www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12345678Následující
Aktuální stránka: 1 z 8
cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2006 16:59

Potřeboval bych poradit, při ustálené rychlosti cca 50 km/hod motor cuká, vyměnil jsem palivové čerpadlo, filtr, krokovací motorek, potenc. škrtící klapky, rozdělovač, kabely a svíčky a vstřikovací ventil. Dál si nevím již rady.
Je více druhů řídících jednotek pro motor C16NZ, jednobod.? Děkuji.

Re: cukání motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2006 06:45

Na vine muzou bejt zpuchrely hadicky podlaku, nebo EGR ventil.
Nicmene Te muzu uklidnit, ze mirny pocukavani je u techdle starejch motoru celkem normalni. Kdyby si videl jak zas*any dokaze bejt saci potruby a cela vstrikovaci hlava od olejovych vyparu, tak by ses nedivil.

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2006 08:04

Díky za radu, ale nevím, kde je EGR ventil. Mám jednobodové vstřikování MULTEC.Vstřikovací hlava je čistá, ale sací potrubí myslíš vzduch nebo benzín, vzduch .filtr je vyměněný. Díky!!

Re: cukání motoru
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2006 08:07

tak gaj vyhľadávanie je tu o EGR veľa popísané a stále to niekto opakuje

Re: cukání motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2006 10:17

Ach jo, to je porad dokola :-(

[www.kadett.cz]

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2006 19:54

Problem je vyřešený,díky za rady.

Re: cukání motoru
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2006 07:55

teda ked už sem davaš príspevok a pritom čakáš na to že ti niekto poradí a potom to nejako vyriešiš mohol by si dať vedieť ako si odstránil závadu aby všetci vedeli o čo sa môžu oprieť v podobnej situácii.

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2006 20:37

Tak jo,byl jsem to projet .nevyřešilo se nic.Dělá to dál.Zacuká to vždy když se lehce dotýkám plynu a povolim na volnoběh.Nevim co s tím.

Re: cukání motoru
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2006 08:15

TAk ono to bude tým, že ked sa lahko dotýkaš plynu a potom povoluješ čiže ti dobrzďuje motor tak je zastavený prívod paliva a ked sa lahko dotkneš plynu tak vtedy začne vstrekovať palivo a ono to potom cítiť ako cukanie.

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2006 21:53

Čau,to je přesně vono.Při tom cukání se rozklepe celý auto,musím vyšlápnout spojku.Byl sem na dovolený a pozoroval sem co to přesně dělá.Ujel sem asi 900km,cuká to pořád. Drobně to začíná dělat i za jízdy.Jo taky sem to vyblikal a ukazuje to pořád 12,takže bez závad.Ty díly co jsem měnil nebyly nové.Nevíš co je lišta zapalování?Je to v řídící jednotce?Jestli Tě něco napadne, co by pomohlo, budu rád.



Příspěvek upraven (13. 08. 2006 16:17)

Re: cukání motoru
Autor: Michal_NJ (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2006 21:14

taky mam ten problem a nakonec mi jel jen na 3 valce. Zacalo to spatnou listou zapalovani pak mi zdechla lamda a nakonec karbon udelal sve. Pridrene zdvihatka na ventilech. Tak sem musel sundat hlavu yawning smiley(

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2006 20:53

Díky za rady, po dlouhem pátrání jsem závadu našel. Byla to lišta zapalování. Auto jezdí normálně.

Re: cukání motoru
Autor: Sargon (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2006 06:50

lista zapalovani? menil jsi ji, nebo nejak cistil..? trosku to rozepis yawning smiley)

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2006 16:43

vypadalo to, že je to v pořádku(dva dny), a je to to samý, lištu jsem vyměnil. Nemůže to dělat vůle ve spojce?

Re: cukání motoru
Autor: sagi (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2006 19:46

resil sem tenhle problem v zime...nakonec pomohlo vymenit cely rozdelovac,ale ted to dela zas,delalo to vic,zkontroloval sem svicky,zas dal nazpet a vcelku zas na chvili dobry,mam meneny taky hodne veci,ale myslim ze to bude nejaka blbost...kdyz by nekdo poradil neco konkretniho budu rad...

Re: cukání motoru
Autor: milanchal Kadett C18NE (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2006 16:39

Stalo se mi to taky. Opravoval mi to taťka při příležitosti prasklého těsnění pod hlavou. ( prasklo mi těsnění, natlakovalo vodu a ta mi rozškubla chladič. )
Během konstantní rychlosti mi to trhalo, jako střídání tahu motoru s bržděním motorem.
Nakonec pomohlo vyčistit EGR ventil. Prý jsem ho zasral, když jsem vycucal nádrž až skoro dosucha a nasálo to bordel ze dna. Ještě jsem v tom teď nejel, ale prý se to ztratilo. Tak uvidím, po odskoušení napíšu.

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2006 19:14

Díky za radu, ale EGR ventil už jsem měl rozebraný a čistil jsem ho, ale pořád to je to samý.

Re: cukání motoru
Autor: milanchal Kadett C18NE (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2006 18:59

Tak už jsem to projel, zatím to necuká. Tak uvidím po pár stech km.

Re: cukání motoru
Autor: Karel (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2006 19:53

Pilot64, zkus vyndat čidlo otáček klikové hřídele. Možná už bude dost zapečené. Měl jsem obdobný problém, sice po jiné opravě škubání jsem měl také. Čidlo jsem vyndal osmirkoval očistil na kov a teď jsem bez problému. Auto jezdí v pohodě C20NE.
Řešil jsem to v příspěvku Omega A91 C20NE.

Re: cukání motoru
Autor: Pilot64 (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2006 18:10

Ze zoufalství jsem vyměnil potřetí EGR ventil a stal se zázrak.Najel jsem asi 500km a auto jede jako nové.Tak dík za rady a čau.

Jdi na stránku: 12345678Následující
Aktuální stránka: 1 z 8


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  **         **        **    ** 
       **  **   **   **    **   **        ***   ** 
       **  **  **    **    **   **        ****  ** 
       **  *****     **    **   **        ** ** ** 
 **    **  **  **    *********  **        **  **** 
 **    **  **   **         **   **        **   *** 
  ******   **    **        **   ********  **    ** 
Powered by Phorum.