www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5
Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2010 09:03

Dnes kolem 0°C. Motor naskocil jiz hure ale do cca 2-3 vterin. Prvni cca km bylo citit, ze v nizsich otackach se mu nechtelo. Motor bez upravy - ta se bude provadet az zitra.

Vcera ve Zline jsem tankoval za 22,40.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 12:20

Tak poslední zkušenost:
Optimální je E85 a N95 1 : 1.
Bez problémů startuje a jede tak, jako na samotný N95.
(bez přidaného odporu)

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 15:22

Nee, nejlip jede motor na cisty E85 ;o)

No ja to budu zkouset dal na cisty E85. Zatim jsem spokojen.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2010 10:21

V posledním čísle Světa Motorů č.41/2010 je tomuto palivu E85 věnováno 5 stran časopisu i s testem.thumbs down

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 13:29

to Stanc.:A co tam pisou?

Jinak az do vcerejska vse OK. Vcera jsem jel do Brna a pri zpatecni ceste jsem natankoval plnou (41,46l dotankovano) ve Slavkove u Brna a hned pri vyjezdu od benzinky zacaly problemy. Auto netahlo nez se rozjelo a volnobeh nedrzel. Na prvni krizovatce me to chciplo. Pak uz jedine drzet pod plynem, kdyz jsem nekde musel zastavit. Po dojezdu domu se me dokonce rozsvitila kontrolka - chyba 44 Lambda sonda ridke vyfukove plyny. Zkusim neco vyjet a dotankovat overenou E85 jestli problemy ustanou. Pokud to bude tim, tak jsou teda pekne rozdily mezi kvalitou. Pokud ne, tak koncim s jezdenim na E85. Dam pak vedet.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 15:47

Petře těžko budu opisovat 5 stran z časopisu, ale ve zkratce:
Test Fabie 3válec.
1) vyšší spotřeba, výsledný rozdíl je úspora 12kč/100km.Navíc nutné měnit častěji olej v motoru
Potřebné úpravy pro seriová vozidla:
1) Rozpouští změkčovadla v plastech, hadičky křehnou a po čase praskají, nebezpečí požáru.
2) Instalace přídavné jednotky prodlužující dobu vstřiku.
3) Rychlejší degradace motorového oleje.
4) Přehřátí katalyzátoru při dlouhých jízdách na plný plyn.
5) Opotřebení ventilových sedel by mělo při běžném ježdění vydržet.
6) Opotřebení palivového čerpadla v nádrži o více než o polovinu najetých km.
7) Problematické až nemožné studené starty, výhodou vytápěná garáž.
8) Přizpůsobení se typu paliva - úprava softweru
9) V případě nehody pokud by se zkoumalo palivo, jiné než předepsané palivo.
10) Ztráta homologace - nepovolená přestavba
Přitom píšou, že motoristé mohou mít jiné zkušenosti, ale jinak bude nejlepší si to podrobně pročíst a propočítat zda se to vyplatí. smileys with beer

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2010 05:45

Tak jsem z vědeckých důvodů vyzkoušel najezdit 300 km s C18NZ na směs 1:1 BA95/E85 spinning smiley sticking its tongue out
Výsledek:
startovatelnost při 0 st. - stejná jako na BA95
chod motoru - o něco málo klidnější
spotřeba - nárůst o cca 0,5l/100km ale to přičítám spíš tomu, že jsem zkoušel motor "trápit"
Jinak jsem nic jiného nepozoroval, jen to jinak smrdí z výfuku the finger smiley
Pro mne, jelikož mám LPG je úspora 4 kč/l celkem bezpředmětná, bral jsem to jako pokus a to, že si zdarma odstraním vysráženou vodu z nádrže a vyčistím vstřik ...

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: test vkladani podruhe (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2010 14:24

Pridal bych taky par vedeckych zkusenosti s E85. Je to stara Astra z roku 1996, motor X16SZR.

Natankovano N95:E85 1:1 (20 + 20l, v nadrzi byla tak polovina rezervy, mozna 4l). Zkouska skutecne ostra - druhy den rano prijdu k autu, oskrabu namrazu z oken, teplomer ukazuje nulu. Start uplne bez problemu. V nizkych otackach to trochu min tahne.

Druhy pokus - nadrz skoro sucha, tankuju 30l E85 a 10l N95. Teply motor jede porad bez problemu. Start pri 7 st C - bez problemu. Start pri 3 st C - tak to uz je horsi. Chyta az napoctvrte. Ale budiz, chyta. Jenze pri nizkych otackach to uz vyslovene skube, s tim se neda skoro ject, nekdy i chcipne na volnobeh. Staci sice tak dva km aby se to trochu zahralo, ale prujezd sidlistem nez se tak stane je utrpeni.

S totou smesi jsem ujel asi 30 km, pak jsem pritankoval 10 N95, takze aktualni pomer je cca 30l E85 + 20l N95. S tim uz to jede zase stejne jako pri pomeru 1:1, takze v pohode.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: 3000gt (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2010 10:34

Základem, než se začne jezdit na ethanol je kompletní revize palivového systému, výměna palivového filtru (za kvalitní, ne šmejd za 30kč), výměna oleje v motoru a to vše po prvních 1000 km opakovat.
Kontrolka motoru, respektive lambda sonda, se rozsvěcuje proto, že při jízdě na čistý ethanol spadnou emise pod měřitelnou hodnotu. I to je důvodem, proč motor nechce na ethanol chytnout napoprvé a mnohdy naskočí až napodruhé, nebo napotřetí.
Problém se dá vyřešit instalací rekalibrační jednotky, tzv. oblbovátka na lambda sondu. Taktéž je důležitý kvalitní vzduchový filtr, ideálně otevřený sportovní s dobrým přísunem vzduchu.

A o dalších věcech jako o kvaltních zapalovacích kabelech s nízkým odporem, pulzních svíčkách a kvalitním rozdělovači ani nemluvě.

Na ethanol nám jezdí řada aut dlouhou dobu, zkušenosti jsou.

Opel Kadett Cabrio 2.0 GSI 1987 85kw
Chevrolet Tahoe Z71 5.7 V8 2000 190kw
Škoda Felicia 1.9d 1996 47kw
Volvo V40 1.9Di 2003 85kw
Gilera Runner 50 1997 3kw

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: 3000gt (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2010 20:08

btw doby kdy byl E85 za 14 Kč jsou nenávratně pryč :-(

Opel Kadett Cabrio 2.0 GSI 1987 85kw
Chevrolet Tahoe Z71 5.7 V8 2000 190kw
Škoda Felicia 1.9d 1996 47kw
Volvo V40 1.9Di 2003 85kw
Gilera Runner 50 1997 3kw

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2010 16:41

Ahoj
jak to tady pročítám tak asi taky přejdu na E85, zvlášt když u nás (na třinecku) podražil Natural 95 teměř na 34,- >sad smiley((

jinak tady jsem našel info o tom E85 a seznam stanic v ČR..

[www.chiptuner.cz]

tak klidne cesty a mějte se

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 22:53

Opel Astra F GSi 92rok 2.0 16V C20XE - K/N vzduchová vložka, nové svíčky NGK, sport. výfuk od Rémusu a jezdí na čistý E85 bez problémů. Pod bodem mrazu chytá na po třetí, jinak normálně.. spotřeba teď v zimě 10,2l/100km. Konektor na nastavení okt. čísla jsem dal na Béčko (98+) a jsem max. spokojen, po pořádném zahřátí ten motor má daleko větší zátah než s B95 thumbs down takové jsou mé poznatky drinking smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 23:02

Ahoj Lukine, díky za info, taky buď rád že Ti to nežere trávu kolem cestgrinning smiley

jinak sem se chtěl zeptat za kolik tam teď máte cenu toho ethanolu??
a taky jak se dá udělat na ten můj motor konektor na nastavení okt. čísla.
když tak ICQwinking smiley
díky měj se

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2011 23:38

C16NZ ale konektor na nastavení oktanového čísla má. Ovšem jak koukám do schematu, je tam volba 91 a 95 oktanů.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 12:10

Ethanol na pumpě Muso v Orlové stojí 24.30,- se mi zdá smoking smiley

Vendys> Ten konektor je stejně jen odpor ne? Takže kdyby ho použil třeba z Astry, kde je 95/98 ?

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 12:19

U nás máme E85 za 24.20,-, musíš koukat po pumpách KM Prona, tam to mají levný, jelikož majiteli údajně patří i lihovar a tak si prodává vlastní špiritus spinning smiley sticking its tongue out Jinak konektor mám nastavený na 95 a na LPG i E85 bez problémů.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2011 20:00

Lukin: Ovšm jde o to, co si o něm bude myslet jednotka. U C16NZ bych jako jednodušší variantu viděl seřízení předstihu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2011 20:58

Ahoj,
tak jsem to risknul a nabral E85 v Orlové za 24.90,-
nalil jsem si 5l N95 a 15l E85, musim řict že zatím to šlape bez probelmu mam na tom nalitane 200km a bez problemu, i studene starty se dají, nic hroznehosmiling smiley
tak diky za info, snad budu jezdit dal na špyritus bez problémůgrinning smiley

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: rob-c16nz (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2011 13:57

Tak ja ho lil do c16nz a dokud jsem to ředil alespon 1:4 tak to bylo vklidu,ale když jsem dal jenom ethanol do prazdné nadrže tak jsem dojezdil,musel jsem na benzinku natankovat i benzín,cukalo to a nakonec i chcipalo při studených startech,ale při ředění jsem jezdil i v zimě a vpohodě... jinak s tou spotřebou jsem to neměl tak strašné,když jedu dalkovou na benzín tak jsem jezdil do 5,5 litru a s netfanolem asi o litr víc,takže vklidu,ale pozor na zanášení palivového filtru...

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: SARI (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2011 16:58

Ahoj, no abychom to jenom nechválili ten chlast v našich nádržích...
na víku jak je vývod pro spaliny z5 do sací skříně tak mi to vyváří strašný hnedobíly maglajz...je i na víčku motoru.
včera jak jsem to shodil tak byl karbec cely zasrany tím hnědobílým sajrajtem očistil jsem ho a vyvedl to hadicí do PETláhve, jen problem nekončí ted se mi kouří z podkapoty, protože to má starašné výpary a jde to i cítít v kabině, přemýšlím o delší hadici a vyvést ji níže skoro až pod auto at to není v motorovém prostoru at mi to nesaje větrák dovnitř...
ale zas musím říct že jezdím na 100% E85 občas tam přiliju 5-7l E95 a jede mi dobře i při studených startech což se až divím když jsem videl ten malajz co z toho teče...n
máte nějakou radu jak to zredukovat??
diky Jirka

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********  **     **  **        **     ** 
 **    **   **         **   **   **        **     ** 
 **    **   **          ** **    **        **     ** 
 **    **   ******       ***     **        **     ** 
 *********  **          ** **    **         **   **  
       **   **         **   **   **          ** **   
       **   ********  **     **  ********     ***    
Powered by Phorum.