www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2007 08:31

Zde bych moc rád radu "zkušenějších", páč taky se v nejbližší době chystám vyměnit přední kotouče (s vnitřním chlazením) a tak bych taky ocenil názory ostatních "Opláků" thumbs downthumbs down

Prostě poměr cena/kvalita the finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 10:44

Tak co, Nikdo nedoporučí výrobce brzd. kotoučů? Já osobně bych asi šel do ATE ale mám jeden problém! Nevím jaké koupit?!! mate mě popis

"není urceno pro vozidla se zesílenými brzdam"

Co to znamená?
A jaké na svoje auto můžu použít??

Astra F Caravan r.v. 3/95 X17DTL - němec na předních brzd třmenech mám sponu - viz foto

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Přílohy: (341.1KB)  
Re: Brzdy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 10:52

už se to tu několikrát psalo, zkus třeba ferodo destičky+kotouče v sadě, ty kotouče jsou OZ a ty jsou kvalitní, navíc koupí celé sady víš, že tvrdost destiček a kotoučů bude vzájemně vyzkoušená výrobcem, brembo a ATE taky nejsou špatný, asi nejlepší je použít vždy destičky i kotouče od jednoho výrobce
jinak to "není urceno pro vozidla se zesílenými brzdami" znamená, že jsou určený pro sériový brzdy bez dalších úprav, takže pokud nemáš závoďáka se silnější pumpou a speciálními destičkami můžeš je klidně koupit



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (08.01.2008 10:55)

Re: Brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 10:54

Díky moc

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 19:17

Jinak ještě bych nedoporučoval kotouče brembo max, sice pěkně vypadají, ale děsivě žerou desky a ještě při hodně intenzivním brzdění je cítit do pedálů drnčení desek o ty vrypy, už bych si je nekoupil...asi nej jsou ATE power disky+ATE desky...

Re: Brzdy
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2008 20:06

Nevím, které jsou dobré a které špatné, ale já jsem si na pčedek dal Samko. Známý to tahá z Polska.Pro mně je důležité, že to brzdí úplně stejně a za malý peníz.grinning smiley

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Brzdy
Autor: juro (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 16:54

Mam problem :imbusy su dotiahnute na doraz ,valceky nove a strmen sa hybe cely.Treba ho vymenit alebo co s tym.dakujem za radu
opel kadett c14NZ

Re: Brzdy
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 20:47

Zkoušeli jste někdo destičky, kotouče a bubny HALFORDS?
Destičky Kadett C16nz: 300,-
Ostatní jsem nestih zjistit, ale stavím se tam.
Jsou v Letňanech, Průhonicích a Plzni

Re: Brzdy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 22:06

To Juro: Třmen se musí hýbat. Záleží, jak moc se Ti hýbe. Ale hýbat se musí, aby se posunoval, když se sjíždí destičky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdy
Autor: jurajdan (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 16:55

Vendis on sa akoby priecil ,nie posuval kadett c14NZ

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2009 22:34

Pánové, po dlouhém bádání jsem se dočetl, že tedy kotouče pro obyč. GM třmeny nejdou použít pro třmeny ATE se sponou. Ale tyto třmeny jsem před pár měsíci koupil od Vauxhalla (spokojenost, pohodové jednání), a použil je na tyto kotouče 12,7mm a funguje to v pohodě. Můžete mi to prosím vysvětlit? buď čtu blbě, nebo se mýlíte vy, což je skoro nesmysl...:-))

Re: Brzdy
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2009 06:34

jednoduše...
spíš záleží na jakej kotouč jsou děláné brzdiče
- malej nechalzenej
- velkej chlazenej
- velkej nechlazenej

brzdič na chlazenej kotouč dáš uplně v pohodě na nechalzenej kotouč, ale príma to je dokud máš nové destičky.. chlazenej kotouč je silnější proto brzdiče maj kratší pístek v krájním případě když se sejde sjetej kotouč a destičky na kov tak vyjede pístek

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 10:02

ok , je mi to jasné. kotouče mám nové, destičky tak 50%, tak by to mohlo nějaký čas vydržet. pokud budu mít tu vůli, aby auto prošlo v lednu technickou, přehodím tam pro jistotu chlazené. dík

Re: Brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 10:18

Jestli si ovšem do tý dobý nerozbiješ hubu krze vylezlý/v koncové pozici šprajclý pístek = praktický nulový brzdový účinek...winking smiley

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 11:04

no. tak že bych ty kotouče asi vyměnil hned... :-) Jardo, víš o někom, že by se mu toto stalo?

Re: Brzdy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 11:19

No, pokud tam máš fakt třmeny na chlazené kotoruče a kotouče nechlazené, tak ti tam trochu chybí materiál, řekl bych. Si vem, že jak ti pístej vyjede tak, že je venku těsnící kroužek, tak trošku nemáš tlak a ani brzdovou kapalinu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 11:27

no mě je to jasné.. nebo prostě jak psal Jarda, může se časem vysunout tak moc, že nemá dostatečně velkou vodící plochu, tak povyjede křivě a zasekne se. že mě to nenapadlo hned.

Re: Brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 13:03

Čoveče stalo se to mně - a to jsem to měl správně spasované k sobě (kotouč vs. třmen). Jednou jsem trošku ostřeji přibrzdil a urvalo se mi půlka obložení z vnitřní destičky, tak honem našlapat pedál a aspon jemně dobrzdit, nicméně na té straně, kde mi to ulítlo mi vyjel pístek a na konci se "zakousl" nakřivo - docela dalo práci to uvést do původního stavu. Kdybych ale měl užší kotouč, pístek vylítne úplně a rozbiju si tlamu sad smiley...
Prostě si myslím, že na brzdách nešetři...

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 15:50

To je jasná věc, proto jsem místo těch zálesáckejch GM koupil ATE. Nejdříve jsem si od Vauxhalla objednal klasické ATE ale pak mi volal a řekl, že tyto už nemá, ale má se sponou, že budou pasovat i na kotouče, které jsem mu řekl, že tam mám. Dnes jsem na to koukal jen tak zběžně přes disk a zarazil jsem se, protože podle oka to vypadalo, že se tam chlazené kotouče nevejdou, protože výřez v příčné části třmenů je dost úzký na to, aby se tam tlustší kotouč vešel.. proto se tedy ještě ptám. Dělí se nějak třmeny se sponou na kotouče chlazené a nechlazené??

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2009 15:57

Tak jsem projížděl stránky a dočet se tohoto:
Dále je možno použít i třmeny s přídržnou sponou z novějších typů jako je Astra F+Classik, Vectra A(cca r.v.93 - 95), Corsa B. U těchto třmenů se používají jiné brzdové destičky (jsou dražší), kotouč zůstává stejný, pokud se nejedná o třmeny určené pro chlazené kotouče o rozměrech 20/236mm (viz. tabulka psáno kurzívou). Průměr pístku u všech typů třmenů určených pro kotouče o průměru 236mm je 48mm.

Takže tipuji, že mám třmeny i kotouče správné..

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **          ******   **     **  **    ** 
 ***   **  **    **   **    **  ***   ***   **  **  
 ****  **  **    **   **        **** ****    ****   
 ** ** **  **    **   **        ** *** **     **    
 **  ****  *********  **        **     **     **    
 **   ***        **   **    **  **     **     **    
 **    **        **    ******   **     **     **    
Powered by Phorum.