www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
poplatek za registraci starsích vozu
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2008 22:52

Zdravim. chtel bych se zeptat jak to bude s tema poplatkama po novem roce. Jedna se mi o to ze sem chtel na jare prodat auto ale jelikoz mam Kadetta tak nevim jestli nebude lepsí to zkusit jeste letos. Bojim se ze pak ho budu muset prodavat za mensí cenu vzhledem k poplatkum co na nas chistaji. Co vy si o tom myslite??

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 09:13

prodat ted... nevim co je menší cena? když u kadetta je poplatek 10tis... to abys ho dal gratis

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Ondra (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 10:35

No po novém roce bude de facto neprodejné sposta aut, škoda 105,120,130 favority, formany, žigulíky, lady, kadety, některé A vectry, A omegy atd.
Prostě to co nemá žádnou emisní normu tj do 1993.
Tak asi tak :-)

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 10:43

no opel začínal emisní normy EURO až motory ECOTEC takže tušim 1994/1995 jen pro ty co jsou přesvědčeni že se jich polatek netýká, z důvodu že chtěj auto s katem tak to neni pravda.. protože většina aut s katíkem a řízenou lambdou stejnak neplní podmínky norem EURO =-O a to si je ještě troufnu soudit i u první FELICIE 1.3

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 13:28

Oni už tuhle blbost schválili? Tím nedocílí ničeho jinýho, než se se auta nebudou přepisovat, lidi se na to prostě vykašlou než aby dávali 10 tis. že si můžou přihlásit auto.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 16:01

m.artty> a jak to chceš udělat jinak, když ho chceš prodat ? to prodáš auto, které bude dál psané na tebe ? tady jde o to, aby se takové auta neprodávali, ale aby šly rovnou na reciklaci.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 16:04

Pro upřesnění: OPEL motory dle prvního písmena označení motoru. příkl. C16NZ
C - splňují emisní EURONORMU č.1 platná od roku 1992 1,července
X - splňují emisní EURONORMU č.2 platná od roku 1996 1,ledna
Y - splňují emisní EURONORMU č.3 platná od roku 2000 1,ledna
Z - splňují emisní EURONORMU č.4 platná od roku 2005 1,ledna
? - č.5 platná od roku 2009 1,září
? - č.6 platná od roku 2014 1,září
Poplatky: Automobily při převodu od 1,ledna 2009
Bez EU normy 10 000 kč.
EU norma č. 1 5 000 kč.
EU norma č. 2 3 000 KČ.
Poplatek 3 000 kč. bude i pro motor vyrobený třeba v roce 2002 (přÍkl.X16XEL atd).

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 17:12

Lukin: Jako mě by to třeba vadilo, kdybych prodal auto a bylo na mě pořád psaný, ale znám zpoustu lidí, kterejm je to úplně jedno... taky vim o spoustě aut, který jsou psaný úplně na někoho jiného, než na nynějšího "majitele".

Chápu, že chtěj aby se modernizoval náš vozovej park, ale tohle není správná cesta - jen další věc jak z lidí vytáhnout prachy. A bohužel, když jsem na nové nebo zánovní auto neměl teď, tak na něj nebudu mít ani po zavedení týhle blbosti. Myslím, že spíš by se mělo zamezit získávání nelegálních TK - vím o 3 lidech, kteří mi udělají TK a stačí jen papíry k autu.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 19:50

To Stanc: To je hezký. Ale myslím, že to bude bráno podle zápisu v TP. By mě zajímalo kolik přitažených aut má tahle udaje v TP zapsány a správně. Pro příklad jsem tu nahlédl do TP od Vectry A r.v.89 a motor C20NE. V položce EHS/ES ani ťuk.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 00:04

Tak to jsem "rád" že jsem s toh vyšel poměrně "lacino" když budu prodávat třeba svýho drobečka AF caravan X17DTL = EU norma č. 2 3 000 KČ. supr.
V TP mám psáno "plní EUR2" :-)

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 08:01

motory C20NE a pdobně neplněj EUROnormu jsou pouze S1 a S2 takže smolík pacholík a to ještě jak píše vendys musej bejt podle EHS/ES

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2008 16:36

smiling bouncing smiley tak to ta moje astra c16nz/92 pujde na reciklaci třeba z ni udělaji pěkne zapalovače Zippo the finger smiley

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2008 10:20

To že není ve velkým techničaku ani řádka v kolonce EHS/ES ještě neznamená,že
motor neplní žádnou EU normu. Když jsem přihlašoval v roce 2000 ASTRU s motorem
X16SZ tak jsem k tomu měl doklad, že splňuje minimálně normu EU 2. Doklad si
na inspektorátu ponechali a přitom ve velkém TP nemám ani řádku, přitom vím,že
asi tři majitelé podobných motorů (X16SZ, X16SZR, X17DTL) jsou na tom stejně,že
nemají ve velkém TP ani řádku. Navíc na STK mají tabulky motorů, tak-že vědí
jakou normu který motor plní. Také při kontrole STK vyjede z počítače,jaké jsou
předepsané hodnoty a skutečné hodnoty pro daný typ motoru.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2008 16:48

Na měření emisí samozřejmě mají hodnoty, do kterých se ten motor má vejít. Ale na STK si tím nejsem jistý. Těm do toho nic není, jak vysoké hodnoty to auto má mít a kolik má skutečně. To ale nemá ani jedno nic společného s úřadem, kam jdeš auto přihlásit. A nevím, jestli na ME budou ochotni nějaká potvrzení o tom, jakou normu to které auto plní, vystavovat. Krom toho, pokud nebyly vydány nějaké tabulky, jakou normu ten který motor plní, ani se tím zabývat nebudou, těm do toho taky nic není, jestli ten motor plní EURO1, nebo 2. Jim prostě stačí, když se vejdeš do hodnot. A nejsem si jist, jestli nebyla chyba nenechat si tu Euro2 do toho TP napsat. Teď předpokládám, že to bude cesta do Opelu, vysolit korunky za kus papíru, kde bude jakou normu to auto plní a nechat to do toho TP zapsat. Nepředpokládám, že se úřad bude s někým bavit, jestli má, nebo nemá EURO2, když to nemá zapsané v dokladu od vozu, který dokonce na tyto záznamy má kolonku. Prostě už slyším to: "Milý pane, tady to napsané nemáte a my nejsme povinni zjišťovat, jakou normu to vaše auto plní."

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2008 12:26

přesně jak píše Venda...
na uřadě jim to je šumák jestli máš c20ne nebo X20LET pro ně je to jen pár písmenek které jim nic neřikaj /jako v jiných autech ADF A100 ABCXS/ kdo by si ty kody měl pamatovat? Prostě to vemou podle kolonky v TP já mam k C20NE napsáno plní S2 a stejně mi nikdo neni schopnej říct co to plní a myslim že té pani za přepážkou to bude taky jedno...

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2008 16:55

Zajímavý je, že já mám Astru G r.v.99 X16XEL a v TP není ani zmínka o emisní normě, ani v papírech z emisí, prostě nikde nic, navíc mě přijde dost nelogický, abych spadal jen do euro normy 2 a v případě prodeje platil 3000Kč confused smiley

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2008 17:11

Já mám Astru G 2002 Z16XE a je to podle TP Euro 3 (v TP je psaná norma ES 2001/100A).

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2008 18:04

Bohužel je to tak, motor X16XEL opravdu splňuje pouze normu EURO 2. Viz popis
označení motorů v knize,(JAK NA TO, ASTRA G) na straně 12. Emisní limity:
X = emisní limity (A-G) splňují modely od 96,zážehový motor: D3,D4-diesel EURO 2.
Y = (A-G) od 98, zážehový motor D4: EURO3-diesel EURO 3 stupeň A.
Z = (A-G) od 98, zážehový motor: EURO 4 stupeň B.
Dokonce i v ceníku OPEL ASTRA z roku 2002 pro ČR je doslovně napsáno:
Motory splňují exhalační limity EURO II.
Toto samé je napsáno i v barevném prospektu z roku 2001. Technická data:
Motory: 1,6 8v 55kw, 1,4 16v 66kw, 1,6 16v 74kw. Doslovný popis:
Všechny motory plní emisní normy 1996 EU.
Bohužel je vidět, že záznamy v TP má opravdu málo kdo.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 17:35

Tady máte normu, která vám poví, jaké auto splňuje jaké emise. Ale ani na úřadě mi neřekli, pro které auta to platí, jestli dovoz nebo i přepis v rámci republiky.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Přílohy: Emise.jpg (363KB)  
Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2008 09:13

Tak jsem se díval i do TP naší corsy a je to tam, ale nějak zmatečné.
Je to motor X14SZ z roku 1997 (takže potenciálně Euro2 - viz Stanc.) a má to v kolonce emise 2 záznamy:
1) EHK: 83.02B - což odpovídá Euro 1 (dole v poznámkách je navíc slovy uvedeno, že emise plní dle EHK 83.02cool smiley
2) EU: 94/12 S2 - 94/12 je ale Euro 2, S2 snad znamená 3-cestný katalyzátor (S1 by byl neřízený)
Tak nevím, co vlastně platí... (tedy pro úřad)

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **        **      **  **     ** 
  **   **   **     **  **        **  **  **  **     ** 
   ** **    **     **  **        **  **  **  **     ** 
    ***     ********   **        **  **  **  **     ** 
   ** **    **         **        **  **  **  **     ** 
  **   **   **         **        **  **  **  **     ** 
 **     **  **         ********   ***  ***    *******  
Powered by Phorum.