou zkušenost. Pokud je možnost, tak jedině tam.X 16 Xel.


Re: Na co jezdíte??
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 04:21

Já neberu benzín radši NIKDE. A po zimní zkušenosti naftu jedině ÖMV nebo Shell :-)
tonda X17DTL

Re: Na co jezdíte??
Autor: David V (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 06:22

Beru jedině JET, Esso, Agip a Shell.
Ostatní neberu a konkrétně na OMV mně to hůř jede a víc žere a mám to několikrát vyzkoušený.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 12:49

Čus,
beru nejraději u Benziny,ale jinak když to není JZD,tak beru cokoliv.(OMV,R-Oil atd.)
Mám X16XEL.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Tondach Astra F-C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 16:40

Já všude krom nějakých zastrčených dvorků:-)Zatím bez problémů a pokud vím,většina benzínů se stejně dělá tady.Záleží pak už jen na kvalitě nádrží(podzemních) té které pumpy.A když jsem se ještě kdysi za bolševika ocitl v Bratislavském Slovnaftu,tak jsem ty provozy viděl na vlastní oči a ptal jsem se na ledacos.Bylo mi řečeno,že to s těmi oktany není až zase tak horké-že se taky stane že z toho je dobrý Speciál nebo špatný Super:-)No to snad už dneska pravda není,ale co my víme jak se s tím kouzlí na pumpách,co?

Re: Na co jezdíte??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 20:17

Já mám nejlepší zkušenost s ARALEM a OMV :-) Jinak beru u Euroilu ....jinak bych chtěl varovat východočechy páč to co teče za sračku v Hrochově Týnci je k pláči :-(



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Na co jezdíte??
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2006 20:41

Já většinou na OMV a pro zajímavost jsem několikrát bral na Trotině (mezi HK a Jaroměří).Na to,že je tam jeden špinavý stojan na benzín a jeden na naftu,vždycky to jelo dobře a ještě s obsluhou yawning smiley))).

Re: Na co jezdíte??
Autor: makis77 (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 04:28

Zdarec, já jezdím hlavně na Benzinu a Shell.
1. Na Benzině mám kartu na slevu
2. O těchto pumpách vím že tam dávají aditiva.
Nevyhledávám nejlevnější benzínky. S tím mám špatné zkušenosti. (výměna výfuku)
Např. CSW ( u nás v Ostravě) - motor skáče, akcelerace slabá, vyšší spotřeba.
Řidiči co vozí PHM tvrdí, že do všech čerpacích stanic vozí stejný benzín, tak proč se to auto vždy chová jinak, když natankujem jinde?
.......



Astra F Caravan X16XEL 97

Re: Na co jezdíte??
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 12:52

ano základní benzín se skoro do všech čerpaček vozí stejný, ale jak se zde již psalo, záleží jaké mají nádrže (voda v benzínu) a kolik do benzínu dávají přísad, v nějakém JZD ti prodají "suchý" benzín bez drahých přísad, se zkondenzovanou vodou a v extrémních případech i s přimýchaným transformátorovým olejem (nebo jiným sajrajtem), to je právě ten rozdíl kdy auto jede a kdy ne, tímto samozřejmě nechci globálně pomlouvat malé čerpací stanice, jsou i takové kde je benzín kvalitní

Re: Na co jezdíte??
Autor: Aznoh (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 19:56

Taky mam tak ctyri nadrze Shell V-Power za sebou a ikdyz ten benzin stoji vic tak po tom co si na nej auto zvyklo ho zere min a da se to pekne protocit. A-F C16NZ

Re: Na co jezdíte??
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 21:34

To Vrabi.-.. mě by tak zajmalo...jakým způsobem to míchají s těma přísadama?Protože pokud by do té nádrže nalily benzín a v nějakým poměru přísady ... tak by se to nesmíchalo všechno ...



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Na co jezdíte??
Autor: makis77 (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2006 16:41

to Jirkaaa->
Nejdříve se do komory nalejí přísady (aditiva apod..) podle množství benzínu který se tam stočí, a pak se tam pustí benzín. Tím dojde k promíchání.
Něco málo otom vím, jsem skladník ve velkoobchodě a každý den stáčím jednu cisternu.
Ikdyž si lidi stěžují že jim auto potom špatně jezdí, tak můžu říct že je to ten samý benzín jako se vozí na jiné pumpy. A žádnou vodu tam neleju. Ta se tam může vytvořit skondenzováním.
"Myslím že u nás to nehrozí" Denně se prodá cca 16-18 000 litů N95. A teplota je prakticky stále stejná a nádrž plná.
Jo, my aditiva nedáváme.
Doufám že to není vyzrazení obchodního tajemství a není tu někdo s vedení.
Tak zatím zdar....



Astra F Caravan X16XEL 97

Re: Na co jezdíte??
Autor: David z mostu (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2006 06:16

Chlapci máte pravdu pumpy dostávají stejný benzín ať je to sheel či Aral .....jestli něco bližšího chcete vědět o benzínu a tak se ptejte ......

Re: Na co jezdíte??
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2006 06:04

já beru JET ale nějak se trochu zhoršil hlavně v 98, tak pro jistotu točim shell je dražší ale nějak klesla spotřeba podle palubáku město 8.4, zase na mejch 7.9



---------------------------------------------------------/
OPEL KADETT
VW Touran II 1.6 TSi
specifikace: C20NE, 20SEH, 18E, C20XE, Motronic, jetronic...
Karburatory weber :-)

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **    **  **     **  **      **  ********  
 **        **   **    **   **   **  **  **  **     ** 
 **        **  **      ** **    **  **  **  **     ** 
 **        *****        ***     **  **  **  **     ** 
 **        **  **      ** **    **  **  **  **     ** 
 **        **   **    **   **   **  **  **  **     ** 
 ********  **    **  **     **   ***  ***   ********  
Powered by Phorum.