www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
abs
Autor: olda (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 19:56

Ahoj lidi ma astra tds isuzu jsem asi blbej ale sviti mi kontrolka abs jak zjistim dianostiku vycetl jsem tady ze propojim kontkta 5 a 12 ale nevim kde jak je pojistkova skrin kam se strka ctecka diky

Re: abs
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 20:11

propojuje se v diagnostickým konektoru,který je buď v motorovém prostoru,nebo pod krytkou na tunelu u řadičky.Jukni do poradnymnajdeš dost info:[www.opelastra.cz]



Příspěvek upraven (10. 04. 2006 08:31)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: abs
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 05:37

Vyblikal som závadu na ABS kod 41 Senzor (ABS) - levý přední - odpor/spojení
Co to znamená a ako to opravím??
Dakujem

Re: abs
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 05:44

To paša : Zkontroluj konektor od tohoto cidla a popripade zmer na cidle odpor, jestli neni preruseny. Opravit nejde, je treba sehnat novy, nebo z vrakace.

Re: abs
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 06:20

změř ohmmetrem odpor čidla (je to zde několikrát popsané) a pak uvidíš, pravděpodobně tě ale čeká koupě jiného čidla

Re: abs
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 10:55

zmeral som odpor tak odpor ma nepamätam hodnotu prečistil som čidlo od sajrajtu. kontrolka už nesvieti takže by to malo byť v poriadku. Len by ma zaujímalo ako sa prejavuje ABS čo som sa dočítal malo by to nejako pokopávať do pedálu mne to však nerobí a skúšal som aj flekovať a brzdilo to tak isto ako bez ABS t.j. šlo do smyku.

Re: abs
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 11:04

Tak pokud to šlo do smyku,tak ABS nepracuje jak má.Takže asi připojit diagnostiku

Re: abs
Autor: chajda (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2006 17:20

Jsem rád že tato diskuze funguje, občas se mi rosvítilo abs a tak jsem si vyblikal 44 - Senzor (ABS) - levý zadní - vzduchová mezera/operace
45 - Senzor (ABS) - levý zadní - odpor/spojení

Náhodou netušíte jestli se dá zadní čidlo vyčistit, kolukal jsem ale drát vede do bubnu. Jestli ho sundám bude je tam něco vidět nebo to bude v čidle (výměna). Všiml jsem si že se kontrolka párkrát rosvítila po přejezdu překážky (drncnutí). Neměl někdo podobný problém?
Dik moc

Re: abs
Autor: chajda (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2006 17:21

jo a ještě mám astra f

Re: abs
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2006 22:12

Na cidle nic nevycistis, je to zalita civka, tak ze sehnat novy, nebo z vrakarny.

Re: abs
Autor: chajda (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2006 12:17

Dík, sundal jsem zadní kolo a je tam zezadu na bubnu jen konektor na čidlo. Nevíte někdo jak se dostanu k čidlu nebo musím vyměnit celý buben?
Předem dík

Re: abs
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2006 05:46

to čidlo by mělo být zezadu do bubnu nastrčený, je tam zajišťovací šroub, po jeho povolení by mělo čidlo jít vytáhnout normálně směrem dovnitř

Re: abs
Autor: chajda (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2006 07:00

Takže stačí jen povolit šroub a vytáhnout. Ty 4 matky asi povolovat nemusim?
Děkuji

Re: abs
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2006 07:13

Jasne, staci ten sroub, ale vetsinou byva problem v tom, ze to cidlo tam "nabobtna" - je z hliniku, a potom to nejde ven. :-(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********         **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **        **   **  **   **     ** 
 **     **  **     **        **    ****    **     ** 
 ********   ********         **     **     ********* 
 **     **  **         **    **     **     **     ** 
 **     **  **         **    **     **     **     ** 
 ********   **          ******      **     **     ** 
Powered by Phorum.