www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: Jak na lakování auta?
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2008 02:09

Dobry den. mam Opel tigra.. sem docela kutil a chtel bych si nalakovat sam auto. garaz mam... je dobre odvetravana a samosebou byych zajistil, aby se tam neusazoval prach... muzete mi prosim doporucit nejake znacky zakladu, laku a plnicu??? popripade, nejeky lehky postup?? a jaka velikost "pistole" na lakovani je idealni??? predem dekuji za odpoved

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2008 02:43

Tak uz sem si to cely procet... a na otazky uz mam odpovedi... ale chci se zeptat, delam ve skladu z barvamy a mame tam nejake akrylatove laky, samo sebou ne autolaky a co sem uz videl ty barvy vylity tak sou moc pekny... dali by se pouzit i tyhle barvy?? mame vsecky.. plnou ST. a i vodou reditelnou.. rad bych dal auto na bilo a k tomu dokoupil cernou cirou optiku.. ted mam chrom.. dekuji za odpoved

Re: Jak na lakování auta?
Autor: flash (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2009 12:12

ahoj ..pořad nemužu pochopit jak se lakuje auto.potreboval bych poradit jak upravim mírné koroze na autě.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2009 15:13

Nekdo to tady kdysi moc pekne popisoval, tak hledej...

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Houska (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2009 11:33

Ahoj! K tý slohovce na předstránce - kyt nikdy nebrousíme pod vodou! Sám o sobě je porézní tudíž voda se snadno dostane k plechu - rezáku a jede to nanovo. Brousí se za sucha br. papírem 80, 120, 240 na vibračce.Pak stříkat plnič a ten se brousí pod vodou p800, p1200

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Honzik (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2009 14:09

Dobrý den, prosimvás mam auto už v plniči a připravené na lak ale auto sem ještě nikdy nelakoval,jenom třeba blatníky nebo masku ale celé auto ne , neporadí mi někdo?mě napadlo že když budu stříkat na kříž a nebudu to moc slejvat a ty vrstvy nechavat zaschnout a stříkat menším tlakem že by to nemělo stéct.Díky

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2009 14:48

Honziku, jestli si to nikdy nedelal, tak si to predem vyzkousej na nejakem kusu plechu, nejlepe povesenem. Jinak se na to vyprdni.
Vrstvy se nesmi nechat uplne zaschnout, ale jen zavadnout na dotek. nejsdriv se strikaji hrany, potom se poprasi plochy a po zavadnuti to to zalejes 1, nebo 2 vrstvama, podle toho co pouzivas za barvu.
Ale predem Te pripravuju na to, ze to nedopadne podle Tvych predstav.

Vis proc si lakyrove nechavaji strikani zaplatit? To neni proto ze je barva draha, ale ze se to musi umet a to se na kusu plechu nenaucis.

Procti si cele tohle vlakno, a ne jednou, at vis co a jak a nepremyslis s rozdelanou barvou v pistoli co a jak.

Hodne stesti a drzim palce.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (11.06.2009 14:52)

lakování
Autor: Jan Kruliš (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2009 22:24

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je zapotřebí u lakování malých částí dávat na stříkací tmel ještě plnič, popř. jaký je rozdíl mezi stříkacím tmelem a plničem? Děkuji za odpovědi, jsem laik.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2009 07:54

Strikaci tmel, jako kazdy tmel je porezni, tak ze saje. Pokud na nej striknes lak, muzou se ukazat jemny mapy. Plnic nesaje a "uzavira" podklad pro finalni nastrik.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Houska (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2009 07:52

Tlak si pořád hlídat kolem dvou atmosfér.Menší tlak je špatně z toho důvodu, že je třeba větší vrstva laku k tomu, aby se slil. Pak to teče jako bejk. Víc řidších vrstev jo, ale tlak dvě atmosféry! Vyzkoušet a pak lakovat!!! Hodně štěstí

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 13:18

Dobrý den, co si myslíte o tomto stříkacím centru?
[www.uni-max.cz]

Re: Jak na lakování auta?
Autor: lape (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 16:08

Zdravím.Chtěl bych se zeptat jestli je možné použít plnič přímo na plech bez tmelu.Na prahu u předního kola se mě začal dělat puchýřek rozměrů cca 3x1 cm a je to hned na přední hraně prahu.Takže malá a plytká plocha.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 18:52

Teoreticky ano, prakticky ne. Plnic udela jen nepatrnou vrstvu, tak ze s nim stejne nesrovnas podklad pod lak, aby nebyl videt prechod.
Spravne by to melo byt tak, ze holy cisty plech striknes zakladem, potom to prekytujes do rovna s puvodnim lakem, prebrousis, striknes strikacim tmelem, aby se srovnaly vrypy po smirku, prebrousis a na to plnic. Ten opet prebrousit do hladka (pod vodu) s puvodnim lakem a na to teprve lak s urcitym presahem aby bylo z ceho prebrousit prechod.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: lape (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2009 18:57

OK tak dík za radu.Takže se bude kytovat

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Filous (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2009 20:23

Neznám to tu a nevím jak to bude navazovat. Ale někdo tu chtěl stříkat plnič přímo na plech. Všechno chce svoje. Musíme si uvědomit, že prvotní úlohou povrchové úpravy ocelového plechu je jeho ochrana před korozí. Kosmetika je pořád věc druhotná. Bez kvalitního základu NIKDY. Pro informaci by měl mít kvalitní základ objem protikorozního pigmentu alespoň 15 % objemově. Poznáte ho, že je těžkej. Bez ohledu na pojivovou bázi - tam jsou rozdíly jen v přilnavosti. Může být AK,KH,PVC nebo lépe 2K EP popř 2K PU. Vše se zinkofosfátem (šedé nebo šedozelené odstíny). Červenohnědé odstíny obsahují oxid železa a ten zinkofosfát má přeci jen lepší výsledky. Vyvarujte se základům s plátkovými nebo hrudkovými pigmenty. Jak do něj škrtnete při broušení je po něm a takové místo se Vám objevuje pořád. Prostě se chová jinak.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2009 16:56

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli při stříkání starým lakem musím použít o něco širší trysku než na nový nebo jestli je to stejné jako u stříkání novým. Taky bych chtěl vědět, co se může stát když na vrchní lak použiju moc širokou trysku. Díky za rady.

Re: Jak na lakování auta?-další názor
Autor: skopcak2 (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2009 14:02

Zdravim,koukám že se v tom lakování někteří vyznáte já už jsem vše zakitoval,přebrousil a i nastříkal akorát ta barva je pořád taková matná a mě hlavně už došla i barva.Chtěl jsem se optat jestli to půjde nějakýám způsobem přeleštit a nebo popřípadě když koupim tu barvu tak jestli to mohu znova přestříkat a pak nalakovat nebo jestli bude lepší nějakym způsobem tu barvu sundat a přestříkat od začátku.Moc děkuji za odpověd

Re: Jak na lakování auta?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2009 16:46

Skopcak: nastříkáš náhodou metalízu? Ta je totiž překrytá lesklým krycím lakem, když tam ten lak není, je matná.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (19.07.2009 16:47)

Re: Jak na lakování auta?
Autor: skopcak2 (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2009 19:55

Právě že jako metla to nevypadá,ikdyž mi dali v krámě kde mi míchali barvu i lak,ale i když jsem to snim stříknul tak to bylo pořád matný,spíš bych řek že to bez něj bylo lesklejší.Jinak kdzž to budu přestříkávat musim to brousit nebo to můžu stříknout,samozřejmě po odmaštění.

Re: Jak na lakování auta?
Autor: MaH (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2009 12:42

Pokud je povrch matný, tak to znamená, že bylo málo barvy. Povrch se musí dostatečně "zalít", aby po zaschnutí byl lak lesklý. Pokud se ale zaleje moc, tak to steče.

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ********   **      **  ********   ******** 
 **    **   **     **  **  **  **  **     **     **    
 **    **   **     **  **  **  **  **     **     **    
 **    **   **     **  **  **  **  ********      **    
 *********  **     **  **  **  **  **     **     **    
       **   **     **  **  **  **  **     **     **    
       **   ********    ***  ***   ********      **    
Powered by Phorum.