www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2010 17:13

Ahoj, už dlouho řešimm problém. Snížil jsem Astru o 3cm a prostě mi to udělalo strašný Áčka vpředu. Nevíte jstli by šly persony z jiného auta (Opla samozřejmě) se štelovatelným odklonem na Astru F-ko? A popř jaké?
Díky T.

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2010 17:16

Zadny Opel nema stelovani odklonu kol.

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2010 17:22

:-o Já měl za to ře třeba Vecra B má....?.....

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2010 18:11

Nema.

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2010 20:23

.... TAk zase nic...
Dik

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2010 06:39

Tome máš na pístnicích tlumičů dorazy obr.1.Staré AUDI mělo štelování odklonu spodnim kulákem obr.2,NEBER to jako radu eye rolling smiley / řemeslo braň se / ale třeba Ti někdo poradí.

Přílohy: lem21067.jpg (7.7KB)   meyle1160103917.jpg (21.1KB)  
Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 08:35

No né ten co je na obrázku, mám tam nějaký starý (vypadá jek molitanový...), ale je tam :-)

A co se kuláku týče..... no nebudu lhát že mě nenapadlo zkrátit ramena... :-o
Myslíte že kdybych je o ty cca3 cm zkrátil a pak svařil vč. nějakých výstuh, že by vydržely?

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 08:53

Jaké pera jsi tam dal orig. sportovní?

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 09:59

No jak se to vezme. Podvozek je to kompletní od JOM-u (a nemůžu si na něj stěžovat) takže je origo je ale né od Opela :-)
Proč?

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 10:33

Máš to snížený o 3 nebo 4 cm. Ta dorazová guma na pístníci je v tvém případě dost důležitá, drží celou váhu předku. Pokud je načatá tak předek auta je moc dole a kola budou do A.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (16.02.2010 10:45)

Přílohy: jom-pevny-a_LRG.jpg (28.5KB)   503001_LRG.jpg (4.9KB)  
Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 11:24

Já se vám do toho nechci motat, ale v případě, že by celou vahu auta držela ta dorazová guma, tak je tam tlumič na prd, protože to stejně směrem dolu nepropruží.
Ty dorazové gumy jsou jen k tomu, aby v připadě že vymeteš velkou díru nešly pružiný a tlumiče na dorazy.

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 12:25

Stando pokud tam jsou normální pera tak máš pravdu. Ale v případě snížení podvozku o 4 cm a níže se ta doraz. guma dostane až na utahovací matici vložky a auto prakticky nepéruje a to je vlastně ten "sportovní" podvozek. Auto se v zatáčkách ani nehne, ale bohužel se ti budou klepat kozy hot smiley i na rovném asfaltu. Něco málo o tom vím opravoval jsem tlumíče různé druhy i sportovní 25 let.eye rolling smiley To obecně vše záleží na pružinách.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (16.02.2010 12:27)

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 20:09

Přiznám se že odjakživa mám stejnou představu o "dorazech" (už podle názvu...) jako Standa. Ale na drzhou stranu proč nevěřit - pak ale přichází otázka. Co Astry které mají podvozek sníženej o 6cm??? Mají tedy jen o 3 a zbytekk je jim naprd portože mají dorazy???

A fakt mě to zajímá, protože jsem z toho docela zmatenej... :-)

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2010 20:25

Napadla mě otázka, možné hloupá ale....
Nemohlo by to být zapříčiněný třeba tím podélným silenblokem v rameni? Je blíž u čepu a kdyby byl v hájí (a myslím tím üplně páč jsem ho ještě nikdy neměnil... ) a ještě na tom podvozku, mohlo by to dělat rotiku ne???...???...

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 05:17

Obrázek ukazuje polohu doraz. gumy pokud auto stojí na normální pružinách, čárky znázorňují kam se asi doraz. guma zmáčkne po snížení o 4 nebo 6cm. Na obrázku neni orig. guma tu nemám, ale je stejně dlouhá. Orig. doraz je dost mněký tak se dokáže dost zmáčknout.U doopravdy sportovních sad najdeš i doraz. gumy které jsou upraveny na to určité snížení podvozku.

Přílohy: Obraz005.jpg (55.9KB)  
Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 08:38

Tom> zkus nahodit foto toho auta jak ty Ačka vypadají, já dal Astru dolů o 70/50 a žádné Ačka nemám smoking smiley dorazy mám origo a auto předkem pruží normálně. Spíš by mě zajímal doraz na zadek, tam jsou tlumiče mekkčí eye rolling smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 08:59

Ještě dodám: Životnost těchto "sportovních" sad / tlumič + orig. doraz / určuje z 95 procent doraz. guma. Je přeci každému jasné pokud ta guma je stále namáhána tak asi moc nevydrží. Guma se po pár tisících km rozpadne a její určitá část se nacpe do gufera tlumiče a ten začne téct. To nikoho nenapadne a svádí vše na kvalitu tlumiče, jediná rada při tomto sestavení je aspoň jednou za rok auto zvednout a zkontrolovat stav dorazů.

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 12:57

No ty "voe"...... Tak teď už jsem úplně v pr..... :-D
Já tam vživotě takovou gumu neměl :-) Jediný co tam je za doraz je taková rádobi molitanová vycpávka......

A jestli je tam taová guma normálně, pak si už vážně nedokážu představit jak se dá auto sníži o takovej ranec jako je 7cm :-D V tomhle případě (jestli nejsem úplnej blb) se zasekne tlumič o doraz a auto prostě nemůže jít níž. A hlavně kdyby tam ta guma byla a držela auto nahoře, zákonitě to nemůže mít nic společnýho s tím že mám kola do "A"... =AUTO DRŽÍ VÍC NAHOŘE A RAMENA SE NEMAJÍ ŠANCi DOSTAT DO TOLIK VYHNUTÉ POLOHY (vodoroné) ABY TO S KOLAMA NĚCO UDĚLALO... Takže tohle s gumou bude spíš opačný problém... A nebo prpostě nechápu jak to myslíš......

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 13:09

Ještě něco.
Snažím se pochopit tu Tvou fotku s metrem (Ado...). Mám ji chápat tak, že jsi tlumič zasunul tolik, aby to simulovalo "klasicky" posazené auto na zemi a názorně ukázal že když se tlumič zkrátí o 4/6cm, opírá se guma o tu matici co drží patronu tlumiče?...?.... pak je to ale to co jsem říkal Psal) v předchozí zprávě :-) a pro kola je to jedině dobře že se to nezpustí tak dolů tím pádem by A-čka nastat neměli... + to samozřejmě nepéruje......(dolů)

Re: Persony na Astru z jiného Opla?
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2010 15:27

Nechci zbytečně vířit debatu, ale nebude jediný zádrhel v tom, že ten podvozek jak píšeš je tak nějak z jiného auta než Opel (tvůj příspěvek ze 16.2.) ? Na jaké auto to vlastně původně mělo být ?

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   ******   **     **  **      ** 
 **    **  **     **  **    **   **   **   **  **  ** 
     **    **     **  **          ** **    **  **  ** 
    **     **     **  **           ***     **  **  ** 
   **      **     **  **          ** **    **  **  ** 
   **      **     **  **    **   **   **   **  **  ** 
   **       *******    ******   **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.