www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Na co jezdíte??
Autor: konzk (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2006 05:59

ja jazdim na 95X od JURKI je to najlacnejsia pumpa na slovensku a auto mi ide jak raketa neda sa to porovnat s 95 od OMV su to schity 95X ma ma adaptiva texaco a rozpusta karbon som stym navysost spokojný.Mam daewoo Racer 94rv GSI

Re: Na co jezdíte??
Autor: Alfa Beta (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2006 06:54

OPEL ASTRA G 2002 CARAVAN X16XEL
Už do favorita jsem tankoval na Shell a zdá se mi že motor má i o něco malinko menší spotřebu než když jsem bral na JET.
Kvalitní benzín však nejvíce poznám ve skútru.Jednou jsem bral u EURO OIL a už nikdy.Myslel jsem že nikam nedojedu.Škubalo cukalo netáhlo no hrůza.Tak jsem tam hodil W-POWER a to byla doslova pila.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Pilot Astry Mario (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 18:05

Shell V-power 95 ale nejsem spokojeny.cuka mi to ve vyssich otackach,zkusim nejaky jiny benzin odjinud.Astra Caravan c18xe(92kw :-) )

Re: Na co jezdíte??
Autor: Mirek D. (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2006 10:26

problém ale nemusí být v benzínu

Re: Na co jezdíte??
Autor: Lcf (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2006 12:18

Já beru shell obyč. natural 95 a spokojenost.

Nejhorší benzín, co jsem kdy bral, tak v Brně u Carrefouru na Videňské. Byl to teda Megane 1,6, ale vůbec to pak nejelo.
Taky bacha na Unicorn, nebrat.

Jinak dobře jsem zaregistroval rozdíl mezi benzínem shell a hypernova na zahradní sekačce :-)
S hypernova benzínem musím před každým startováním pumpovat, kdežto se shellem výjimečně.

Astra C14NZ, sekačka briggs&stratton ;-)


Re: Na co jezdíte??
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2006 13:33

Bohužel i já to musím potvrdit (Astra F 55kW, Astra G 74kW, Astra H 92kW). Ze začátku jsem jezdil Benzinu (92-96) - nic ani jiného snad nebylo, pak jsem dlouho jezdil Shell (96-00) a pak jsem nějak změnil trasu a začal kupovat i u neznačkových pump (00-01) a auto začalo někdy koktat. Vrátil jsem se zpátky a po po nějaké době se to znatelně zlepšilo. Stejnou zkušennost udělala i žena (Astra 55kW, Focus 75kW). Samozřejmě i u značkové pumpy se dá koupit póvl - zaleží pouze na nájemci stanice.

Pravdou je, že většina benzínů pochází z České rafinérské, ale velcí dodavatele - např.Shell a Benzina si přímo do rafinerie dodávají svoje aditiva, která se do benzinu míchají. Výjimkou bude Slovnaft a OMV - Ti mají svůj vlastní benzín.

Radim

Re: Na co jezdíte??
Autor: Dragon (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2006 16:19

Beru jedině Blue Octans 99, naprostá spokojenost. U Benziny za 33,50

Opel Kadett 1,6 caravan katalysator

Re: Na co jezdíte??
Autor: lubos (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2006 18:19

před 3 lety jsem absolvoval cestu na dovču na Sicíli(2500 tam, 2500 zpět) o-a-f-X 17 DTL, systém pumpa-hafo kilometrů- pumpa, a po třetí nebo čtvté nádrži u Shell auto jakoby dostalo druhý dech.Teplota v normálu, výkon jak poprázdnu. Prostě báseň.

Re: Na co jezdíte??
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2007 12:12

doteď 95 u Petry, průměr 7,6 (80% po městě), v prosinci jsem vzal plnou naturalu 98 v Brně u Globusu a spotřeba se zvedla na 8,7 !! - takže pěknej šit!!

Re: Na co jezdíte??
Autor: Vladix (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2007 11:00

Ja som najprv tankoval v Prahe do Astry 93. C14NZ kombi benzin u takej malej benzinky( vyzeralo to tam ako v JZD ). Asi po pol roku auto začalo cukať, a nevedel som, čo s tym. Tak som nalial nejaké to aditívum, a natankoval doplna Shell W-power racing!!! Prehnal som Astrid čo dala, aby sa ten moribundus dostal von. Auto malo potom lepší ťah, nechcípalo, proste pohoda. Teraz mam Tigru(90k)a tankujem len W-power. Spotreba primeraná ku štýlu jazdy. Myslím, že na benzíne sa nedá ušetriť.

Re: Na co jezdíte??
Autor: martin 1 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2007 15:48

Nedá mi to se nepřipojit, když vidím tu bujarou debatu na toto téma. nejezdím za rok kolem 60ti tisíc km a beru jen podle ceny. A nikdy jsem nepoznal rozdíl. Podotýkám že jezdím hodně do Itálie, takže tankuji i na rakouských SHELLkách a v Itálii. U nás jdu jen po ceně a opravdu žádný znatelný rozdíl. Věřím že vaše pocity jsou jen subjektivní a nebo se nejedná o vliv benzínu, ale jiných okolností. Ono když jsme u toho, tak teoreticky by mělo jet auto za deště také lépe, protože motor nasává vlhký vzduch. Ale objektivně to nepoznáte.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2007 20:21

Pokud se ti daří tankovat v Rak. a It. na Shellu, tak si hodně pomůžeš. Já tam tankoval naftu na dovči a auto se chovalo, jako by bylo nové. Určitě budu prezentovat Shell jako nejlepší. A nenechám si to vymluvit.

Re: Na co jezdíte??
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 06:42

to Luboš X17DTL : Nezapomeň, že tady diskutujou většinou zapalovači grinning smiley. Ti vyjedou nádrž než se dostanou k další benzínce - takže je jim celkem jedno, co vezmou. To my musíme vybírat, když na nádrž najedeme 1000km smoking smiley
tonda X17DTL

Re: Na co jezdíte??
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 13:04

Moc tu nemachruj! Já jezdím na LPG a spolu s benzínem mohu mít dojezd 1350km a to při podstatně nižší ceně za LPG. Ale i u LPG jsou čerpačky se špatným plynem, osobně upřednostňuji Flaga Plyn, ale dobrý je i Kralupol a Plyn z Ruska.

Re: Na co jezdíte??
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2007 20:28

to Tonda: No nevím, nevím, já mám s potíž ujet 1000 km na jednu nádrž. Mám většinou popojížďky nebo i přívěs a to je kumšt se vlézt do 5,7.

Re: Na co jezdíte??
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2007 06:33

to Luboš: smiling smileyjá vím, Bohumile, já vím ...smiling smiley Ale to nemáš říkat (psát) nahlas - kromě spotřeby nám zapalovači nemaj co závidět, tak lehká nadsázka neškodí. Mimochodem děkuji marselinovi za připomenutí, že zapalovače se samozřejmě plní i plynemsmoking smiley

Re: Na co jezdíte??
Autor: GooF (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2007 09:57

Mam C16NZ a vyhledavam jedine JET. Je to levny a nikdy jsem nemel problem. Je fakt ze si obcas dopreju nadrz Shell V power na procisteni a to je pak jizda:-) 2x jsem natankoval na Makro pumpe a to byla katastrofa, na semaforech to chcipalo, klepalo a proste nejelo. Jinak OMV taky nic moc, ale je mozny ze na Barrandove jsou spatny pumpy OMV.

Re: Na co jezdíte??
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 11:00

k tej vyššej spotrebe by som pripomenul že keď nemáte pal.PC tak tomu až tak neverte, sice už je to trochu dávno ale s kamošom sme to raz odmerali, u OMV sme natankovali do 10l nádoby 10l benzínu a chýbalo tam asi decko do 10 a na slovnafte keď sme natankovali tiež 10l tak do skutočných 10l tomu chýbalo viac ako pol litra

Re: Na co jezdíte??
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 11:15

Já tankuju u OMV a SHELL, jak do své Astry, tak do Corsy přítelkyně. Oba máme dieslely a je opravdu rozdíl, když vezmeme naftu u výše uvedených BČS a nebo občas dostanu nějakou naftu od známého, který je soukromý zemědělec a naftu kupuje u MJM Litovel po 3-4 kubících. Bezkonkurenčně nejlépe auto jede na naftu od Shell.

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Na co jezdíte??
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 19:39

Já do svého Kadíka 1.8GSi leju 95ku prakticky všude (kromě těch hnusných pump "ve dvoře") a spokojenost. Nejlíp to asi jede na natural 98 a je fuk od koho, spálil jsem se akorát u Makra a u Globusu...Jinak celkem spokojensot. Nejlepší mi asi přijdou benzínky JET, mají to celkem levný, kvalita dobrá a do motorky, kde mám přesně nádrž na 12l(odměřeno vodou při výplachu pilin) beru na stojanu do ÚPLNĚ(benzinku mám 150m od garáže z kopce ;o) prázdný bandasky cca 12,2l, což mi přijde, že dávají i poctivou míru...

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **        **  ********  
 **     **  **        **     **        **  **     ** 
 **     **  **        **     **        **  **     ** 
 **     **  ******    **     **        **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **    **  **     ** 
  *******   ********   *******    ******   ********  
Powered by Phorum.