www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Digitální přístrojovka
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2009 14:30

Tak jsem dal do auta motor... po pripojeni zase nejde regulace podsviceni pristrojovky... vsimnul jsem si ze po otoceni klicku sviti parkovaci svetla, myslim ze to nebylo. muze to mit souvislost?

Re: Digitální přístrojovka
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2009 14:31

Narazil jsem jeste na jeden problem. Ukazatel paliva mi ukazuje tak ctvrtinu nadrze, ale v realu je prazdna... po doliti 5 litru ukazuje polovinu nadrze...
je potreba na lcd pristrojovku i merku paliva z GSI modelu? nebo kde by mohla byt chyba. diky...

Re: Digitální přístrojovka
Autor: oplica (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 21:27

mam teraz budiky bez otackomeru a mam nove s otackomerom ale neviem ze ci sa tam da niak zapojit a jake kable k tomu potebujem poradi mi niekdo?

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 22:46

Myslím, že poradí. A zkusím to třeba já. Přečti si pravidla této poradny. Jsou zde: [www.opelastra.cz]
Brzy zjistíš, že pokud nenapíšeš jaké máš auto, nikdo radit nebude, protože jasnovidci ještě nejsme a rozepsávat se tu o Astře nikdo nebude, když máš třeba Corsu. Krom toho je tu bezvadná funkce hledat a ta najde třeba i takové [www.opelastra.cz] a podobné věci. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Digitální přístrojovka
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2009 09:30

Tak přístrojovka mi už funguje jak má. jen se ještě chci optat, sehnal jsem snímač na olej(tlak oleje) jen je mi divne ze ma dva vyvody, jeste k tomu jsou stejne barevne oznacene (modrocervene). Je tedy jendno jakej privedu na pin X8-12.

Re: Digitální přístrojovka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2009 11:03

prometheus:
Jeden vývod je kontrolka tlaku oleje- faston a ten druhý je výstup snímače tlaku oleje - očko na šroub (tak to mám já)...

Re: Digitální přístrojovka
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2010 18:14

Ahoj Kluci, tak jsem se nakonec do toho pustil.
Sehnal jsem si vše potřebne...
mam problem s napojenim "Motoru" x9-11, mel samostatny vyvod na zarovku - dohromady 3 kable v jednom konektoru jsou dva hnedomodre a v druhem je cerny. nejak mi nejde do hlavy jak zapojit na ten konektor x9-11
- další je že nevim jestli mam dobře zapojene země na x17 - 3 jsem napojil všechny zeme co vedou z digi , udelal jsem dobře??nerozumim cislum v zavorce - x9-15 Zem (1,12-14,16)je to na planku
diky za jakekoliv info..mejte se

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Re: Digitální přístrojovka
Autor: SARI 3nec (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2010 20:58

ahoj, chapu, asi se vam na to nechtelo odpovidat...
ale už sem to zmakl, takže už neni třeba...
tak se mějte

PŘÍTOMNOST - Opel Astra F GSi 2.0 16V 110Kw smiling smiley)



MINULOST - Opel Kadett E 1.6i
Motor: C16NZ
Rok v. 1989
Šedá metal. - černá
-posilovač řízení, digi palubka, vniřek Recaro GSI, volant GSI 16V, přední a zadní GSI narazniky, zadní lemy Golf 1, 2cm zadní podložky, 15'' Alu winking smiley

Přílohy: 07092010(002).jpg (491.1KB)   07092010(006).jpg (481.1KB)  
Re: Digitální přístrojovka
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2010 06:55

Solidní zámotek smiling smiley jinak ať to šlape, já jsem s digi maximálně spokojen až na ty žárovky co maj jen v Oplu za 250,- /ks winking smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2010 20:14

pěkně to má najeto :-D

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 10:04

já bych chtěl viděl těch 288 km/h v akci na tom kadettu smiling bouncing smileythe finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 10:08

To se ti asi nepodaří grinning smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2011 22:03

Zdravím, mám problém mám koupené to tlakové čidlo oleje, aby mi to ukazovalo přesně tlak jaký je oleje, ale má 3piny ( nejspíš plus,kostra, signál) ale nevím kam co příjde poradil by mi někdo? Pak bych měl dotaz na tej digitální přístrojovce je kontrola brzdového obložení, ale nikde sem nenašel jak to zapojit. Předem děkuji za odpovědi (mám originál vectráckou digi. přístrojovku)

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 07:41

Jak zapojit kontrolu brzdoveho oblozeni najdes ve schematech, ale na rovinu - vykasli se na to. Cidla nejsou zrovna za hubicku a musi se pri kazde vymene brzdovych desek menit.

Jinak viz priloha.

Přílohy: cidlo_olej.JPG (8KB)  
Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 16:12

No stačí akorád dycky koupit destičky s čidlem a to se napojí na to co tam bude připravený ne? A kde najdu to zapojení sem asi slepej, ale nevidim to tam. sad smiley A ještě tam je hlídání světel, že když praskne nějaká žárovka na autě tak se to rozsvítí to se dá taky zapojit? Nebo na to musí být nějaká speciální řídící jednotka?

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 17:09

takto vypadá to čidlo na olej co mám [imb.lide.cz] [imb.lide.cz] potřeboval bych zjisti kam příjde kostra, odkud jde signál a kam příjde plus na to čídlo winking smiley

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:13

Desky s cidlama nekoupis, jsou vzdycky samostatne a vyjdou na cca 500kc jedno.
Hlidani zarovek jede pres dalsi krabicku, ktera k check controlu patri. Ale bohuzel nevim, co mas za auto.

Cidla jsou na schematu jako P27 a P29.
[www.kadett.cz]

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:13

To co mas, je jen spinac tlaku oleje, nikoliv cidlo pro mereni tlaku.

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:22

Mám VA sedan r.v. 89 1.6i C16NZ KAT smiling smiley no vim, že třeba oktávky to maj stim čidlem ty desky. A to mi bylo řečeno, že to je to čidlo na to sad smiley sem za to vypláznul 4kila sad smiley tak to už nevim kde schánět ten olej sad smiley a de ta krabička na kontrolu těch světel sehnat? Kolik tak asi stojí? A nevíš kde sehnat to na ten olej? Abych znova nekoupil špatně sad smiley

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:29

Ta digitální přístrojovka je pěkná, ale je to peklo pro člověka co de do neznáma a furt musí něco vymejšlet a zkoušet. Se stim peklim už fakt dlouho smiling smiley aspon, že je koho se zeptat jinak bych to asi nikdy nedal dohromady smiling smiley Rychlost mi to ukazuje dobře to sem koupil ten el. náhon. Akorád otáčky mi to ukazuje o tisíc víc, než je skutečnost de to taky nějak vyřešit, aby to ukazovalo přesně?

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  **    **   *******   **      ** 
 **    **  **     **  **   **   **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **  **           **  **  **  ** 
 **        **     **  *****      *******   **  **  ** 
 **        **     **  **  **           **  **  **  ** 
 **    **  **     **  **   **   **     **  **  **  ** 
  ******    *******   **    **   *******    ***  ***  
Powered by Phorum.