www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
na LPG střílí do sání...
Autor: Mirek C. (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2007 20:30

Ahoj, prosím o radu. Mám Astru X16SZ, r. v. 1996, přestavěnou na plyn, systém BRC, elektronicky řízený.
Občas se mi při jízdě na LPG stane, že buď při rozjezdu, nebo po povolení plynu před zatáčkou a následném prudším přidání motor střelí do sání, někdy i třeba víckrát za sebou. Až teprve potom zabere. Stává se to nejčastěji při teplém, ale sem tam i při studeném motoru. Auto bylo už dvakrát na seřízení v odborné LPG dílně, kde mi vždycky tvrdili že "teď už to bude dobrý", ale není. Na benzín se to neprojevuje.
Na autě jsou nové svíčky, kabely ke svíčkám, všechny filtry, těsnění pod sací hlavou, ta tlustá hadice z filtru do sání se zdá být v pořádku, je udělané odvětrání víka ventilů, zaslepený EGR ventil, je odpojený chobot, co vede z masky do vzduchového filtru a na díře je nasazené koleno. Napadá mě, jestli nemám odpojit a zaslepit i přívod teplého vzduchu od výfukových svodů. Paměť závad nic nehlásí.
Jinak na volnoběh motor běží klidně a úbytek výkonu kromě toho střílení nepozoruju, s přepínáním na plyn taky nejsou potíže. Nenapadá mě čím by to mohlo ještě být a tak uvítám každý názor. Všechno dotupné o tomto tématu jsem už tady pročetl. Díky za názory a taky autorům za tyhle super stránky. smiling smiley

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2007 07:03

Hmm to je dost složité, jediné co mě napadá je je špatně zvolená tepelná hodnota svíček, při spalování LPG vzniká vyšší teplota než u benzínu, zkus koupit nejlevnější brisky s o stupeň vyšší tepelnou odolností než máš teď.

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: Mirek C. (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2007 11:33

Dík vrabi, zkusím to a uvidím. Dám vědět, jak to dopadlo.

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: Mirek C. (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2007 16:52

Člověče fakt to bylo svíčkama. Při seřízení mi je vyměnili za nový, dali tam Brisk Super DR15CY. Dneska jsem tam dal DR17CY a běží to jak hodinky. Necuká ani nestřílí. Nenapadlo by mě, že v servisu tam dají špatný svíčky. Ještě jednou dík. thumbs down

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2007 06:56

Podobnou situaci jsem řešil i já. LPG je na typ svíček hodně háklivý a hoření(zapálení) směsi ve válci s LPG je jiné než s benzínem(rychlejší). LPG ti zažehne rychleji a sací ventil je ještě pootevřen - střelí do sání. Nevhodně zvolená svíčka=samozápaly.

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 06:30

Taky jsem řešil podobnou situaci tento měsíc,
vyměnil jsem svíčky BOSCH (po 23tkm) za Brisk DR17YS.
Prozatím se to jeví jako dobrá volba.

Jaké svíčky se vám osvědčily v provozu
s LPG u motoru X16SZR? (typ, životnost ...)

díky za info,
Tomas


F Astra Combi, X16SZR, 12/1997, LPG BRC, 173 tkm

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 08:54

Na LPG mám vyzkoušeno Brisk Extra (životnost 60 000 km), Brisk Premium LGS (životnost 30 000 km) a Brisk Super Forte (životnost 35 000 km). Se vším auto jezdí spolehlivě a bez problémů jak na LPG, tak i na benzín. Nejlepší byli ty Premium, ale jsou poměrně drahé. Zkoušel jsem i Brisk Silver, ale ty moc nechtěli jezdit na benzín. Motor C18NZ.

Re: na LPG střílí do sání...
Autor: ROKO (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 12:54

Mám ten samý motor na LPG Lovtec podtlak.Výborné jsou NGK BKR5EK.Pár tisís jsem měl i Bosh FR8LDCU a ty měly po čase zamozápaly ač udržované.Po nich zkusím Brisky.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **   *******   **      **  **    ** 
 **     **  ***   ***  **     **  **  **  **  ***   ** 
 **     **  **** ****  **     **  **  **  **  ****  ** 
  ********  ** *** **   ********  **  **  **  ** ** ** 
        **  **     **         **  **  **  **  **  **** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **   *** 
  *******   **     **   *******    ***  ***   **    ** 
Powered by Phorum.