www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Tlumiče....
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2008 18:05

no hele to lozisko je asi soucasti toho ulozeni mam takovej dojem....jinak starsi mam doma a dobre...lozisko vse beha dobre..za npove das 1000,- za kus mam pocit.... kdybys chtel icq dam a domluvime se

Re: Tlumiče....
Autor: robin.benett (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2008 19:43

Chci se jen zeptat,zda ty tlumiče jsou ok,když se dají zatlačit a vytáhnout jen ručně? D9ky za odp.........

Re: Tlumiče....
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2008 20:52

To ze jdou tlumice zatlacit rukou nemusi nic znamenat. Tlumi az v okamziku rychle zmeny, kterou rucne tezko vyvolas.

Re: Tlumiče....
Autor: robin.benett (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2008 17:07

rozumím,ale já jen že mám ještě jeden nový podvozek a ten takovou záležitostí netrpí a hlavně se hned po zatlačení(i když to moc nejde) vrátí do předešlé polohy.tak mě to jen zaskočilo a nerad bych tam dal něco,co je na nic! Díky

Re: Tlumiče....
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2008 21:07

Zalezi na tuhosti tlumicu. Samozrejme ze ve stavu kdyz nejsou tlumice na aute, nelze poznat jak se budou chovat az tam budou, resp. v jakem jsou skutecne stavu.
To, ze se tlumic vraci nahoru, neni rozhodujici.

Re: Tlumiče....
Autor: robin.benett (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2008 10:45

Mohu se Tě ještě případně zeptat,zda bych do personu kadetta 16 dostal patronu z vectry a 16? poměřivali jsme to s LUKINEM a zdají se být totožné,ale mají jinak ukončený spodek,tak nevím,zda by to vadilo? Nesehnal jsem zatím person kadetta na zkoušku.Jen při horním uložení je vectra širší o 2mm,to jsem myslel ztáhnout závit na 12mm(kadett),aby se to vlezlo do ložiska?

Re: Tlumiče....
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2008 16:48

Na tuhle otazku Te neodpovim, nikdy jsem nic takoveho nezkousel.

Re: Tlumiče....
Autor: robin.benett (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2008 18:00

ok. díky moc.....já to ještě nějak zkusím a kdyžtak budu informovat.

Re: Tlumiče....
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2008 18:02

Pokud tu vložku dotáhne horní matka personu, tak jeto OK. Spodek personu ( uložení vložky v personu ), má Opel u všech typů stejný.Přetočení průměru závitu je možné, ale nechápu tu záměnu vložek tlum. .confused smiley confused smiley

Re: Tlumiče....
Autor: ROBIN.BENETT (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2008 14:17

stejný spodek patrony není (kadett - vectra a)- proto mám trochu obavy. záměna proto,protože se mi podařil výhodný kup celého podvozku a nechtěl jsem již kupovat jiný.jinak děkuji za info

Re: Tlumiče....
Autor: Robin.Benett (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2008 15:52

Tak jen informace o tom,že patrona z vectry a se dá použít i do personu kadetta,ale muselo by se lehce upravit uložení v matce,která dotahuje tlumič - opatřit se jakýmsi prstýnkem,který zamezí patroně pohyb do stran,který je cca 2mm.Pak jen ztáhnout závit na patřičnou úroveň a je to....ale myslím si,že je pravdou použít raději přesně padnoucí podvozek.

Re: Tlumiče....
Autor: Robin.Benett (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2008 14:43

Nevěděl jsem kam umístit otázku, proto zde.
Otázka : Jakým stylem lze sundat náboj předního kola? Je to tam lisované do ložiska?Chtěl bych docílit toho,abych měl volný pouze person s ramenem nápravy!
Děkuji za typ či radu.


Kadett 1,6i E

Re: Tlumiče....
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2008 16:05

No, mrkni na návod do techniky výměna předního ložiska...tam to je - jen vytlučeš nábu z ložiska...

Re: Tlumiče....
Autor: Robin.Benett (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2008 16:42

Díky moc....toto jsem přehlédl........

Re: Tlumiče....
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2008 16:07

Kluci, přišel mi na Kadettka sport. podvozek, tak se chcu zeptat, když budu měnit tlumiče je lepší vyměnit i horní uložení vepředu? Jestli je tam nějaký interval výměny nebo jestli se dá na pohled poznat že na tom není nejlíp. Tady přikládám foto toho mojeho, tlumič se trošku tlačí ven ale nevím, zdali je to tlumiči nebo uložením... Na jednu stranu radši dám litr navíc a mám klid na druhou stranu do toho nechcu cpát zbytečně peníze, radši bych ted šetřil na něco novějšího. Tady to je...

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Přílohy: DSC00254.JPG (312.8KB)   DSC00255.JPG (310.4KB)   DSC00256.JPG (250.7KB)  
Re: Tlumiče....
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2008 17:22

To co te leze ven, jsou jen poklicky, ktery chrani samotny lozisko ulozeni pred bordelem. Jestli je to treba menit, poznas az to vyndas, jestli tam bude/nebude vule, resp. lozisko vysypane.

Re: Tlumiče....
Autor: kubi (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2008 21:57

Aha, tak fajn. Díky ti, hned o víkendu na to juknu.

__________________________________________________________________
Kadett E "Neela" - C13N >> C20XE swap

[picasaweb.google.cz]

Re: Tlumiče....
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2008 12:23

tak co smileys with beer tento víkend ? smiling bouncing smiley

Re: Tlumiče....
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2015 18:40

Ahojte, dávam kadetta dokopy, konkrétne predné persony a narazil som na problém. Potrebujem nové horné uloženie tlmiča, ale všade majú s vnútorným priemerom ložiska 14mm, no ja mám tlmič s priemerom 16mm. Mám nesprávne tlmiče alebo nevedia dodať správne uloženie. Jedná sa o kadett gsi 16v. Dík

Re: Tlumiče....
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2015 09:26

A kde jsi ten tlumič měřil? Na závitu, nebo na pístnici?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  ********    ******   **    ** 
 **        **        **     **  **    **   **  **  
 **        **        **     **  **          ****   
 ******    ******    ********   **           **    
 **        **        **     **  **           **    
 **        **        **     **  **    **     **    
 ********  ********  ********    ******      **    
Powered by Phorum.