www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4
Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: petrik (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2010 11:50

co přesně znamená v TP "neplní ustanovení vyhlášky č. 102/95Sb., úlevy dle §21 odst. 2 písmeno k,l"

na internetu jsem úplné znění vyhlášky Ministerstva dopravy č. 102/1995 Sb., o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích nenašel. Byla platná od 1.7.1995, ale zrušená 21.8.2001, ani nevím která ji nahrazuje

uznají mi EURO2, když ho nemám v techničáku, je tam uvedeno jen X16SZR/řízený katalyzátor (je to rok 97) ?

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2010 13:02

Neuznají, musíš si sehnat potvrzení od Dekry, že to plní to co to plní.... a samozřejmě to jsou prachy navíc (za ten kus papíru asi 1500 ne?). Jinak mě čeká přes prázdniny vyčešit to stejné, ale u Kadetta.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2010 15:08

Ustanovení 102/95Sb §21 odstavec k, l,
k) výrobní štítek vozidla nemusí obsahovat všechny předepsané údaje
l) vozidlo nemusí mít štítek s uvedením udělených homologací
Zápis do TP o Euro pouze s potvrzením od Dekry, jak píše m.artty.thumbs up

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2010 17:26

Další zkušenost z dodatečného zapsání Euro normy do TP. Při dotazu při STK mě bylo řečeno, že pouze přes potvrzení od Dekry. Dnes jsem byl z kolegou přihlašovat nové auto, tak mě to nedalo a vzal si sebou velký TP, že se pozeptám přímo na místě. Řekl jsem jim, že při přihlašování jsem měl také potvrzení o Euro 2, ale zůstalo u nich,jelikož v roce 1999 se emise ještě nezapisovaly. Opravdu to ve složce našli, dokonce 2x a doplňující zápis do TP mě provedli zdarma. Proto bude nejlépe se vždy nejdříve pozeptat přímo na registru a tím možná ušetřit 1500kč za výpis od Dekry.thumbs down

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Vladislav Borůvka (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2014 10:50

Minulý měsíc jsem to řešil při prodeji svého KADETTA C 16 NZ. Nejschůdnější to vidím přes OPLA, ale chtějí za to 1.400 Kč (konečná cena včetně poštovného a DPH). Stačí jim poslat mailem oskenovaný velký TP s jednou větou - např. "žádám o potvrzení emisních norem dle EURO" na adresu :

jan.fiala@scc-cz.com

Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********        **        **  **      ** 
  **  **   **    **        **        **  **  **  ** 
   ****        **          **        **  **  **  ** 
    **        **           **        **  **  **  ** 
    **       **      **    **  **    **  **  **  ** 
    **       **      **    **  **    **  **  **  ** 
    **       **       ******    ******    ***  ***  
Powered by Phorum.