www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
diagnostika závady v elektroni-ce motoru
Autor: beny (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2011 18:54

Zdravim,
jsem majitelem Astry F kombi z 97, ale nejak zdatny v oprave aut nejsem a tak bych se chtel zeptat jak mam postupovat v detekci problemu.

Problem je ten ze me zacatkem roku (moc nejezdim) zacala svitit kontrola elektroniky motoru. Soucasne s tim me prestal ukazovat tachometr a prestaly se citat najete kilometry. Obcas se pri jizde stane ze motor zhasne a kdyz znovu nastartuju tak chvili kontrolka elektroniky motoru nesviti, pak se ale zase rozsviti a to se opakuje.

Nevim jestli v souvislosti s tim a nebo mimo jine, se me taky 2x uplne vybila baterka nekdy cca pred mesicem. Minuly tyden se me objevil na radiu napis SAFE, tak uz sem si rikal ze si najdu ten cas na to nalezeni problemu.

Co jsem zkousel? Tak sem si tak namatkou zjistil, ze to jaka porucha nastala se zjistuje pomoci registru zavad. Nez ale tohle zacnu zkouset tak sem zkusil diagnostiku TIDu, ale predpokladam ze to je jen diagnostika toho radia/displeje. A ta diagnostika TIDu me zadny kod neukazala.

Chci se teda zeptat zda postupuju spravne a tedka mam zjistit z registru zavad co je za chybu a pokusit se vyresit problemy postupne? Nebo nekdo tusi co s tim muze byt? Samozrejme kdyz tomu tak nerozumim ze se v tom nebudu hrabat sam, kamarad ktery se ve svych autech porad hrabe me slibil pomoc, ale rekl at si zjistim jak se dostat k temhle registrum zavad, tak doufam ze jsem zjistil to spravne.

Dik

Re: diagnostika závady v elektroni-ce motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2011 19:05

Vymen nahon tachometru a vsechno bude OK (krome vybyte baterky), ale to by ses dozvedel pri hledani zde na foru.

Re: diagnostika závady v elektroni-ce motoru
Autor: beny (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2011 08:51

Samozrejme sem hledal, ale az tedka sem si vsiml ze jen 30 dni zpatky, grr, ale moje chyba. Uz tu ctu spousty rad jak na to.

Chtel bych se ale jeste zeptat jaky nahon mam asi koupit neb jsem narazil na dva a z popisu je jediny rozdil v délka [mm]: 854 / 1V - 2C vs délka [mm]: 854 / 1V - 2D a ja samozrejme netusim co ty pismena znamenaji. Tady jsou jejich obrazky:

http://www.autokelly.cz/pictures/la/laop149_l.jpg
nebo
http://www.autokelly.cz/pictures/la/laop147_l.jpg

Dik za radu

Re: diagnostika závady v elektroni-ce motoru
Autor: beny (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2011 09:26

Tak sem se do toho pustil a vyndal ten stary a je to ten druhy, takze dik za rady a jdu objednat novej a snad bude po problemech.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  ********  **     ** 
 **     **  **    **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **      **    **     **      **    **     ** 
 **     **     **     **     **     **     **     ** 
 **     **    **       **   **     **      **     ** 
 **     **    **        ** **      **      **     ** 
  *******     **         ***       **       *******  
Powered by Phorum.