www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4
Re: ventilator chladice - nejede
Autor: MirekN (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 06:38

Ahoj. Při kolika stupních (na budíku palubní desky) tedy zapíná teplotní spínač větrák? Já jsem minulý týden ohřál motor v koloně přes 100 st a tak jsem honem zajel do odstavného pruhu. Větrák se netočil a tak jsem to jízdou v tom odstavném pruhu uchladil. Teď tedy nevím, jestli pak nesepnul spínač a nepomohl mi motor uchladit.

Re: ventilator chladice - nejede
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 09:43

MirekN a četl jsi alespoň pár příspěvků před tvým dotazem?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: ventilator chladice - nejede
Autor: Cosmo (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 16:56

Ahoj,

na www.opelclub.sk niekde v diskusii bola uverejnena schema zapojenia elktronickeho termostatu, ktory spina ventilator na zaklade udajov z teplomeru a nie z termostatu. Mozno to bude vase riesenie. Ked najdem link, hodim ho na toto forum. Mechanicke termostaty casto spinaju velke prudy motora ventilatora a obcas po urcitom case uz nefunguju tak ako by mali alebo vobec. Niektore Ople maju ventilator spinany priamo cez termostat bez pouzitia rele. Uvazujem nad podobnym ale elektronickym riesenim so spinacim rele. Ja mam ale trochu iny problem :-) Mam Kadett 1.7D a pocas jazdy sa zohreje na cca 80C a z tejto teploty sa uz nepohne nahor ani po 100km, pri nesetrnej jazde v meste, ani pri dlhodobej jazde v otackach atd. Proste nerozumiem, preco sa ten motor neprehreje viac. Mam pocit ze jeho teplota by mala byt trosku vyssia. Teplomer nepodozrievam, pri zapnutom motore po dlhej jazde maju vsetky potrubia a hadice chladiacej sustavy odhadom 80C takze asi ukazuje spravne. Pochopitelne za takychto okolnosti nedokazem dostat motor do stavu, aby sa pustil ventilator :-) Zda sa mi to divne. Inak sa auto sprava vzorne, vynikajuca spotreba taha umerne svojmu vykonu a veku, nemenil by som ho za ziadne ine :-)

Re: ventilator chladice - nejede
Autor: Cosmo (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 17:30

Ahoj,

tu je link na elektronicky termostat ako som slubil:

[www.opelclub.sk]

Keby ste potrebovali nejaku radu, som elektrotechnik-amater a snad vam budem vediet poradit s konstrukciou, aj ked niesom autorom zapojenia. V blizkej dobe dokoncim navrh podobneho zariadenia ale verim, ze podstatne jednoduchsieho. Velmi rad sa podelim o schemu na tomto fore.

Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **    **  **     **  ******** 
 ***   **  **     **   **  **   **     **  **       
 ****  **  **     **    ****    **     **  **       
 ** ** **  *********     **     **     **  ******   
 **  ****  **     **     **     **     **  **       
 **   ***  **     **     **     **     **  **       
 **    **  **     **     **      *******   ******** 
Powered by Phorum.