www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
zadní stěrač
Autor: trigor (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2009 18:21

přeji dobrý den,
vlastním Opel Astra Classic 1,6 r.v.2001 a narazil jsem na divný problém ohledně zadního stěrače, resp. ostřkovače zadního skla. Stěrače stírájí, ale ostřikovač neostřikuje. Nádržku u motoru jsem naplnil a stiskl páčku ostřikovače a čekal až zadní ostřikovač začně fungovat. Nic. Za to pod pravým zadním podběhem velká kaluž ostřikovací směsy. Rozebral jsem co se dalo, ale nic jsem nenašel, kde bych mohl vidět proč místo na okno teče voda na zem. Pak jsem se mrknul na gumovou propojku mezi pátými dveřmi a kastlí (tam by měla vést hadička k ostřikovači. K mému překvapení tam nebylo nic. Jinak, někde v podběhu (není tam vůbec vidět) leží volně hadička od čerpadélka, ostřikuje zevnitř podběh a dál nikam nevede. Netuším, kde ta mrcha je a jak se k ní dostat, napojit ji a protáhnout až k ostřikovači. Má někdo prosím nějakou radu.
Děkuji Vlasta

Re: zadní stěrač
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2009 09:42

praskla hadička - klasika již tolikráte zde na foru popsána. hadička (aspoň u měn a caravanu) vede pod střechou nade dveřmi (musí se oddělat tapec na pravé straně (madla odšroubovat) [www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (21.09.2009 09:42)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********  ********  **    **        ** 
  **  **   **           **     **   **         ** 
   ****    **           **     **  **          ** 
    **     ******       **     *****           ** 
    **     **           **     **  **    **    ** 
    **     **           **     **   **   **    ** 
    **     ********     **     **    **   ******  
Powered by Phorum.