www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: Brzdy
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2009 06:23

Ano už jsem viděl třmeny se sponou i na běžné nechlazené kotouče, takže je možné že je tam máš ...

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2009 07:03

okey. ten výřez proměřím pro jistotu šuplerou a zkouknu, jak moc je ten pístek povysunutý. pak napíšu. dík všem

Re: Brzdy
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 13.09.2009 20:02

tak třmeny jsou pro nechlazené kotouče.. na kotouč tlustší než cca 15mm by se nevešel a pístek jde zasunout nadoraz jen o kousíček. a pro opravu, není to ATE ale GM se sponou. díky za rady!

Re: Brzdy
Autor: chysinsky (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2009 21:49

zdravim vas mam takovej problem mam kadetta 1.6ikat no jak to napsat proste se rozjedu s autem a kdyz se my nerosviti kontrolka na ABS tak to nebrzdi a hrozne v tom pedalu krupe a proslapuju ho kontrolka semi rosvici cca tak po ujeti 1 az 2km nekdy i driv pak uz to brzdi kotouce jsou nove od ATE desticky taky nove nevite nekdo co by to mohlo delat????

Re: Brzdy
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2009 22:10

Zkontrolovat ozubené kroužky pro snímače. Zejména vpředu na polosách.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Brzdy
Autor: ROKO (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2009 08:09

Mám stejnou zkušenost. Desky na těchto kotoučích / Brembo Max / vydržely asi 20tis.km a to jezdím opatrně.

brzdy
Autor: maro stonava (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 17:48

opel astra f 1,6 16 v,r.v.1995,ahoj potreboval bych radu,nebo jeste lepe nejake navody s obrazky na vymenu kotoucu,desticek,bubnu a brzdoveho oblozeni, hledal jsem,ale marne,predem dekuji za rady a navody

Re: brzdy
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 18:23

Hledal jsi blbě zajdi si na první hlavní stranu a tam je složka NÁVODY!
[www.kadett.cz]
[www.kadett.cz]
[www.kadett.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: brzdy
Autor: maro stonava (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 18:48

dik gizmo.to jsou navody na kotouce a desticky,jeste bych potreboval navod na zadek,tedy bubny a brzdove oblozeni,nemuzu to nikdeš najit dekuji

Re: brzdy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 19:22

maro:
O tom je tady toho taky mraky...
Jinak nevim, co chces vedet
1)zvednes auto, povolis rucku(pokud jsou lana stale napjata - povolis hlavni tahlo) sundas kolo
2)povolis sroub bubnu a stahnes buben - predpokladam, ze s bubnem nepujde ani hnout - takze prichazi ke slovu gumova palice - ocelove kladivo vetsinou vystipne kus litinoveho bubnu, tak bacha!!! Tady si priprav pevne nervywinking smiley...
3)kdyz mas sundanej buben, tak odpojis lanko od rucky, sundas pojistny pruziny a vyloupnes ven pakny - akorat pozor, aby ti z prasete nevylezly pístky. Pak se na to podivas - pokud prase trosku prolina, vymen ho hned za jiny - osobne doporucuju prasata vymenit obe, kdyz uz se to dela.
4)vyndas vsechny rozperky a samostavy - vymyjes je v petroleji (prip. v benzinu) a rozchodis aby se korektne tocily atd. pak doporucuju namazat grafitkou.
5)no a ted vemes novy pruziny a uchycovaci prvky, novy pakny a cely to seskladas nazpatek

Druhy kolo pak pujde 3x tak rychle;-)...

Re: Brzdy
Autor: maro stonava (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2009 06:10

dik jardo gsi,jdu na to pak dam vedet jak sem dopadl

Re: Brzdy
Autor: Nohal Miroslav (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2011 14:38

poradte mi prosim jak demontovat zadni buben wauxhall astra LS 1997 nevim jak a kde je prichycen a nechci ho pri demontazi poskodit diky za radu . Mira

Re: Brzdy
Autor: miroslav nohal (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2011 14:56

OMLOUVAM SE SPLETL JSEM EMAIL ADRESU SPRAVNA JE safiq@seznam.cz

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **        ********   *******    ******  
 **    **  **        **        **     **  **    ** 
 **        **        **               **  **       
 **        **        ******     *******   **       
 **        **        **               **  **       
 **    **  **        **        **     **  **    ** 
  ******   ********  ********   *******    ******  
Powered by Phorum.