www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
4. Podvozek :  Technická poradna   brzdy, pružiny, řízení, pneu, jízdní dojmy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Kubikko (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2013 15:15

Přeju Vám pěkný den pánové, měl bych na Vás prosbu. Mám Opel Astra 1,6 V8 r.v.1998 3d hatchback a odešel mi homokineták a tak jsem se rozhodl, že ho vyměním. Podařilo se mi to se zkušenějším švagrem rozebrat až k poloose. Bohužel jsem tvrdě narazil. Nemůžu vyklepat homokinetak a ani vyndat celou poloosu. Nevim jak dál. Je tam nějaký "jištění"? Prosím Vás o rady, budu za cokoli vděčný. Předem děkuju

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Kubikko (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2013 15:35

Pročítal jsem si tu celé forum a nemam tam pojistny krouzek viz forum kadett. Motoristicky se jedna o X16SZR. Děkuju za pomoc

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2013 16:26

Nějak Ti nerozumím, nemůžeš vyndat poloosu z převodovky?
Pročti si třeba zde.

[www.opelastra.cz]

nebo pak třeba zde.
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2013 21:24

Ale ano, uvnitř vnějšího kloubu je pojistný kroužek. A v převodovce je poloosa jen naražena.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Kubikko (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2013 17:52

ok, pánové už je poloosa venku. Teď ještě doplňující informace. Jaký převodový olej mám použít na dolití? Předem Vám moc děkuju za informace!!!

kuba

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2013 19:00

Však to zde máš, stačí se podívat:-))))
[www.kadett.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Kubikko (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2013 19:16

Ale ja na vicku poznam motorovy a ne prevodovy, ne ? jinak dekuju za reakce a pomoc!!!!

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2013 20:04

A četl jsi vůbec ten odkaz,co jsem ti sem dal????????????????
Nečetl,že?

Máš tam napsáno přímo,jaký olej se dává do převodovky. Co víc potřebuješ????

2/ PŘEVODOVÉ OLEJE

Dle vyjádření výrobce je v převodovce stálá olejová náplň, kterou není potřeba po dobu životnosti vozu vyměňovat. Jelikož vozy ve východní Evropě ale jezdí podstatně delší dobu, než výrobce původně zamýšlel, tak není na škodu olej v převodovce vyměnit, výměna často vyřeší problémy s „tuhým“ řazením. Pokud má vozidlo najeto více jak 150 - 200 000 km, nastala určitě vhodná doba pro výměnu.



Jakožto doporučený olej pro manuální převodovky se používá olej API GL-4/5 SAE 75W-90 nebo API GL-4 SAE 80W/90.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (18.07.2013 20:05)

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Soptik (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2014 15:20

Zdravím všechny a prosím o radu.
Mám Astru F 1,6 rok 94, kombi a tuším, že mám problém s pravou poloosou.Aspoň z pohledu řidiče.Prostě s tou delší. Při sjiždění z kopce a při zatáčení do leva a na rovinu mi na pravé straně něco loupne. Je to kovový zvuk. Při jízdě rovně to nedělá, při zatáčení na druhou stranu taky ne. Vlezl jsem pod auto a zjistil, že mám vůli na poloose. Do prava a do leva mezi převodovkou a kolem. Druhá poloosa nemá žádnou vůli.Navíc jsem byl nedávno na TK a vůle na čepech ani nikde jinde nenašli, tak proto myslím na poloosu. Je to ono a co se s tím dá dělat,krom výměny? Jiné zvuky se neozývají.
Předem dík za radu.

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2014 18:36

Kloub poloosy se nejvíce projevuje v rejdu. Takže někam na plac, jedničku a pěkně dokolečka na obě strany. Pak bývá slyšet pravidelné cvakání kloubu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Soptik (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2014 14:20

To mi právě nedělá. Jen při změně směru do leva a ozve se jedno kovové bouchnutí. Nedělá mi to nic s volantem a s ničím jiným. Jen to jedno bouchnutí a nedělá to vždy. Jen při rychlejší jízdě. A ta vůle na poloose je v pořádku? A jiný nápad co by to mohlo být?

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2014 06:06

Vůle do stran na poloose být musí , protože při propružení vozu se mění její délka ! Je spíše divné že ta druhá žádnou nemá ... Jinak lupnutí může dělat cokoli od uložení tlumičů , stabilizátor , spojovací tyče stabilizátoru , ložisko , tlumič atd... může to být i výfuk kdy se při velkém výkyvu moc vyhne a bouchne do kastle.

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Soptik (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2014 15:18

Jo jo. Tak že do servisu. Přesto dík za rady.

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2014 09:38

Konkrétně to uložení tlumičů na STK ani nepoznají...

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 27.11.2016 22:10

Zdar opláci. No po výměně ložisek mi také lupne, a také cítím, jakoby měl celý person jakousi vůli při brždění, nebo po prudkém sešlápnutí plynu z 1.
Jedno mě je jasný, že kotouče mám deformované(podle toho, kdy to píská, podle pokecu a potvrzení od servisáka)...ještě prej poloosu když málo zašroubuji, tak se ničí...co si o tom myslíte? je možno, že se poloosa rychle dodrbe, když je málo utažéná matice o velikosti 30? závlačka je ale volná, tedy matice se nevrátila a nevrací. Kvůli díře pro závlačku jsem matici trochu vrátil z5, ale neberte na to zřetel. To lupnutí při vytáčení z jedné strany do druhé, to mám již také. Chápu tu sílu, když zabereš do kol...ale tohle? Dit to drží jak ďas, tak co jeeee...jo a bavíme se jen o levé straně.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Wooden (27.11.2016 22:12)

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2017 05:46

Já mám malou dírku na gumičce poloosy a olej je všude rozcákanej po obvodu i na rameni. Je to velký průser? tu dirku jsem udělal já, takže jsem naštvanej na sebe akorát smiling smiley ani nevím co za olej tam je...jestrli vůbec jde vyměniti gumičku bez vytažení poloosy. Nebo když ji vytáhnu(ta kratší), nerozsipe se něco v převodovce?

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2017 05:56

Je to ta delší,...Jinak z astry G jde namontovat pravou poloosu na astru F? Vypadají stejně. Na co si mám dát pozor, pokud bych ji kupoval?

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2017 07:02

Sezen si vulkanizacni pasku, manzetu poradne odmasti a omotej to tou paskou.
Kazdopadne by to chtelo sundat pasku z manzety a podivat se, kolik tam vyzeliny zbylo, popripade ji doplnit.

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2017 09:39

Ahoj, dík...a šlo by to olepit taky naplasti na kolo? A co je to tam vlastně za mazivo?

Re: Levá poloosa-homokinetický kloub
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2017 16:43

Zaplata na kolo tam drzet nebude, potrebujes to obalit dokola tou vulkanizacni paskou..

Je tam grafitova vazelina.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **  **     **  ********  
 **     **  ***   ***   **  **   **     **  **     ** 
 **     **  **** ****    ****    **     **  **     ** 
 **     **  ** *** **     **     **     **  **     ** 
  **   **   **     **     **      **   **   **     ** 
   ** **    **     **     **       ** **    **     ** 
    ***     **     **     **        ***     ********  
Powered by Phorum.