www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:42

Chjo kamarade, ze se do takovejch veci poustis... K check controlu potrebujes na VeA, Cali a a AF tusim jen jednu krabicku, na Kadettu byly 2.
Nejlepsi je zajet na vrakac a sehnat to jako komplet a potom si jeden vecer lehnout ke schematum a zjistit co a jak... Tohle vazne nejde resit drat po dratu a cidlu po cidle..
Btw, Ty sis myslel, ze vsechny ty cidla zapojis primo na pristrojovku?? To snad ne....

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:45

A ted me jeste napada... I kdybys na krasne sehnal krabicku na hlidani zarovek, tak nemas kam ty kontrolky dat, pokud mas digi pristrojovku.. Pac ve VeA a Cali byly soucasti pristrojovky (vlevo dole) a Kadett na to mel zvlast kaplicku uprostred palubni desky....

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:50

Chjo tak do toho se pouštět nebudu no (do těch světel) smiling smiley ale ten olej bych rád vyřešil, ale vůbec nevim kde to čidlo hledat sad smiley , aby mi to ukazovalo ten tlak. Má něco takovýho na prodej třeba elit.cz nebo kelly? já to tam nikde nenašel

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:51

Pokud se budeme bavit o tom, jak je to v AF, tak tam hlasky ohledne oleje a stavu provoznich kapalin zobrazujou na MIDu a jak uz jsem rikal, kontrola zarovek je vyvedena na pristrojovku..
Viz schema:
[www.opelastra.cz]

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:54

No kontrolky sou přímo na tom LCD displeji [a1.sphotos.ak.fbcdn.net]

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:54

Jeee, vzdyt sem Te posilal obrazek toho cidla z mjauto.cz

[katalog.mjauto.cz];

[katalog.mjauto.cz]

A nebo samozrejme vrakarna/inzeraty.

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:55

Proboha co to je za pristrojovku??

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:57

No tahle přístrojovka je originál z vecter/caliber co se dávaly winking smiley v provozu to vypadá takhle [a7.sphotos.ak.fbcdn.net]

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 21:59

Tak to se priznam, ze to vidim poprve... Tak k tomu poschanej ten zbytek a je hotovo smiling smiley

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 22:06

No mě se ta přístrojovka líbí grinning smiley že píšeš proboha co to je grinning smiley ... No otáčky ty asi nevyřeším ty mi to hold bude ukazovat o tisíc víc než real pro mě je hlavní, že to dobře ukazuje rychlost smiling smiley ... Akorád vyřešim ten olej a pak někdy zas dýl bych chtěl vyřešit ty kontrolky na světla smiling smiley no ještě to bude boj smiling smiley ty máš taky digitál? ten kadetáckej?

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 22:11

Nemam, nic proti, ale me se digital nelibi, vypada to jako v kramu na pokladne pred 20ti lety, kdyz se zavadely digitronovy kasy grinning smiley Navic je na tom v lete, kdyz sviti slunicko, videt velky prd... Neni nad rucicky..

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2011 22:21

Njn každýmu se hold líbí něco jinýho grinning smiley a ručičky má každej tak moje auto je starý tak sem ho vrátil do středověku ještě víc... grinning smiley a uvidim jak se na to bude koukat v létě.. smiling smiley sem to zapojoval před dvěma tejdnama to nemám dlouho.. smiling smiley spíš dlouho trvalo co kam zapojit páč podle schématu co je na netu to nesedělo to maj asi jinak zapojený kadeti a vectry smiling smiley když to tak schrnu tak dneska sem aspon zjistil, že čidlo na olej musim koupit jiný a pak schánět nějakou krabičku na kontrolu žárovek od kterej to teprv povedu na přístrojovku, ale řek bych, že těch krabiček moc nebude páč ani těhle přístrojovek moc neni tak nevim jak moc reálný je jí sehnat :-D

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2011 09:34

Jo, to je přístrojovka z Vectry 2000. Akorát na té fotce nemá ty podstatné kontrolky, co jsou kolem ní. Podle schematu na Vectru s digi přístrojema to musí sedět.
[calibra.wz.cz]

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Ice (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2011 11:34

Ty kontrolky to tu mám taky fotku winking smiley jak je tam takhle to vypadá v provozu...

Re: Digitální přístrojovka
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2011 20:46

Ice: Kdyby si náhodou potřeboval to správné čidlo tlaku oleje, tak mi napiš SZ. Jedno Kadetťácké se mi válí v garáži. Jinak ty digitály podle mého mají své kouzlo.... loni, když jsem jezdil jen GSičkem a pak jsem sednul do klasického auta, tak jsem skoro nevěděl, jak rychle jedu the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2011 10:37

Hoší potřeboval bych pomoct, respektive zapojil jsem na Kadettu 1.6i 1992 digi přístrojovku dle návodu zde na Kadettu. Pouze jsem nezapojoval na X8 pin 12(Snímač),15 (plus 12V pří rožlém svícení) Jenže mám 2 problémy ten 1. že přístrojovka když otočím klíčkem tak začné bzučet a svítijou blinkry na LCD a když zkouším páčku tak je to jakoby přehozeny pravá na páčce ukazuje na LCD do leva, když jsem odpojil z konektoru z X9 pin 1°a 16 tak to přestalo bzučet.Neví někdo kde je chyba? Zkoušel jsem i přehodit piny 16 za 1 ale bez výsledku.

2. problém je že přístrojovka nic neukazuje, jen ukazuje obrys tod vše. Poradí někdo kde je problém? Díky

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2011 11:22

To by mohlo být tím, že X8-pin15 je na svorku 15, tedy napájení se zapalováním.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2011 15:04

Oprava X8-pin 16 nemám zapojený...LCD se nějak nekalibrují nebo tak nějak? Viz. příloha jak LCD vypadá

Přílohy: IMG_20111009_150723.jpg (592.7KB)  
Re: Digitální přístrojovka
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2011 15:33

Jak tak koukám, na schematu to sice není, ale podle tohoto [www.kadett.cz] by měl být v X9 ukostřený ještě pin 9.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Digitální přístrojovka
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2011 16:31

Chápu dobře že pin 9 na X9 se má spojit u X9 s pin 3 a pin 11?

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **      **   *******   **     **  ******** 
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **  **  **         **  **     **      **   
 ********   **  **  **   *******   *********     **    
 **     **  **  **  **         **  **     **    **     
 **     **  **  **  **  **     **  **     **    **     
 ********    ***  ***    *******   **     **    **     
Powered by Phorum.