www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 4 z 5
Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2011 12:09

No moje C14NZ na cistej jezdi.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: HarryEcotec (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2011 13:30

JardaGSi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na čistou E85 ti žádný běžný benzíňák (vyjma FFV
> či s prodlouženým vstřikem) pořádně nepojede...

Aby jsi se nedivil smiling smiley Nerikej hop, dokud nepreskocis.
Jsem k tomu taky trosku skepticky, ale prekvapilo by to.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HarryEcotec (25.08.2011 13:33)

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2011 17:02

Ja muzu pridat zkusenost s OmegouB 2,5 V6, ktera na pomer 20 litru benzinu, 50 litru E85 zrala o 1 litr vice... Ano, motor byl klidnejsi, jelo to bez problemu, studene starty pro teplote pod 10°C o neco horsi, tak ze vysledku se mi tohle palivo nevyplati.

Stejne tak Kadett 2.0 8V, tomu tohle viceoktanove palivo chutna, ale opet spotreba vzrostla o vice nez 0,5 litru.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: HarryEcotec (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 09:55

Standa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja muzu pridat zkusenost s OmegouB 2,5 V6, ktera
> na pomer 20 litru benzinu, 50 litru E85 zrala o 1
> litr vice... Ano, motor byl klidnejsi, jelo to bez
> problemu, studene starty pro teplote pod 10°C o
> neco horsi, tak ze vysledku se mi tohle palivo
> nevyplati.
>
> Stejne tak Kadett 2.0 8V, tomu tohle viceoktanove
> palivo chutna, ale opet spotreba vzrostla o vice
> nez 0,5 litru.


Jako promin, ale co jsi cekal, ze to bude zrat min nez natural?
Nebo se ti to nevyplati snad z toho duvodu, ze natural taknujes za stejny penize jako E85???? Rekni kde, taky tam pojedu!!!!hot smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 10:08

Priteli, ja tu nebrecim ze to zere vic a je me to uplne jedno kolik to zere.
Pouze konstatuji a dovolil jsem si pridat zkusenosti s timto palivem k jiz rozbehle diskuzi.

A mozna by nebylo na skodu, kdybys svoje reakce na prispevky trochu krotil a prestal vystupovat jako vseznalek.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: HarryEcotec (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 10:20

Standa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Priteli, ja tu nebrecim ze to zere vic a je me to
> uplne jedno kolik to zere.
> Pouze konstatuji a dovolil jsem si pridat
> zkusenosti s timto palivem k jiz rozbehle
> diskuzi.
>
> A mozna by nebylo na skodu, kdybys svoje reakce na
> prispevky trochu krotil a prestal vystupovat jako
> vseznalek.

...ale prezentujes toto palivo, ze se ti nevyplati, kdyz ti je jedno kolik to zere, tomu opravdu nerozumim. Nema to hlavu a patu grinning smiley

To je jak projet se jeden den s nohou na podlaze, nasledne zjistit, jee, to zere o 4 litry vic, to se mi uz nevyplati jezdit, auto do garaze.

Kazdy vi, ze na to auto basti vic, tak nevim, proc byl duvod k zavrhnuti, i kdyz ten narust spotreby neni nijak razantni.
V poravni s cenou tohoto paliva si troufam rict, ze to mluvi pri teto spotrebe v jeho prospech.

Nemyslim, si ze jsem vseznalek. "Nazveme to, rozepsat se mozna vic, nez je potreba."

thumbs down smileys with beer

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 11:47

Harry, Tobě se to vyplatí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: HarryEcotec (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 12:24

Na N95 mam naklady na 1Km 2,3Kč
Na E85 a N95 2:1 mam naklady na 1Km 2,1Kč
A pokud zvysim pomer E ku N, nebo dokonce na cisty, tak to treba jeste klesne.
Kdo vi, hodne bych se ale divil. Jsou to vsechno jenom pokusy. smiling smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 14:16

Harry> tak to ušetříš 200,- na 1000 km, to se vyplatí.. :-))

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: HarryEcotec (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 15:24

Milda> smiling bouncing smiley

ale usetrim plice lidi kolem cool smiley
V tomhle pomeru to proste lipo jede, nemuzu si pomoct smiling smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 20:07

máš plnou pravdu, že lid kolem sebe šetříš, ale myslím si , že hlavně tím že jim nečudíš saze z nafty. O tom ethanolu a jeho výrobě by se už dalo s úspěchem pochybovat.
Myslím, že co se tohoto týče, není nad dobře seřízený benzínový motor s dobře fungujícím katem
...já třeba ušetřím cca 100kč/1000km, když nekoupím benzín u Shellu, ale u Globusu.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2011 13:39

Tak jsem dojezdil na E85. Jedina benzinka v okoli co jej prodavala ho uz neprodava.
Jinak jsem narazil na toto video
[www.youtube.com]

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Mira Fanta (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2012 15:22

Jezdím s tím už půl roku a nemohu nic více říct, že je to super. Kdo tvrdí, že se mu zvedne spotřeba tak je to možné, protože řídící jednotka upraví časování. Ale na mé Octavii turbo RS se nic nezměnilo a zimní starty jsou bez problémů.Neměnil jsem ani svíčky . Mám vzduchový filtr K+N omyvatelný to je nutnost, jelikož papírový ztěžuje sání a rozptyl paliva E85. Spotřeba je stejná i nižší na dlouhé vzdálenosti.Ve městě je to úplně stejné.Opel Astra má vsřikovací lištu a tam je nutná bezkonektorová montáž na kabely. Není to ale problém. Takže ty rádoby posměváčky a chytrolíny bych usměrnil.Jezdí na to i auto mé přítelkyně Twingo a super.Na LPG taky každý nedůvěřivě kroutil hlavou a dnes? zdarec

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2012 16:16

To leješ do turba ? čistý bez benzinu? máš nějak upravenou jednotku?
jediný ,co je asi plus ,je pro to turbo vyšší okt.číslo ale nevím no,...
asi to bude na to turbo moc chudý né? prý i malá výhřevnost,...
taky bych to chtěl zkusit na turbo ale mám z toho docela strach.
jinač jsem na c20ne jezdil 2:1 (E85:BA) a vpohodě ,ale na čistej to skoro vůbec nejelo

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.09.2012 10:06

S rostouci cenou benzinu se opet objevila v blizkosti benzinka s E85 (23,50) a tak opet jezdim na cisty E85. Je tu nekdo, kdo na nej jezdi dlouhodobeji? Nejake potize?

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2012 21:28

U nás(Orlová) stojí 26,- na C20XE nad 15st bezproblémové studené starty i jízda.. za tepla úplně v pohodě.. problém není žáden, jenom je to línější a víc to veme.. porovnal jsem 3x dálkovou trasu (160km).. na N95 průměr 7.4l, Verva 100 6.8l a E85 10.5l. Takže poměr spotřeba cena je vlej vylej. Na ten ethanol to fakt minimálně o ty 3l/100km veme víc. Druhou věcí jsou asi čistící vlastnosti, budu to brát delší dobu, než budu měnit těsnění pod hlavou a mrknu co to dělá se zakarbonovanýma ventilama. smoking smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2012 05:20

Na zakarbonovanej motor ti stačí trocha vody z rozprašovače , na to nemůš čepovat líh. smiling smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2012 06:59

No moje 1.4 neoplyva vykonem, takze zda tam dam N95 ci E85 skoro nepoznam. Spis me slo o to, zda se nekomu neobjevil nejaky problem, kterym "strasi" odpurci. Spotrebu mam vetsi o 0,5-1,5 litru podle stylu jizdy, takze me se to vyplati urcite.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2012 09:45

Bre@thlless>> jó jó, já vím.. to už jsem taky zkoušel.. jde to hoodně pomalu, než tím proleješ nějaké 3l vody

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Martin 555 (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2012 20:49

Pokud mohu napsat vlastní zkušenost, tak už asi necelé dva roky jezdím na Astře F 1,6 16 V r. v. 97 na E 85 v poměru 3:1, tedy pouze čtrvtina naturalu, spotřeba je vždy okolo 8,7 - 8,9 l. Na čistý N 95 jezdím tak za 7,5 l, takže při ceně 23,5,- Kč E 85 a 36,5,- Kč N 95 (vše Tank Ono) je úspora asi 0,7 Kč/km. Nedělám to ani tak z úspory těch 0,70 Kč na km, ale kvůli Kalouskovi, než nám to zdraží. Nevýhoda ONO mám 25 km (tudíž kanystrová turistika:-) Auto jezdí úplně v pohodě, nepoznáte to, jestli je živější nevím, to se asi nepozná. Nejsem závodník, ale občas na to taky šlápnu, ale nemám rád jízdu brzda - plyn. Tzn. že jak je volno, jedu o 20 km / tacho víc, než jsou limity. Astřičku zatím mám proto, že jsem před šesti lety sehnal echt kousek z D, nebouraný, klima, ABS, tažné, 15 alu, zlatá metal, (já dodělal legál. zadní folie) a je to mazlík. Zatím bez rezu, dostává vosk, pouze ji ošetřuju kolem nádrže a lehce za PP zástěrkou práh...STK legál letos na jaře v pohodě o.k. (bez úplatku:-) Takže už jedině ta bezpečnost....No ale to taky není vždy pouze o autě. I když z více procent asi ano. Zvládli jsme Švédsko kolem Norska, Chorvatsko, Rakousko - Německo - Itálie (Alpy). Snad ještě něco dáme:-) Předtím Astra F ten samý typ, ale 94 bez klimy, ABS, fólií, alarmu...Takže už o nich za 12 let něco lehce vím. Na motory jsem měl v obou případech kliku, bez spotřeby, asi 0,5 . 1,0 l / 15000 km..Akorát na současném mazlíku jsem nechal před šesti lety měnit gufera při rozvodech...To jsem se rozkecal:-)

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 4 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **    **  ***   ***  **   **    **   **  
 **     **  **        **** ****  **  **      ** **   
 *********  **        ** *** **  *****        ***    
 **     **  **        **     **  **  **      ** **   
 **     **  **    **  **     **  **   **    **   **  
 **     **   ******   **     **  **    **  **     ** 
Powered by Phorum.