www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Bohatá směs-emise??
Autor: Petr 55555 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 13:16

Zdravím všechny Oplaře,prosím o radu.Mám Opel Astra F r.v. 1991 1.6 benzín motor C16NZ, a neprošel jsem emisema kvůli velkým zplodinám.Motor přitom nekouří, nežere olej, tlaky jsou 12,5.Nechal jsem si u autoelektrikáře změřit lambdu,potenciometr škrtící klapky-to je v pořádku.Tak jsme dali nové svíce,palivový,vzduchový filtr, vymazali závady,profoukli přívodní hadičky benzínu a v nízkých otáčkách pořád pocukává a občas se rosvítí kontrolka motorku.Poraďte,děkuji. Petr

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 13:17

No a co teda hlasi kontrolka motoru?

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr 55555 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 13:31

Kontrolka hlásí 12,což je v pořádku, pak 22 což je potenciometr škrtící klapky( ten je v pořádku) a pak 45 a to je bohatá směs. Petr

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 13:47

Takže to auto o bohaté směsi evidentně ví, takže to bude spíš mechanická závada, jako špatný regulátor tlaku paliva, nebo přicpané zpětné vedení paliva do nádrže. Ale to, že hlásí i potenciometr klapky je divné. Buď zas tak dobrý není, nebo tou 22-tkou hlásí něco jiného a to by tak veselé nebylo. Koukni se pořádně [www.kadett.cz] . Je to hned pod tou chybou s klapkou. Zkus to podle návodu tam napsaného vyloučit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 13:47

Projdi konektor na ECU jestli neni zaoxidovanej a potom jeste kostreni motoru.

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr 55555 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 13:59

Díky chlapi,co je to konektor ECU??

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 14:00

ECU je ridici jednotka smiling smiley

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr 55555 (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2009 14:09

Chlapi dík, jste borci, dám hned vědět, jak jsem dopadl. Zdar a dík,ale teď mi napsal autoelektrikář, který mi spravoval otáčkoměr, kterej nešel, že byl svedenej do ECU, tu dal druhou a už jde, tak to nechá zahřát a uvidí se.Kéž by to bylo ono.Zdar borci smiling smiley)

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr55555 (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 20:32

Chlapi,zdravím, tak se dala jiná řídící jednotka, jde už i otáčkoměr,drží to otáčky, tak jak má,ale když jedu na trojku okolo 35km/hod. v klidu na čtvrt plynu,auto škube, tak už fakt nevím?? Mám tam ještě 3bodové svíčky Brisk, může to být tím, či něco jiného. Dík Petr

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 20:41

Však taky kdybys udělal, co jsem radil, zjistil bys, že je špatná řídicí jednotka. Především by to chtělo, aby to auto pořádně projel. A co se svíček týká, nejlíp ta auta jezdí na to, co tam má být. Všechno ostatní jsou hokusy-pokusy. Sám musíš vědět v jakém stavu máš zapalovací kabely, víčko rozdělovače a palec. To už je jen o pravidelné údržbě.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 21:04

cau k tomu skubani kdyz sem mival vectru tak mi to taky skubalo kdyz to slo do tahu dlouho sem resil cim to je pak sem ocistil maticky na svickach a projel sem to koukl sem na ne a jedna maticka byla cerna tak sem je prohodil a zase zcernala svicka na tretim valci bylo to kabelem ze slehal spatne? zkus se na to juknout muze to být kabel

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2009 22:14

BRISKy vyhod a dej tam BOSCH nebo NGK a budes mit po problemu.

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr 55555 (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 01:42

Chlapi, dík za radu, zítra se kouknu na rozdělovač, v pondělí vyhodím Brisky a koupím NGK co tam mají být. Díky moc a pak ještě tedy zkusím ty zapalovací kabely. Nejsem automechanik, tak se mi moc nesmějte. Zdar a zitra se ozvo, jak ten rozdělovač šlapal. Mějte se Oplaři Borci. Peťa

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr55555 (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 17:18

Chlapi zdar, tak jsem dnes sundal víčko rozdělovače, očistil lehce jemným smirkem kontakty,vyfouka,ale pořát to cuká. Na každou rychlost tak okolo 1500otáček, ale přitom to chytá perfektně. Ještě zkusím ty svíčky a káblíky,snad bude po problému, jsem z toho hotovej. Nebo vás ještě něco napadá???? Čao Petr

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 20:05

Zaslep EGR ventil.

[www.kadett.cz]

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr55555 (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2009 20:24

Díky Stando, zkusím to a dám vědět,co a jak. Zdar Petr

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: eMko (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 07:46

mam stejny motor a zacatkem zimy jsem mel i stejny problem, auto cukalo a delalo presne jak tu pises, udelal jsem tu vec, ze jsem koupil novy svicky a je po problemu smiling smiley jednobodovky,ale ted uz nevim jakou zn...

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Petr55555 (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 11:27

Chlapi,hurááá, už necuká. Zaslepil jsem dle rady borce Standy EGR ventil,hadičku šroubkem, a je po problému.Ale dnes jsem místo Brisek tříbodových koupil co tam mají být NGK, tak je tam po práci šoupnu.Ještě jednou všem dík za rady. Petr Opel Astra 1.6

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Milanos225 (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2009 18:16

Zdarec chlapy :-) Mám problém na motoru C20NE na 2,0 Vectře z 93. Má to příliš bohatou směs, chyba motoru nesvítí, všechny možný čidla vyměněny, kabely, svíčky a palec taky novej a teď aji komplet přetěsněnej výfuk po lambdu. Volnoběh brblá, jako by sem tam vynechal a nechce jít do otáček bez tahu. Čím to může být?

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2009 18:31

Mno, a zkoušel jsi jinou ECU?

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **         **     **  **     **   *******  
       **  **    **   ***   ***  ***   ***  **     ** 
       **  **    **   **** ****  **** ****  **        
       **  **    **   ** *** **  ** *** **  ********  
 **    **  *********  **     **  **     **  **     ** 
 **    **        **   **     **  **     **  **     ** 
  ******         **   **     **  **     **   *******  
Powered by Phorum.