www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
6. HiFi :  Technická poradna   rádio, reproduktory 
Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5
Nova antena
Autor: Marek65 (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2006 20:30

Nazdar. Riesim otazku, aku dat antenu, lebo stara mechanicka sa mi rosypala a akurat cez nu tiekla voda do vnutra. Rozmyslam nad tromi rieseniami, bo origos novu antenu sa mi zatial kupovat nechce, tak keby ste mohli poradit co z toho:

1) Stary teleskop nahradit novym. Dnes som celu antenu rozobral a viac menej by nemal byt problem tam dat novy teleskop, ak taky zozenem.

2) Namiesto teleskopu dat len asi pol metra dlhy antikorovy zvaraci drot, dole bude kusok stoceny do pruziny a na konci gulicka.

3) Na zadne okienko nalepit medennu pasku od spodu nahor. Akurat neviem co by som spravil s dierou od anteny na boku auta.

Vdaka za kazdu radu.



..:Opel Astra F hatchback 5d r.v.2000 - X16SZR:..

Re: Nova antena
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2006 22:17

S trochou šikovnosti tam lze dát i neorigo anténa,třeba i elektrická.Dělal jsem to několikrát.Chce to jen dát pozor,aby něco vydržela,prostě nekoupit vyslovený šunt.Jo a aby měla koncové spínače.Elektrika je tam stejně vytažená.Tří konektorová zásuvka,kde je +,- a spínání od rádia,pokud ho máš zapojené.Protáhneš ji tou gumovou průchodkou-držákem,shora stáhneš a dole uděláš třeba z kusu plechu taky držák.

Re: Nova antena
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 09:10

souhlasím s Vendysem akorát doporučuji koupit anténu trochu značkovou doporučuji HITAUTA 2000 Od hirsmana stojí kolem 1000 ale má tu výhodu že je kvalitní a seženeš k ní i později náhradní teleskop. prut když koupíš benzínkovou anténu tak v zimě ti zamrzne a v létě při rychlejším ježdění se ti ohne a přestane chodit jinak ke všem teleskopům doporučuji MAZAT MAZAT MAZAT alespon jednou měsíčně vzít hadr WD - 40 a nastříkat prut podstaně se zvýší jeho životnost

Re: Nova antena
Autor: Marek65 (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2006 10:45

No cital som dost o WD-40 a ten sa nepouziva ako mazadlo ale ako uvolonovac zahrdzavenych a zaseknutych skrutiek a podobne.

Samotny teleskop co by pasoval do stareho puzdra som nezohnal. Otec ide spravit prut s antikoroveho drotu. Aspon sa na nom nema co pokazit, pokial nam ho nejaky dobrak neohne alebo neutrhne ako staru antenu.



..:Opel Astra F hatchback 5d r.v.2000 - X16SZR:..

Re: Nova antena
Autor: zaza (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2006 14:26

podivej se na www.aukro.cz mam tu samou a pohodička

Re: Nova antena
Autor: Marek65 (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2006 14:44

Otcovi sa zevraj podarilo povodny teleskop dat dokopy. Zevraj tam bol len nejaky pliesok vypadnuty s najhrubsieho dielu. Este som to nevidel tak som zvedavy.



Příspěvek upraven (28. 06. 2006 16:44)

..:Opel Astra F hatchback 5d r.v.2000 - X16SZR:..

Anténa
Autor: Jirka Horský (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2006 20:00

Ahoj.Potřebuji radu.Vyměnil jsem radio v Astře F combi (Car 300)Nevíte jestli je u antény zesilovač?Nové mi hůře hraje.Je pravda že patří k těm levným.Koupil jsem nové pro přehrávání MP3 přes USB slot,ale občas bych rád poslouchal i radio.Nové má horší příjem.Je na orig. konektoru také napájení antény?Nemáte někdo schéma nebo popis který vodič kam vede?

Re: Anténa
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2006 21:46

Stačí?Je to samozřejmě pohled na rádio zezadu.

Přílohy: (36KB)  
Anténa
Autor: Jirka Horský (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2006 13:06

Ahoj.
Nevíte jestli je na Astře F combi ,anténa pasivní nebo aktivní se zesilovačem.Nikde nevede napájecí vodič.Jestli nemá napájení po koaxu??


Re: Anténa
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2006 23:45

1.Zesilovač v originále nemá.
2.Napájecí vodič tam jde,ale je pro el. vysouvací anténu.Kousek od antény
je svorkovnice,kde je sv. 30,31 i spínání od rádia.
3.Taky jsi to mohl přidat k tomu svému dotazu o pár řádků níž.

anténa
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2006 18:04

Zdravím opelákov,

mám taký dotaz. Po preštudovaní fóra o anténach na www.opelastra.cz som zistil, že sa najviac odporúča anténa hirschmann. Trochu som okolo nej snoril po nete, ba dokonca som sa na ňu pýtal i u jedného predajcu. Konkrétne ma zaujal typ hirschmann hit auta 2040. Ked som sa však pýtal či je vhodná pre moje auto, tak ma okamžite zastavili s tým, že tento typ nie je pre Opel vhodný a núkali mi nejakú "len" za cca 3500 CZK. No reku to je z titánu či čo ?
V podstate mi ide o to, aby som mal v aute automatickú anténu, ktorú by som mohol ovládať povedzme vypínačom na palubke (ovládanie rádiom sa mi nevidí ako vhodné) a aby ma príliš nestála. Tá pôvodná 2040 stála okolo 1600 - to by som ešte akceptoval, ale 3 litre je moc !

Vlastním Opel Astra classic (F) r.v. 8/2000, motor X16SZR

Re: anténa
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2006 18:15

Probůh,..to jsou pálky.

A co takhle si koupit nějakou interiérovou anténu??? Nemusíš nic ovládat a nikdo ti ji neukrade, neprší na ni, nenamrzá,v myčce nevadí, nezvětšuje odpor vzduchu....

Re: anténa
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2006 22:21

[www.opelastra.cz]
A ovládání antény,které má být připojeno do "remote" radia si dej třeba přes vypínač.

Re: anténa
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2006 20:42

to: Vendys

Toto forum som už čítal, lenže tú Hirschmann 2000-ku neviem zohnať. Našiel som len 2040 za 1600,-

Inak zaujímalo by ma či je naozaj na každej Astre vyvedený aj spínací vodič na vysúvanie antény ? Robilo sa to na každej Astre ? Alebo sa už stalo, že tam vodiče na ovládanie chýbali ?

Re: anténa
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2006 21:45

Dělal už jsem to i na dost "social" výbavě a byla tam ta tříkonektorová zásuvka.On Adam dělal elektriku komplet.Zkus kouknout poblíž antény,jestli tu zásuvku nenajdeš.Může být přiizolovaná k nějakému svazku.

Re: anténa
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2006 10:01

No dostal som takýto e-mail ako odpoveď na otázku, či je vhodná anténa Calearo (podobná značka) na montáž do Opla

Dobry den,

u tohoto vozidla je antena zapustena do blatniku pod velkym
uhlem a pouziti teto anteny je vylouceno.
Doporucuji antenu RMA-852, ktera obsahuje i pruchodku pro
Opel Astra hatchback:
[www.dobry-obchod.sk]

Uvedene ceny jsou aktualni.

Kompletná ponuka je táto:
[www.dobry-obchod.sk]

Re: anténa
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2006 20:46

Mezi námi,vyřešil jsem to ve svém autě jednoduše.Mám sice Vectru,ale to není o nic lepší.Koupil jsem anténu na Felicii se zesilovačem a vrznul na střechu dozadu.

Přílohy: Antena.JPG (14.2KB)  
Re: anténa
Autor: roxor (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2006 15:10

pekne, ale na dieru do strechy si netrúfam.

Re: anténa
Autor: majkl1969 (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2006 22:02

Zdravím všechny, jsem tady dnes nový.

Potřeboval bych poradit, kde se dá sehnat, případně zda-li někdo nemá mezikus - gumovou oválnou podložku, která se vkládá mezi základnu antény a karoserií. Ta guma mi prostě ztyřela a teď mi tam zatéká. Již jsem zkoušel to vyměnit za podložky, které mají Octávie, Feldy a pod. ale jsou velmi podobné, ovšem nepasují rozměrem a taktéž materiálem jsou zcela odlišné. V autorizovaném servisu je třeba koupit celou tu základnu a stojí cca 2500 Kč. Na upřesnění uvádím, že to potřebuji na Astru G, rok 98 a průměr toho samotného prutu, který se montuje do té základny je 6mm,ale tento díl nepotřebuji, skutečně se mi jedná pouze o tu gumovou podložku, obvykle ty pruty bývájí standardně 5mm,ale mám to originál z fabriky a je tam zapojen i telefon. Díky moc, případně tel. kontakt 777613428

Re: anténa
Autor: Tondach Astra F-C16 SE (IP zapsáno)
Datum: 29.12.2006 13:16

Sice jsem to neviděl,ale to by "nezabral" ani starý dobrý silikon????

Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   ********   ********  **      ** 
 ***   **  **     **  **     **  **        **  **  ** 
 ****  **  **     **  **     **  **        **  **  ** 
 ** ** **  **     **  ********   ******    **  **  ** 
 **  ****  **     **  **         **        **  **  ** 
 **   ***  **     **  **         **        **  **  ** 
 **    **  ********   **         **         ***  ***  
Powered by Phorum.