www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: Zámek předních dveří
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 08:21

Nepises jaky mas central, zda origo ci dodelany. Ale obecne central neumi "super zamek" ovladat. A jak zjistis proc ti to nefunguje ? Musis to znovu rozebrat a podivat se zda v te poloze dojde k mechanickemu sepnuti mikrospinace. Pokud jo tak ho muzis promerit zda spina-rozepina. Pokud take tak je potom chyba v elektrice, kterou bys musel prolezt, protoze se jedna o elektricke blokovani ne mechanicke.

Přílohy: zamek.JPG (155.4KB)  
Re: Zámek předních dveří
Autor: Štein (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 08:58

No, myslim ze je orig... Ten spinac nefunguje, pac jsem ho zkousel, kdyz jsem to mel rozebrane..,takze to znamena se nekde hrabat v elektrice?a nemas tip kde?
Nebo je odpojenej, kdyz je tam ten central?
No a co s tim centralem?pac mi nefunguje na klic..., hlavne ten zamek ani ty dvere nezamkne... Staci to nejak postelovat?nebo v tom bude nejaka jina zrada?

Re: Zámek předních dveří
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 09:07

Moment. Co funguje a co nefunguje ? Nejak se v tom nemuzu vyznat. A hlavne co znamena, ze spinac nefunguje ? Neni mechanicky sepnut zamkem ? Nebo elektricky nespina ? Nebo do nej nejde stava ? Trochu si srovnej myslenky a presne popis stav veci a co jsi delal.

Re: Zámek předních dveří
Autor: Štein (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 09:17

OK..Takze...
1)Spinac super zamku nespina elektricky a i jsem se snazil to promerit a asi tam nejde stava a fakt nevim odkud je tazen, takze v tom bych potreboval poradit.
2)central mi funguje pouze na DO, ale uz ne na odemikani klicem. Co s tim?

Uz je to trochu srozumitelnejsi?:-)

Re: Zámek předních dveří
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 09:31

No, takze muj nazor. Pokud pomoci DO funguje central a pomoci klicku ne, tak to nesouvisi s tim mikrospinacem na zamku. Protoze spinac centralu je soucasti motorku centralu a zamek tento spinac ovlada mechanicky. Tzn. ze musis seridit tahlo od zamku k motorku centralu podle knizky "Jak....". Teoreticky by mohl byt vadny i ten spinac v motorku centralu. Tot prvni problem.
No a druhy se bud vyresi vyresenim toho prvniho ;o))) protoze to elektricky trochu souvisi. A nebo budes muset projit elektriku od mikrospinace k jednotce centralu pokud je nekde prerusena. Viz. schema zde na strance [opelastra.cz]
Napred bych promeril motorek centralu, ze schemtau je zcela jasne co kde v jake situaci musi byt. Napred s DO a pak s klickem. Uvidis kdy a v cem je rozdil. Tim zjistis v cem je problem.

Re: Zámek předních dveří
Autor: Štein (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2006 09:46

Ok... nejpis to bude tim tahlem, pac se klicem ty dvere nezamknou...mrknu se na to, dnes i vypada, ze by mohlo byt pocasi.
Dik...:-)

madla předních dveří
Autor: standa.vondra (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 10:24

nevím jak u Kadeta z roku 1990 sundat madlo před. dveří.. DIKY

Re: Zámek předních dveří
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2009 10:45

standa.vondra: jsou tam 3 šrouby pod kulatejma záslepkama. Když budeš vyndavat ty záslepky, tak počítej s tím, že je pravděpodobně zničíš.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Zámek předních dveří
Autor: maciCZ (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2009 22:54

Zdravím, taky mi praskl tento domeček a ztratil jsem kuličku, která je v něm umístěna.Nová stojí 100kč což je dost.Tak jsem koupil několik kuliček o různých rozměrech za 5Kč smiling smiley, ale potřeboval bych vědět,jak je velká ta originál.Máte možnost ji někdo změřit.V katalogu velikost napsaná nebyla. Nerad bych,když použiju náhodou větší,aby mi znovu praskl ten domeček (kroužek).Díky za odpovědi.

Astrnzie F sedan X16SZR 10/96

Astrnzie F sedan X16SZR 10/96

Re: Zámek předních dveří
Autor: maciCZ (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2009 12:35

nikdo nic? nikdo neví?

Astrnzie F sedan X16SZR 10/96

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   *******   **     **  **    **  ********  
 **     **  **     **  **     **  ***   **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  ****  **  **     ** 
 *********   ********  **     **  ** ** **  ********  
 **     **         **   **   **   **  ****  **        
 **     **  **     **    ** **    **   ***  **        
 **     **   *******      ***     **    **  **        
Powered by Phorum.