www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí123456
Aktuální stránka: 6 z 6
Re: kontrolka dobíjení
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2015 20:21

Dobrý večer,mám dotaz u X 16 SZR se mi zničeho nic za jízdy rozsvítila kontrolka dobíjení a nezhasla ani po vytáhnutí klíčku ze spínací skříňky.Zhasla až po odpojení baterky, ale po opětovném připojení se opět rozsvítila.Po nastartování už nezhasla,ale po přidání plynu na volnoběhu se přepálila.Pokud jsem správně četl, tak závada bude asi na diodovém můstku či regulátoru.Jo a zapoměl jsem zmínit, že přestal fungovat motorek ostřikovače a nedávno praskl klíňák po zadření kladky. Máte někdo jinou radu,přiznávám jsem spíš uživatel auta a opravy nechávám na jiné,ale rád o tom něco vím, abych nedopadl jako kolega, kterému nabízeli postupnou výměnu celé elektriky, protože sami nevěděli kde hledat.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2015 07:54

Bych to viděl na diodový můstek, jestli i regulátor je věc dalšího měření. Diodový můstek, protože jsou šlehlé diody a propojuje to do buzení, proto svítí kontrolka.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2015 15:31

Vendys moc děkuji za přesnou radu,byly to dvě za tří diod na můstku.Teď ještě koupit žárovku do kontrolky a nějaký motorek do ostřikovače.Asi při probití odešel.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: petr84 (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2015 08:24

Zdravím...mám taky problém.Cestou z práce mi začala svítit kontrolka dobíjení.Po sundání alternátoru(čistění,profoukání)a zpětném nandání,kontrolka nesvítí.Po otočení klíčkem na 1 se roztočí servo snad na max.otáčky,po chvilce trošku ustane ale běží furt.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.10.2015 10:16

Opravit alternátor a zmizí problém s kontrolkou i servořízením.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: kontrolka dobíjení
Autor: bohous (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2016 22:27

Urcite to dobíjí. Řeším stejný úkol. Při zapnutí nesvítí, rozsvítí se při otáčkách. Mám na baterce cca 12,6V, pak 14,0V: takže to dobíjí(jinak by tam bylo pořád 12,6 nebo míň!)!Takže někde visí kostra...

Re: kontrolka dobíjení
Autor: bohous (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2016 22:54

Máš napnutej řemen? Mě to dělal řemn. Jen jsem ho napnul, byl alternátor v pohodě...ale stále svítí..zkusím ho někde ukostrřit...

Re: kontrolka dobíjení
Autor: bohous (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2016 13:03

Odpovím si sám soběsmiling smiley, nakonec to bylo odešlou pojistkou!A už to zase funguje správně, tj . po otočení klíčku do polohy start(bez zapnutí), tak svítí kontrolka dobíjení,...kontrolka motoru...,a další dvě...bylo to 10A pojistkou...dle návodu smiling smiley-hledej v elektrice...!



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (12.04.2016 10:34)

Re: kontrolka dobíjení
Autor: jarda68 (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2016 17:02

při nastartovani mě na volnoběh blika kontrolka dobijeni a při většich otačkach se rozsviti naplno až mě praskla žarovka

Re: kontrolka dobíjení
Autor: bachta (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2016 11:10

mas v haji regulator v altiku

Jdi na stránku: Předchozí123456
Aktuální stránka: 6 z 6


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **    **   *******         **  **     ** 
 **    **  ***   **  **     **        **  **     ** 
 **        ****  **  **     **        **  **     ** 
 **        ** ** **   ********        **  ********* 
 **        **  ****         **  **    **  **     ** 
 **    **  **   ***  **     **  **    **  **     ** 
  ******   **    **   *******    ******   **     ** 
Powered by Phorum.