www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra x16xel motor problém
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2013 20:29

Ahoj, astra F combi x16xel,r.v.96 po nastartování ok, někdy začne běžet jako na tři válce,bafá to jak lodní motor na kutru. Žádnou chybu nehlásí, svíčky nové, i při chodu jako na tři válce svíčky pálí (vyzkoušeno postupným vytahováním kabelů), benzín se bere pokaždý jinde. Po vypnutí motoru a nastartování to je většinou ok, ale ne vždy a dělá to dost nepravidelně, někdy 5x denně a někdy týden ok. EGR ventil zaslepen. Najeto 295000... Neví někdo?

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2013 18:57

typuju cívku... samostatně kabely pálej ale tady je dvojitá cívka a dost často se vnitřně propálí ... kabel hází jiskru ale v jiných časech...

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: MIKA MAREK (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2013 13:30

Zdravím, mám naprosto stejný problém. Můžu vědět, jestli se už povedlo závadu opravit, případně čím to bylo? Díky

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2013 19:05

Dal jsem Velfobin, cca 10 km jsem to trápil přes 4000 otáček a zatím je pokoj, ale co tomu je, nevím. Ale asi bude mít pravdu oplík.jeník s tou cívkou, protože při startování, když to blblo, to vypadalo, jako když to pálí v jiným válci, hádaly se. Teď to jede, dcera s tím jezdí jen po městě a okolí, takže to zatím neřeším a jsem ve vyčkávací pozici. Ten problém se určitě zase objeví.

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: MIKA MAREK (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2013 19:11

Dobrá díky, já se pokusim někde vypůjčit tu cívku a vyzkoušet ji. Když tak dám potom vědět..

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: MIKA MAREK (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2013 10:55

Takže po výměně cívky za jinou stále stejný problém.. Napadlo mě, jestli nemůže být přicpaný benzínový filtr. Jestli to pak nedává malý tlak do vztřiků a pak to způsobuje to vynechávání, nebo běží na 3 válce..

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2013 19:42

Mě to zatím nezlobí, ale našel jsem tady toto :
[www.opelastra.cz]

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: stan (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2013 11:08

Jeden poznatek: zase to začalo zlobit, ale jen na provoz na Natural 95, když se tam přidá BioEthanol E85 (tankujeme v poměru 1:1) je po problému a motor šlape jak za mlada. Nevím proč to tak je, ale na naší Astře to funguje.



Astra combi 1.6 16V x16xel

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: Lubos Prekop (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2013 12:10

Prosím Vás mám problém z Astrou F caravan benzin 1,6,16v nedá sa naštartovať motor točí normálne boly menené rozvody aj z vodnou pumpou rozvody su nastavené podľa schémy ako majú byť auto pri štartovaní ako keby nemal motor kompresiu ,ked točim motor z racnou tak kompresiu je tam cítiť ,pozeral som sviečky po štartovaní sú mokré od benzinu motor vobec neodpáli nestretli ste sa s takýmto niečim ?Ďakujem za info

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2013 12:29

No a hazí to tedy skutečně jiskru ? Vyndat a zkontrolovat.

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: Lubos Prekop (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2013 14:16

nekontroloval som či dáva iskru predtím to auto normálne chodilo len tiekla vodná pumpa

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2013 15:24

Tak nejspis nekdo neco nezapojil smiling smiley

Re: Astra x16xel motor problém
Autor: zoro3 (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2014 11:29

Ahoj ,tak toto jsem řešil v prosinci taky nejdříve obvyklé jako svíčky , lišta svíček apod. pak přeměření tlaků ve válcích a výsledekem bylo uštípnuté sedlo výfukového ventilu ,tak hlava dolů výměna ventilu repase hlavy a když už to bylo nové rozvody a auto opět vrní jako kotě a poslouchá jako pejsek :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **    **  ********  ******** 
 **     **  **   **    **  **      **     **       
 **     **  **  **      ****       **     **       
 ********   *****        **        **     ******   
 **         **  **       **        **     **       
 **         **   **      **        **     **       
 **         **    **     **        **     ******** 
Powered by Phorum.