www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Aktuální stránka: 7 z 8
Re: cukání auta v zátahu..
Autor: Hanzo83 (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 17:16

Nazdárek tak teď už mi to začalo i chcípat kontroloval jsem kabely ke svíčkam ty jsou ok svíčky pálí dobře a tentokrát když to cuká se mi ani nerosvítí chybová kontrolka už vážně nevím co s tím asi jedině diagnostika.

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: Hanzo83 (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2009 17:20

Neměl jste někdo podobný problém uvedený víše??

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 04:58

Zdarec bando sic už astřičku nemám ale stále sleduji vývoj tohoto problému. Greiny odnás z práce má astru F caravan 1.7TD (X17DTL) takže tu samou co jsem měl já. Měl stejný problém prostě si škubala tak jako mě. Výte co??? už to nedělááááá.
No v Únoru myslým, se mu vysypalo čerpadlo serva tak ho vyměnil ale tím to nebylo, načež si všiml že když mu začne zlobyt otáčkoměr (já ho neměl) tak auto škube, tak šel po altíku. No diesely mají otáčkoměr napíchlý na altík. Po proměření altiku na stolici bylo vše v pořádku, zdání někdy klame. Jenže otáčkoměr zlobyl dál. Tak se Olda (jeho jméno) zdravě nasral a nechal altík zgenerálkovat a natáhnul nové kabýlky od té pošinky s kabely co je na výku ventilů k alternátoru a odté doby má svatý pokoj, auto jede tak jak má a žádné cukání ani škubání. Takže že zkuste, řešte a pochlubte se třeba to Vám pomuže anebo to bude to něco jiného. Přeji mnoho zdaru, měte se Josef.

josefkim astra 1.6i

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: Radek73 (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2009 21:34

Čtu co si povídáte o benzínu a škubání a ráno mě šel motor cca 3 sec. na 3 válce...., mám Opel Astra F 1,4 16V stalo se mě,že mě cukala a motor celkově nešel vostře jak se říká.Koupil sem novej palivovej fitr,kabely ke svíčkám a nepomohlo to ...nakonec sem koupi čistič injektoru a hlavně sem vyjel nekvaitní benzín,teď tankuju jen na Shelu a mám klid,motor maká jako by byl novej,takže doporučuju kvalitní benzín,motor bude brát míň,takže neproděláte a nebude žádnej problém.Mějte se,ahoj Radek

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2009 06:45

josefkim co je to za blbodt že škubání X17DTL by způsobil alternátor? Nevím jak fyzicky může alternátor mít vliv na plynulost tohoto motoru? Já si myslím že to bylo něco jinýho! vstřiky, špatná nafta, nebo i turbo... (ale to by se jen tak nespravilo amo od sebe) Já osobně bych to spíš typoval na problémy s palivem...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: nick (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2010 20:18

no asi 4 bodové vstřikování mono je 1 bodové ty neznáš tento pojem

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: Tygrxxx (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2010 18:56

Ahoj já měl stejný problém ale cukalo to pořád, 5 hodin jsme v servise hledali závadu, měnil jsem kable, rozdělaovač, svíčky 3x,palivový filtr, vzduchový filtr no a nakonec to bylo těsnění sání vzduchu válců, druhý válec nasával falešný vzduch.No a bylo vyřešené, ale teď mám zase podobný problém až na to že jeden den jede super a druhý na prd, chvilku ok a pak zase naprd.myslím si že to bude vlkostí, tak jsem nasadil spodní kryt motoru zpět, prostříkal kontakty a konektroy, hlavně konektor labda sondy jsem zalepil celí poněvač není nijak krytý no a zatím nic jen to zezačátku cukalo a chcípalo.jinak pokud to bude pokračovat dále tak už nevím.Zítra se chystám pustit vyčistit egr, zkontrolovat palivové čerpadlo a po 50 vyčistit sání vzduchu, jinak fakt nevím grinning smiley.Jo jinak tu budu nabízet Omegu Combi Caravan, 2l za směšnou cenu grinning smiley

Re: cukání auta v zátahu..
Autor: pavel dlabač (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2010 10:41

Mám Astru 16. 16V taky cukala... jak jinak. Zkoušel jsem snad všechno. Po roce hledání závady se to zase zhoršilo. Tak klasika zase napíchnout na počítač. Na tom opět nic nebylo. AAAAž pán povídá, Vy musíte mít teplej motor, když jste dojel až sem a tady mi to ukazuje -16 Celsia. Vyměnili jsme čidlo teploty kapaliny (cca originál 400,-kč) a je po závadě. Děkuji p. Vakočovi, Písek.

Re: Cukání auta
Autor: crapper0 (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2010 11:24

Zdravim
mám opel astru F 1.6 55kW, 1997 a při trošku prudším přidání plynu první
jakoby cukne někdy i dvakrat a pak terv jede normálně nejvíc to dělá na dvojku příklad: 2200 otáček přidam plyn
nejdřív cukne a pak už jede normáně. Na neutrál když přidám plyn tak je to v pořádku okamžitě jde do otáček.

Možná s tím může být spojená vyšší spotřeba kombinovaná pod 9 litrů nejdu, vim že tento motor neni žádnej troškař ale zdá se mi to dost. Kamarád má tu samou astru a furt mi říká abych ji pořádně točil (řadim cca 3000ot. v zátěži i víc)

Mám menší díru ve středovém dílu výfuku (budu měnit až na jaře)

Vím že toho může být hodně, určitě v pondělí vyměnim svíčky.

a ještě mi při přidání - ubraní plynu hýbe řadička ne nějak extrémě ale hýbe

Re: Cukání auta
Autor: opel corsa 20XE (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 22:23

ahojte kluci mam problem mam corsu do ktery sem dal motor 20xe a porad skube za studena chcipa kdyz jedu a drzim treba ctvrt plynu abych udrzoval stale tempo tak to zacne neuveritelne skubat motor je pri volnobeznych otackach neklidny (hapruje) a kdyz mam treba 2000 otacek a seslapnu plyn tak se jakoby udusi skousel sem menit vahu vzduchu mam nove palivove cerpadlo meril sem tlak v liste tak sem na 2,8 baru prosim poradte uz si nevim rady vsechno sem vyskousel a uz me nenapada co dal

Re: Cukání auta
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2010 00:49

corsa:
Co svíčky, kabely ke svíčkám, rozdělovač - taková ta klasika...?
Co čidlo teploty chladící kapaliny, co čidlo na klice, co snímá otáčky, nemáš děravej(zpuchřelej) gumovej chobot od váhy ke vstřikům? Máš tam airbox, nebo jenom klobouček apod... Co paměť závad?

Re: Cukání auta
Autor: opel corsa 20XE (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2010 21:30

svicky , kabely , palec vycko rozdelovace cidlo teploty odskouseny cidlo na otacky taky cidlo klepani je novy prvni vec co byla kontroloval sem podtlaky atd nic vsechno ok pamet zavad nemam tam konektor ale stahl sem schema, jediny co nechapu a koukal sem na to jako blazen kdyz sem odpojil kabel do rozdelovace co je na haluv snimac a motor porad jede a nic se nezmeni

cukani motoru
Autor: Dandak (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2011 13:41

Zdravim ,žadam o pomoc, mam astričku caravan 1.6 16v a cuka mi při jizde pri jakekoliv provozni teplote až se s tim neda jed, take se mi dost zvišila spotřeba , a když jsem načetl jednotku tak me to napsalo chybu SMES MAX. ZATIZENI,coz nevim co to je zač,vymenil jsem filtry, olej ,vyčistil jsem klapku,vahu vzduchu,nove svičky,egr.vyčištěny,a dal už nevim co delat zavada se projevuje stale dal.

Re: cukani motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2011 20:12

Číslo chyby?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: cukani motoru
Autor: Dandak (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 17:29

cislo chyby nevim ale dnes jsem byl v oplu servis at mi to načtou jejich diagnostikou a vyjel jim agr ventil tak jdu schanet nejakej lacinejsi ,a pak az ho vymenim tak dam vedet.

Re: cukani motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2011 19:39

Osobně bych ho raději vyčistil, rozhýbal, namazal a zaslepil.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: cukani motoru
Autor: Sadam (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2011 19:13

Ahoj, pročítám si příspěvky a zjišťuji, že máme stejný problém (kolísání otáček - chcípání motoru). Já měnil AGR ventil cca před rokem, ale je fakt, že při jeho vyčištění problém s kolísáním otáček na chvíli (cca 14 dnů) přestal.

Re: cukani motoru
Autor: Dandak (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2011 15:10

tak před 20dni jsem vymenil agr za novy ta super zavada opravena auti jede jako prase,spotřeba klesla,no sama chvala ale ne na dvouho posledni 3dni se mi to cukani opet vratilo, nevim co dal...............POMOC

Re: Astra - kolísá volnoběh , chcípá ve volnobehu
Autor: pasta (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2011 09:06

Cau lidi mam problem s astrou f. nastartuju volnobeh kolísá a po chvilce auto chcipne. potreboval bych vedet jak mají byt zapojeny hadicky s karburatoru ty tlakove.. krokovy motorek mam dobry aji tesneni pod sanim. diky za odpovedi ...

Re: cukání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2011 10:51

Také se nedrží pravidel fóra. Typ motoru?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Aktuální stránka: 7 z 8


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **   ******    **      **  **     ** 
 **    **   **     **  **    **   **  **  **  ***   *** 
 **    **   **     **  **         **  **  **  **** **** 
 **    **   **     **  **   ****  **  **  **  ** *** ** 
 *********   **   **   **    **   **  **  **  **     ** 
       **     ** **    **    **   **  **  **  **     ** 
       **      ***      ******     ***  ***   **     ** 
Powered by Phorum.