www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Stoupajci otacky
Autor: Jana (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2007 17:17

Zdravim mam kadetta 1,6i ,kdyz nastartuju auto se uplne zblazni a otacky stale stoupaj az na 5000tis.Nevim co s tim diky

Re: Stoupajci otacky
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2007 19:36

Ahoj Jano podľa mena usudzujem že si žena tak by som ti odporučil ak nie si technickjy typ aby si auto vzala do nejakej dielne k automechanikovi. Inak muisiš najprv zistiť čo pamäť závad svieti kontrolka alebo nie? ak áno musiš vyblikať závadu ale z najväčšou pravdepodobnosťou to bude krokovy motor volnobehu ktorý treba vyčistiť od usadenín. Ešte si daj vyhladať "vysoké otáčky" a najdeš napr.: [www.opelastra.cz] alebo [www.opelastra.cz]
[www.opelastra.cz]
[www.opelastra.cz]

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil palorep (19.12.2007 19:41)

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2008 16:22

Tak tam ten 12hran byl. Našel jsem ho v sadě bitů z OBI za 199,-Kč takovejch atyp. Označení M8.
Výměnu mám nafocenou, ale mě furt někdo krade na klávesnici písmena a tak mi
trvá strašně dlouho než něco napíšu, tak kdyby se někdo našel...

Jé, já si vzal jinou kartu z foťáku, tak ten BIT až příště.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 20:06

Tady je ten 12hran.
Označení M8.

Přílohy: (110.1KB)  
Re: Spojková sada - výměna
Autor: Gembler007 (IP zapsáno)
Datum: 10.02.2008 23:29

Tak zrovna tenhle potřebuju jinak to ztrhnu. Mám nějak zaklínit ty ozubený kola aby se mi při povolování neotáčely?

Opel Kadett E GSi 2.0 110kW r.v.89 C20XE

Re: Spojková sada - výměna
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 13:06

Nejlepší je vrazit montpáku nebo větší šroubovák do zubů na věnci. Většinou ale stačí mít zařazený kvalt a zabržděno.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: marabu (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 14:23

Chtěl jsem se zeptat, jestli jde spojková lamela odněkud vystříkat odmašťovacím sprejem. Jedná se o motor C16NZ r.v. 1989. Díky

Re: Spojková sada - výměna
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 14:37

Když už se spojka jednou namastila, tak to asi mělo nějaký důvod a pouhým odmaštěním nic nevyřešíš, napřed musíš odstranit příčinu problému. Jinak musíš sundat spodní kryt spojky, vyšroubovat šrouby na přítlačáku, odpáčit ho, do vzniklé mezery můžeš něco stříkat a postupně pootáčet lamelu.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: jardaF (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2008 20:10

Pokud je spojka celá mastná, tak Ti to stejně nepomůže - až se zahřeje, tuk vystoupí ze spodních vrstev napovrch a prokluzovat bude dál. Pokus ji máš fakt zamaštěnou, bez ostychu ji vyndej a vyměň.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **        **  **     **  **    ** 
 **     **  **     **        **  **     **  ***   ** 
 **         **     **        **  **     **  ****  ** 
 ********   **     **        **  **     **  ** ** ** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **  **** 
 **     **  **     **  **    **  **     **  **   *** 
  *******    *******    ******    *******   **    ** 
Powered by Phorum.