www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Brzdy
Autor: DuD7 (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 09:34

Ahoj

Mám takový problémsad smiley nedávno jsem si koupil Opel Kadett E1.6i , mám problémy z brzdami, nějak se mi zahřívají kotouče až tak že sem je cejtil v kabině sad smiley Nechápu třemeny se hýbají , a pořád slyším jak levej kotouč drhne , nevím ale jestli drhne o destičky nebo o kryt brzdiče sad smiley .. Prosím pomozte .. Jestli mám sehnat nové brzdiče nebo bude stačit jenom koupit nové destičky ...?DuD

Re: Brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 10:27

Pokud auto zvednes, sunad kolo a zatocis si nabojem, tak na to musis prijit. Nejak nechapu v cem je problem.

Re: Brzdy
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 11:49

Udějel to co píše Standa, stejně si myslím, že budeš mít asi zatuhlé brzdiče. Pro info se podívej sem : [www.kadett.cz]

Re: Brzdy
Autor: DuD7 (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2007 15:07

Zdravím

Zapoměl jsem zde napsat že jsem koupil nové kotouče(Brembo) Cena:800Kč

Destičky jsem nekupoval protože se mi zdají ještě dobré ...

Jinak dík Stando a ostatní za rady , skusím se na to mrknout ještě jednou ..

Re: Brzdy
Autor: branodohoda (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 17:37

Du kupovat trmeny ate musim kupovat i koutouce a desticky ate ? smoking smiley

Re: Brzdy
Autor: branodohoda (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 17:39

mam opel kadet 1,6i GSI sedan r.v.90 a trmeny sou tam gm

Re: Brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 21:08

Kadetta 1.6 GSI urcite nemas. Do GSi je 1.6 nedavaly. Navic GSi nemely ani trmeny GM.
Vice tady na www.kadett.cz -> Technika -> Brzdy

Re: Brzdy
Autor: branodohoda (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 12:31

ano mas pravdu mam opel kadte 1.6 i GL sedan teraz to sedi a mam tam GM trmeny a chci dat ate mam kupovat i kotouc a desticky ate? dikes moc

Re: Brzdy
Autor: branodohoda (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 12:32

a motor je C16NZ KAT

Re: Brzdy
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2007 13:34

Jde o to jaké třmeny budeš kupovat, respektive pro jaké kotouče. Jinak pokud budeš dávat třmeny ATE se sponou tak budeš potřebovat i odpovídající kotouče. Rozhodně to ale nemusí být jen ATE, ale i Lukas, Brembo. Zjisti si podle víže uvedeného odkazu jaké tam potřebuješ kotouče.

Re: Brzdy
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2007 08:21

Ahoj
Když jsem vyřešil zahřívání kotouču tak my vznikl další problémsad smiley Začaly klepat třmeny , inbusy jsou utáhly nechápu to sad smiley Prosim poraťte mi ...

PS:Zahřívání bylo příčinou zasekávaní třmenu..

Děkuji a přeji hezký den

Re: Brzdy
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2007 06:58

Já mám trochu jinej asi začínající problém. Když se rozjedu, sundám nohu z plynu a přibrzdím, ozve se jedno kovový klepnutí. Při druhém a dalším dobrždění už ne. Znovu se to ozve při brždění až ve chvíli, když auto předtím aspoň trochu akceleruje. Nevím jestli jsem to popsal dostatečně, prostě je to :
plyn - brzda ťuk - plyn - brzda ťuk - brzda nic - brzda nic - plyn - brzda ťuk moody smiley
Máte někdo páru vo co gou? Možná je to blbost, ale rád bych to vyřešil, než se mi někde propadne pedál až na podlahu. (dělá to ve 40 i ve 120 km/h)

Re: Brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2007 07:18

Ty si spis vlez pod auto a podivej se, jestli nemas utrzenej silenblok co drzi rameno. Tohle je celkem typickej priznak. Samozrejme to ale muze bejt i nekterej cep, uvolnejej brzdic, utrzenej stabilizator atd atd.

Re: Brzdy
Autor: Jardak (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2007 20:55

Dovoluji si dotaz. Mám Astru G , r.v. 2000. Po chvilce jízdyse rozsvítí kontrolka ABS. Občas při mírném brždění na suchu má ABS tendenci pracovat.Ćím začít?

Re: Brzdy
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2007 21:03

Patrne odchazi jedno ze ctyr cidel. Tachometr Te obcas nepreskoci, nebo nerozsviti se obcas kontrolka prokluzu kol?

Zkus nejdriv prejit konektroy na cidlech, byvaji dost casto spinavy - zaoxidovany.

Re: Brzdy
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 19:51

Čeká mě výměna kotoučů a tak mě zajímá co říkáte téhle nabídce:
[www.aukro.cz]
a ještě:
[www.aukro.cz]

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2007 20:23

Podezřele levné!! A jaký typ? Výrobce? S vnitřním chlazením nebo bez?

Na brzdách bych nešetřil! Hodně věcí jde "ošulit" ale brzdy ty ne!! Raději bych šel do kvality!!! Vždiť co je cca 2200Kč proti ceně pohřbu?the finger smiley

O životě svém nebo dokonce druhých nemluvě!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Brzdy
Autor: Martin_ (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2007 14:53

A co BREMBO za 1340,- za oba?

[katalog.mjauto.cz];


Vím, že někdo namítne, že jsou čínské, a že hovno vydrží, že se zkrouří, ale já je mám už rok a půl a asi 35000 a zatím bez problémů.

Re: Brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2007 08:33

To už jesou podle mého lepší kotouče LUCAS confused smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Brzdy
Autor: Martin_ (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2007 11:56

To už jesou podle mého lepší kotouče LUCAS ...

Nevím, ale ta cena se už o tolik neliší ...

I když mi (snad) někdo říkal, že měl kombinaci Lucas kotouče a Lucas desky a byla to sice dobrá kombinace, ale ty brzdy se snad rychle přehřívaly a při delším brždění účinek klesal ...

Ostatně stále si myslím, že nejlepší kombinace je ATE (kotouče i desky), i když to stojí 3500,-

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   *******    ******   **     **   ******   
 **   **   **     **  **    **   **   **   **    **  
 **  **    **         **          ** **    **        
 *****     ********   **           ***     **   **** 
 **  **    **     **  **          ** **    **    **  
 **   **   **     **  **    **   **   **   **    **  
 **    **   *******    ******   **     **   ******   
Powered by Phorum.