www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
Lambda
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 09:07

Zdravím
Slyšel jsem, že lambda sonda nemá neomezenou životnost, a že by se měla čas od času vyměnit. Mám Kadetta 1.6 caravan, a zdá se mi, aspoň podle vzhledu, že pamatuje tolik co celé auto.
Tak se chci zeptat, jestli může lambda být jen dobrá nebo špatná, nebo může být třeba i "načatá".jestli má význam, a jestli vůbec něco zlepším tím, kdybych ji vyměnil.
Kontrolka ECU mi nesvítí. Jen se rozsvítí někdy za jízdy, ale když zastavím, vypnu motor a znova nastartuju, tak už je zase klid. Ale to fakt netuším, jestli to může mít s lambdou souvislost.

Re: Lambda
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 09:57

Ahoj, no tak mohl by si zkusit vyblikat závadu, a třeba budeš mít jasno, pokud se nepletu tak se lambda mění co 100tis ? smiling smiley určitě nebude na škodu, když koupíš novou, většínou stará dává špatné hodnoty a většinou je bohatá směs, tudiž to žere víc a jsou černé svíčky. Já novou koupil asi za 600 a bez problémů.

Re: Lambda
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 11:20

Teď jsem se byl podívat na svíčky. Barvu mají krémovou, Světloučko oranžovou, nebo nějak tak podobnou. Paměť závad mi žádnou chybu nehlásí.
Jinak nemá někdo zkušeností s vyřazováním lambdy? Já sem to před časem zkoušel podle toho návodu co tu někde je, motor na volnoběh šel, ale jak jsem přidal plyn, tak to zdychalo, vynechávalo a všechno možné. A to ani nemluvím o tom, když sem se chtěl rozjet.

Re: Lambda
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 20:51

Nepleteš si náhodou pojmy s dojmama. O vyřazování lambdy tu snad ani nemohl nikdo vážně psát. Můžeš vyřadit katalyzátor, ale vyřadit u auta se vstřikováním lambda sondu mi přijde jako totální pitomost.Některé věci na autě jsou právě proto, aby nějak jelo. Lambda sonda dává signál řídící jednotce a pokud nedává, tak se jede na nějaký nouzový režim, ale rozhodně to ke zlepšení chodu motoru nespěje.

Re: Lambda
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 21:07

možná odpojil i tu řídící jednotku co ty víš? the finger smiley
Asi si to popletl s ERG ventilem???

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Lambda
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 21:08

Myslim že si to nepletu. našel sem to přímo v návodech na [www.kadett.cz]

Re: Lambda
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 21:14

Tak to je mazec, ale minimálně s tím bodem 3(/snížíme spotřebu paliva) bych nesouhlasil! Podle mě se spíš spotřeba zvedne! A emise dou totálně k čertu! No počkal bych na vyjádření Vrabiho co na to čekne!? Nebo ho přímo kontaktovat!! na to jsem i já zvědavý!!

No i Standa by o tom mohl něco dodat?

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Lambda
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 22:06

Že bych něco dodal já? smiling smiley Samozřejmě, že spotřeba půjde dolů. Všechna auta s katalizátorem mají bohatší směs, než je optimum pro výkon. To proto, aby zůstávalo zbytkové palivo a mělo v katalizátoru co spalovat ty nebezpečný čmoudíky. Osobně jsem si udělal změnu z C20NE na 20NE a věřte nevěřte, to auto jelo líp a žralo míň. Jinak co se týká ekologie, obsah CO stačí nastavit na vrchní hranici povolenou pro ten samý vůz s katem a co se týká nespálených uhlovodíků (HC), tak ty má kdejakej vyběhlej krám, co baští olej horší.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Lambda
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 06:29

No a jak sy to teda provedl? Dalo by se to udelat i u C16NZ?

Re: Lambda
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 06:30

Vendys napsal všechno co je potřeba spinning smiley sticking its tongue out, osobně to mám vyzkoušené pouze na C20NE a je to pravda smoking smiley emise se samozřejmě zhorší a kat (pokud je namontovaný) půjde pravděpodobně rychle do kytek. C20NE má ale zcela odlišný řídící systém a postup je zcela odlišný (a mnohem jednodušší) než u C16NZ. tu C16NZ někdo už kdysi udělal a fungovalo mu to dobře, bohužel už si ale nepamatuji kdo to byl, zkus propátrat historii fóra.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (18.11.2008 06:34)

Re: Lambda
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 06:34

Tak jo, diky moc za rady. jen se ješte chci zeptat, kde se da sehnat ten integrak s programem pro jiny ECU nebo jak se da do nej ten program nahrat?

Re: Lambda
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 06:41

logicky se dá soft přehrát pouze ve speciálním zařízení, čistého brouka bez softu koupíš v GMe, pokud tomu nerozumíš, svěř tyhle věci raději odborníkům, nicméně můj názor je ten, že finančně se ti vyplatí spíš nová lambda. jen mi prosím vysvětli jak jsi tedy mohl tuto úpravu udělat, což jsi psal 17.11. a při tom třetí bod návodu zní "čip vymažeme UV lampou nebo nahradíme novým čipem s programem pro motor E16NZ"

Re: Lambda
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 06:46

Tak se teda omlouvám, všechno, kromě toho čipu. Ale myslim si, že pokud mi to dělalo to, co mi to dělalo, tak to bude dělat i s troch upravenym programem, nemam pravdu? Moc se omlouvám jestli to chápu špatně a pletu se.

Re: Lambda
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 09:22

Pokud vše ostatní bylo správně, tak s jednotkou (softwarem) z E16NZ by to mělo jezdit v pohodě. Tohle zapojení musela jednotka C16NZ logicky vyhodnotit jako chybu a taky se tak chovat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Lambda
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2008 11:04

Máš pravdu, chápeš to úplně špatně smiling bouncing smiley Právě ta výměna softu je na celé té úpravě to nejdůležitější, E16NZ lambdu nemá a proto z ní jednotka nepožaduje informace. Pokud jsi provedl úpravu bez výměny softu tak si jednotku zmátl a nedivím se, že ti auto nejelo. Ty návody jsou proto rozepsané krok po kroku, aby se dodržovali. Pokud zapojíš vlastní fantazii do něčeho, čemu nerozumíš, často to pak končí vyhořelou elektronikou nebo nefukčním autem hot smiley

Re: Lambda
Autor: E M I L (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2008 21:04

Chtěl bych se Vás zeptat, jak můžu šetrně vyčistit lambda sondu, abych ji případně nezničil.
Rozhodl jsem se vyčistit svody výfuku od motoru, vyšrouboval jsem lambda sondu, která je zanesená sazemi.

Jakým přípravkem ji můžu vyčistit, ..nebo jen opatrně mechanicky na povrchu? ocelovým kartáčem apod.?
Poraďte prosím.

Díky Emil

Re: Lambda
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2008 21:38

Vubec na ni nesahej. Nejlepe ji vycistis jizdou.

Re: Lambda
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2009 10:46

Kdy se da nejlepe povolit lambda? Studene ci teple vyfukove potrubi? Chystam se na vymenu. Obcas (cca 1000km) zatim vzdy pri ustalene jizde, me problikne zavada 13. snad nemam tak drevenou nohu aby si ECU nemyslela, ze se nemeni napeti ;o) Je zajimave, ze spotrebu mam stale stejnou - zadny nouzovy rezim. Kabel v poradku, tak uvidim zda ji vymenim ci ne. Urcite je origo a ja na ni uz najel vic nez dost.

Re: Lambda
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2009 12:16

Podle oficiálního postupu a i to tak mám vyzkoušené, se nejlépe povolí když je výfukové potrubí ohřáté po jízdě. (Oficiální postup doporučuje ohřát motor na 80°C) A změna napětí na funkční lambda sondě se koná i když se škrtící klapka nehne ani o setinku. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Lambda
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2009 19:10

zdravim. dneska sem byl na emisích a neprosel sem. Mam velke HC na 229 pri volnobehu a 177 pri zvysenych otackach. a jeste lambda mi nevisla o 0,06. Tak se chci zeptat co by mohlo byt prícinou?? je mozne ze to dela lambda protoze je z Audi a ne z oplu?? a nebo to muze byt netestnost vyfuku?? jinak auto jezdí v pohode bez problemu. Mam opel Kadet 1,6nz diky za rady

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   ********  **     **  ******** 
 **        **     **  **        **     **     **    
 **        **     **  **        **     **     **    
 **        **     **  ******    **     **     **    
 **        **     **  **        **     **     **    
 **        **     **  **        **     **     **    
 ********  ********   **         *******      **    
Powered by Phorum.