www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2011 16:09

Dobrý den, mám problém s mou astrou a motorem který je uveden v nadpisu, při nastartování kolísajá otáčky, občas chcípne a musím startovat znovu a trochu déle, při sešlápnutí pedálu otáčky zůstanou okolo 2 tis. ale po chvíli spadnou a je to ok - dle mého názoru to může být tlakový ventil paliva na vstřikách, spíše mi jde ale o jiný problém, po chvilce jízdy když dojedu ke křižovatce, buď vyřidím, nebo sešlápnu spojku na dojezdu zakolísají otáčky rozsvítí se kontrolka chyby motoru a občas auto úplně chcípne, musím znovu startovat, po vyblikání chyb z ŘJ se mi objevilo toto:

Ventil odvzdušnění nádrže - příliš nízké napětí
Lambda sonda - řídké výfuké plyny
Krokový motor volnoběžných otáček - nesprávný počet kroků
Induktivní impulzní čidlo- nesprávný sognál o počtu otáček
Snímač tlaku v sacím potrubí - příliš nízké napětí
Frekvenční čidlo ujetých kilometrů - žádný impulz

ví někdo co kde je a co se s tim dá případně dělat? a kde je případně ten hlavní problém? předem děkuji

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2011 07:34

Tipnul bych si, ze pricinou je "Ventil odvzdušnění nádrže" a ostatni je nasledek. Zkus nechat povolene vicko nadrze a projet to. Samo klidna jizda, zadne rezani zatacek.

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2011 08:03

Trochu problém je, že ty chyby už v paměti můžou být dost dlouho.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2011 17:16

Dlouho tam nejsou, schválně jsem odpojil baterii na cca 30 minut a poté ji zapojil zpět, měl bych tím docílit úplnou ztrátu paměti chyb, vyblikal jsem si to před i po odpojení baterie, beze změny, jen bych se zeptal, kde je ventil odvzdušnění nádrže? přesněji, kde ho můžu nalézt.

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2011 18:02

Víčko jsem povolil, jel v klidu, žádné vytáčení, nic podobnýho, po přijetí k 3tí křižovatce a vyřazení, či sešlápnutí spojky se rozsvítila chyba el. motoru a začaly kolísat otáčky

jen pro upřesnění, motor už mě takto zlobí cca rok, před rokem při napíchnutí se objevily jen 2 chyby a to frekvenční čidlo rychlosti a čidlo absolutního tlaku, čidlo bylo vyměněno a bylo to ještě horší (dávalo se již použité a poté jsem zkusil i úplně nové) oboje bylo ještě horší, auto začalo i cukat, nyní se tyto chyby rozrostly ještě o toto, vyměnen bovden auto chcíplo již při první vyřazení, bovden jsem dal zpět starý a vyměnil budíky, opět chcíplo na první křižovatce...

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2011 07:31

A jakou chybu-y to hodilo s otevrenou nadrzi?

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2011 08:44

No to právě nezjistí. Bude mu to ukazovat pořád to samé. Bylo by dobré smáznou paměť závad.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2011 19:45

To je pravda, musel bych opět smazat pamět závad a poté otevřít palivovou nádrž a projet, zkusím to zítra a napíšu co to vyblikalo

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 15:42

Dnes jsem odpojil baterii na cca 20-30 minut, povolil jsem víčko nádrže, poté jsem jel přes město a cca 10 km do druhého města kontrolka se rozsvítila opět, přes město autu padaly otáčky na cca 300 a to asi 4x poté při jízdě přes město do kterého jsem jel už otáčky padaly pomaleji a celkem se drželi u 800 - 900, poté jsem vyblikal závadu a závady se objevili úplně stejné jaké jsem zde již uvedl, takžé žádná změna, jen podotknu že prakticky pokaždé když jsem odpojil baterii na takovouto dobu, byla první či druhá jízda podobná této ale poté už se vše zase vrátilo do problémů o kterých jsem zde již psal

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 15:45

jen dodám že v případě pokud jedu delší vzdálenost, cca 30 km plynule, bez řazení, prudkého zrychlování nebo bez delšho dojíždění s kvaltem tak kotrolka motoru zhasne, pokud třeba dojíždím s kvaltem tak se kontrolka opět rozsvítí

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2011 19:42

Proto píšu, že by to chtělo tu paměť smazat. Takhle se budou vždycky ukazovat ty samé. Tedy pokud se nepřidá nová.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 07:18

Neni pravda, ze po 20 nastartovani se zavada smaze? Mozna drasticke ale proveditelne na studenem motoru. Hned zrana by to slo, ne?

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 08:39

Myslím, že u těch jednotek, kde se nesmaže ztrátou napájení, se nesmaže ani startováním.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: bachta (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 12:18

Přesně tak, X16XEL jsem měl a chyby, který tam byly od začátku tam byly pořád i po jejijch odstranění. Nesmazaly se ani bez baterky ani po X startech. Nevím, jestli je to nějaká závada, nebo spešl fíčura těchto motorů, s logikou to nemá nic společnýho, ovšem u X16XEL se není čemu divit.

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: bachta (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 13:19

Jinak problém se chcípáním na volnoběh jsem u tohoto motoru řešil cca před půl rokem (i byla v paměti závada nesprávný počet kroků, ale teda žádná jiná) a skutečně byla závada v krokovým motorku. Tenkrát jsem zrovna v autokelly chytil jakýsi výprodej a pořídil ho za 6 kil. Ten vadnej byl dost zarezlej. Prostě na něm bylo poznat, že je dead, po vyndání a zapnutí klíčku se skoro nehnul, což by měl. Takže bych bejt tebou ho zkusil vyndat a mrknout na něj jak bypadá a jestli se trochu hejbe. Za to nic nedáš. Akorát je skvěle přístupnej a výborně se to dělá smiling smiley

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 15:54

krokový motůrek už byl venku, čistil jsem ho odstraňovačem karbonu a benzinovým čističem, stejně tak jako egr a sání i s klapkou, leda že bych ho poškodil tou manipulacíale podle mě by to ten motůrek ukázalo už z úvodu kdy to bylo napíchlá na diagnostiku ale ukázalo to pouze frekvenční čidlo a čidlo absolutního tlaku v sacím potrubí, které již bylo vyměněno, stejně jako náhon tachometru a budíky ale beze změny, proto jsem vrátil starý náhon i budíky, jedině že by pracoval už tehdy špatně, ale přijde mi divný že by to chcípalo, mám pocit že by jen kolísaly otáčky

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 17:21

Tak pokud jde jen o to chcípání na křižovatkách, tak to zrovna moc rád dělá ten snímač rychlosti - frekvenční čidlo. Ale zrovna jeho funkčnost lze na diagnostice zjistit velmi dobře. Ono to teda lze zjistit i přes TID. [www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (22.09.2011 17:22)

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 19:53

Můžu se jen zeptat co je to za zkratku TID? popř. jak se to tedy dá zjistit?

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 20:15

Vše je v tom odkazu [www.opelastra.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F X16XEL - chcípání motoru
Autor: Panys (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 14:40

Přes TID mi začne blikat
F 12
F 95
a poté i za jízdy KMH 0
poté se rozsvítí celý display

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********    *******    ******   ******** 
 **  **  **  **     **  **     **  **    **  **       
 **  **  **  **     **  **     **  **        **       
 **  **  **  **     **   ********  **        ******   
 **  **  **  **     **         **  **        **       
 **  **  **  **     **  **     **  **    **  **       
  ***  ***   ********    *******    ******   ******** 
Powered by Phorum.