www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: X20XEV
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 21:01

zrejme nelevnejsi a nejrychlejsi tuning motoru za kterej by se asi ani lexmaul nemusel stydet 800 za prepis a c20ne se 100KW je na svetethumbs downsmileys with beer

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 21:58

Papez:
Zásadní dvě otázky jsou:
1)Jaké číslo resp.typ je vyražené na bloku motoru
2)Jaký typ máš napsaný v protokolu z evidenční kontroly (za předpokladu, že jsi tam nafér byl smileys with beer )...

Jinak takovýhle tuning z 85 na 100 kW během 20 min za 800,- dělají v podstatě všichni, co nasazují zázračný klobouček na sání, super hyper epromky do C20NE, nalijí do motoru lahvičku čehosi co sníží tření o minimálně 500% a podobné zaručené tuningy...Hih...hot smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (02.03.2009 22:04)

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 22:02

Dybe:
Nevím, jestli je to celoplošně, ale třeba co jsem slyšel po středočeském kraji je ten poplatek při:
cca:
EURO 0 - 300,-
EURO 1 - 900,-
EURO 2 - 1500,-
EURO 3 a vyšší - 1900,-

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 22:30

JardaGSi: EURO 0 je prej potřeba mít zapsané v TPsmiling bouncing smiley, to je asi pro ty co nemaj za co utratit 300,- the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2009 23:29

jj, k převodu musí být jakkoli určeno, jaké euro splňuješ...

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Dybe (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2009 06:32

to JardaGSi: Díky.
Takže podle toho co jesem vyčetl tady [www.opel-infos.de] , bych měl platit za přepis pouze 5000(mám C14NZ) + zapsání do TP 900,-. To by bylo ještě pěkný. Nebo myslíte, že to tak není?

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 18:26

Opel astra F C14NZ takže bych měl za přepis platit 5000Kč??

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 18:28

NEZÁLEŽÍ JAKÝ MÁŠ MOTOR ALE TO CO MÁŠ ZAPSÁN V TP (BOHUŽEL)! ALE KDYBY JSI TO TADY POŘÁDNĚ ČETL TAK SE TAK NEPTÁŠ!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 18:37

No právě to je ten problém že tam nic nemám napsané a ten borec od koho jsem to kupoval tak mi říkal že to má třícestný řízený katalyzátor ale už není napsaný ve velkém technickém průkazu.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 18:43

Záleží na tom, co je napsáno v kolonce 16-emise. Buď je tam plnění podle EHK, nebo podle EU. Když tam nic není, tak si to tam nechat zapsat. Na tom, jestli je někde zmínka o katalizátoru, nebo není, vůbec nezáleží.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Robin Hluštík (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 18:58

No tam právě nic nemám ale paní na dopravním inspektorátu mi říkala, že pokud ji donesu nějaký papír nebo prostě potvrzení že tam mám třícestný řízený katr tak říkala že mi to tam vpíše k těm emisím.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2009 19:11

Už se to tu řešilo. Někdo měl tady problémy s tím, že koupil auto v TP neměl kat zapsaný a na ST trvaly na tom, že ho musí dokonce odstanit - ano lická tupost a blbost zákonů nezná hranic.
Prostě člověk musí po "úřednících" vše dvakrát kontrolovat protože pak jsou s toho jen problémy! Takže pokud v TP nemáš v kolonce 16 emise to co tam má být dle typu motoru a někdo s ouřadů to odflákl můžeš fyzicky splňovat třeba Euro5 a stejně máš smůlu! Jediné co by jsi mohl udělat je sehnat si za nemalý peníz vyjádření Opel zasoupení v ČR.

edit tady o tom něco máš: [www.opelastra.cz]





.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (22.03.2009 19:13)

cena přepisu auta s motorem(kadett) C20NE?
Autor: kacule (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 11:32

Zdavim chci sezeptat zda motory c20ne plni euro 1... a taky zda nevite zda konkretne opel kadett cabrio (GSi) s motorem C20NE r.v. 1987
protoze planuji koupi jednoho kadetta a chi vedet dopredu na co se mam pripravit tak dekuji za odpoved s odkazem na prijemny den.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 14:23

kacule:
No,bohužel neexistuje univerzální odpověď, protože jsi v českém kocourkově smileys with beer!
Byl tady strašný bordel v zápisech do TP při individuálních dovozech atd. ...

Takže je pro tebe naprosto směrodatný údaj zapsaný v TP v kolonce Motor/jaké plní nařízení - a to číslo, co tam uvidíš - viz tabulka, kterou jsem sem sehnal (visí v sekci obecné - takový ty čtyři červený rámečky nahoře)!
Jestli ovšem máš ale k autu takový ten starý TP (knížku) - tam se normy neuváděly (příp. ve vyjímkách) - a čeká tě tedy onanie - nechat si zapsat údaj do TP. Ovšem dost často dostaneš zapsáno EURO 0 a jdeš domů - s takhle starýma sráčema se nikdo moc nepářesmoking smiley...
Prostě s normou je to kus od kusu - jak se kdysi podařil zápis do TPsmiling bouncing smiley...

Takže tak...

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Kacule (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 17:09

tak to je teda parada no...to abych pak jela na emisesmiling smiley a tam mi to za asi nemaly peniz zapsali a asi dostanu sok kdyz to bude euro 0 jako 10 fiku se mi fakt platit nechce... a jeste se te zeptam zda teda smim to sem napsatsmiling smiley kdyz minuly majtel ma znacky v depozitu ale protoze je jiz neschopny tam jit pro znacky tak ja pri koupi sepisu norm. smlouvu a pujdu si se vsema nalozitostma auto prihlasin jenze nebudu mit znacky bo jsou v depu-a aji je to z jineho kraje...tak budou je po me chtit? nebo jim postaci poznamka v tp ze jsou ulozeny tam a tam a budou spokojeni a me nove znacky mi daji?... dekuji za odpoved Jardo...

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 20:25

Kačka:
Mno, to budeš mít kapičku problémwinking smiley...
Ty musíš začít na úřadě, kde je auto momentálně napsané - tedy musíš jít prvotně do toho depositu - tak a tady je to závislý od kraje (kde máš ten deposit a odkama seš ty - do jakého města to budeš hlásit?)

Další věci - majitel uvedený v TP je na živu?, auto je na něj naplno přihlášené, nebo je uveden jenom v odhlášce?, má platnou STK, kdy byly doklady deponovány - datum vložení uvedené ve velkém TP? Jakej to má TP - ten novej s uvedenou normou?

Problém je taky v tom, že nelze v depozitu přehlašovat do jiného okresu s tim, že tě jenom napíšou do TP a značky si tam nechaj - bylo to tak, že to musíš vyndat z depozita a oni to na tebe odhlásí a ty si to do 10dnů musíš dohlásit v místě bydliště (ale nevim, jak je to teď po tý novele).

Kdyžtak napiš na mail...

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Tereza (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 16:12

Ahoj,
vy ste tady skvele informovany, tak se chci zeptat. Chci koupit Astru (nevim jaky pismeno, ale proste ten zatim posledni model), uvedeni do provozu je 1/2006, takze predpokladam, ze vyroba je 2005. Bazar uvadi, ze splnuje euro 3, ale nemela by splnovat uz 4? Bohuzel od toho nemam TP, kdyz to auto jeste neni moje, tak jestli nekdo nemate taky takovy auticko a tim padem to nevite? Je to Astra 1.3 diesel, 66 kW.
Diky moc, peknej den vsem, T.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2009 20:36

Tereza:
Na poplatek je jedno, jestli je to EURO 3 nebo 4, ani za jedno se nic neplatí...
EURO 0 = 10.000
EURO 1 = 5.000
EURO 2 = 3.000
EURO 3 a víc je jen za správní poplatek 800

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: Tereza (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2009 15:24

Jarda
Díky. Já vim, že se za to nic neplatí, ale do budoucna možná bude, tak bych nerada koupila něco, co bude za pár let zase pasé a za poplatek.

Jinak, nemáte tady taky někdo Astru 1.3 diesel 66 kW? Já bych ráda věděla, kolik ta beruška žere? Ono to auto nemá bohužel palubní počítač, tak to nemůžu zjistit, leda pak až s tim natankuju. Abych se nedivila jako u svýho posledního auta, kde se všichni dušovali, že přes 5 litrů to nepoleze a mě to žralo 8.
Díky, T.

Re: poplatek za registraci starsích vozu
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2010 13:08

ahoj máte někdo stimhle zkušenost na dopravce ? [ekonomika.idnes.cz]

dělník: Škoda Octavia combi 1.9 Tdi 4x4
mazlík: Kadett C18NZ ...velice pomalá reinkarnace na 20SEH Gsi Lexmaul
Astra F 2.0 16v GSI [picasaweb.google.com]

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   **     **  **     **  **     ** 
       **  **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
       **  **     **  **     **  **** ****  **     ** 
       **  ********   **     **  ** *** **  ********* 
 **    **  **         **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **         **     **  **     **  **     ** 
  ******   **          *******   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.