www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Dalibor (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2010 10:00

Zdravím všechny. Mám velké dilema, za studena stále špatně startuje, už jsem prošel snad všechno, zkontroloval co se dalo, od nádrže přes potrubí a filtr až po vstřikovače, kompres. tlaky (26Atm na všech válcích), žhavící napětí(11,4V), žhaviče, a už nevím čím by to mohlo být, snad délkou žhavení ( 4 sek.). Ví někdo jak přesně pracuje žhavení na 1.7td Isuzu. Potřebuji vědět vše, od otočení klíčku, ktereré relé ho spíná, hlavně jak dlouho má žhavit, dáli se délka žhavení nějak seřídit, žhaviče,typ,které jsou nějlepší, zdali vtřikovač směřuje jeden ze dvou proudů přímo na žhavič či nikoli, podle montáže vtřikovačů zřejmě tenší proud vtřikuje do kómůrky, ale to nevím jistě. Chapi poraďte !!!!!!! Zima se blíží !

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2010 18:52

Předně:
a, žhavící svíčky musí být naprosto stejné a stejně staré! stačí jen aby jsi měl jednu "jinou-nebo starší" a už jsou problémy! - vycházím ale ze svého motoru který je na žhavící svíčky hodně choulostivý.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Breathlless (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2010 11:50

1, nevím jaký vůz máš vecta/astra ...
2, žhavení řídí ŘJ žhavení , bývá umístěna poblíž místa kde u ostatních modelů je ECU. ( Isuzu ECU jinak nemá ) , doba žhavení se řídí čidlem teploty vody, které je na domečku termostatu. Tvů problém bude zřejmě přechodový odpor na kontaktech čidla , nebo špatné čidlo.
3, žhavičky je vždy mít dobré stejného typu , stáří u tohoto motoru není určující, já třeba mám udělané žhavení vlastní na stejném principu jako origo s rozdílem že si ho manuálně zapínám sám - doba je závislá na teplotě vody motoru. v teplotě okolí mam dobu žhavení cca 6s v mrazech je to až 12s. Pokud je motor teplý (50-90°C) žhavení nepoužívám , startuje bez problému na jednu otočku.

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Dalibor (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2010 19:31

... pro Breathlless : mám opel astra 1,7 TD isuzu, jinak děkuji za tnfo.. Dalibor

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Kat (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2010 07:40

ze svych zkušeností vím že žhaví min 5s a zimě i 20s - po nastartování dožhavuje dál, mám udělané kontrolky jak na žhavení tak vyhřívání filtru, jinak použivam každou svičku jinou, puvodní byly ngk, pak jsem dvě měnil za iskra, ty se prestaly vyrabet tak ted jsem dal jednu brisk 01R447E

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2010 07:30

tak to budeš vědět jak dlouho se vyhřívá palivový filtr?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: drabis (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2010 14:52

me zacala astra 1.7tds isuzu (teplota pod nulou) po studenem startu blafat do vyfuku+nepravidelny chod -pokud nazhavim jen 1x.......pokud nazhavim 3x je to lepsi.....rozhodl jsem se pro vymenu vsech 4 zhavicich svicek, ale ktere vybrat??v autokelly maji dlouhe 80mm a 85mm.jaky je v tom rozdil?stejne to budu muset asi vysroubovat a zmerit....ale stejne me to zajima, nevite nekdo?

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Marian_0 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2011 16:25

mám Astru Isuzu a z vlastní zkušenosti mohu říct, že se na kontrolku žhavení nedívám. Poslouchám až se ozve cvaknutí relátka od spolujezdce. Žhaviče mám nějaký levný náhražky a v pohodě.

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2011 11:26

Zdravím,mám astru F caravan rok 96 a mám problém se žhavením, zapnu klíček kontrolka žhavení se rožné, relátko sepne a žhaviče žhaví. Kontrolka zhasne, čekám až rozepne relátko a nic. Nastartuju a žhaví to pořád. Vyměnil sem relátko aj to co to spíná a nic, pořád stejné. četl sem tu něco o čidlu žhavení a něco že to žhavení záleží na teplotě vody či co. Mohlo by to být ono?

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2011 20:34

Isuzu přižhavuje klidně do 60°C teploty vody.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2011 15:18

To jako že žhaví třeba aj 10 minut než se ohřeje voda? Mám právě eště jedno auto s isuzu motorem a tam to přestává žhavit hned, je pravda že je to rok 92 tak esi zrobili nějaký pokrok ))

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2011 04:22

Nejenom Isuzu dožhavují, vpodstatě to dělají všechny D. Jen to už není signalizované kontrolkou. Dožhavování je normální a je řízeno teplotou vody.

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2011 07:48

Tak teda je to ok, nechal sem to zahřát a pak to vyplo. Ptal sem se proto bo než sem to auto dotáhl domu tak to bylo vypojené od relátka a kable smotané v pásce. Nevěděl sem proč. Tak je to v pořádku, díky

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Jirka.A. (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2011 14:44

Prosím poradte, při demontáži žhavících svíček zůstala spodní polovina svíčky v hlavě.Jakým způsobem ji jde vyndat bez demontáže hlavy? Jedná se o motor 1.7D ISUZU. Díky.

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2011 06:39

No asi nijak, co já vím, tak se sundavá hlava a dává se to do spec opravny ... Záleží samozřejmě na tom, kde se to urvalo, ale jestli v závitu pod šestihranem, tak o ničem jiném než o sundání hlavy nevím angry smiley Existuje i speciální vytahovač, ale kromě videa jsem ho zatím nikdy neviděl.

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: berni. (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2012 12:21

prosím o radu, budem s kamarádem měnit žhaviče na 1,7 a dle katalogů na eshopech je spousta různých výrobců (dodavatelů) žhavičů, které se samosebou liší i cenou...je to jediný rozdíl nebo opravdu nemá cenu brát ty nejlevnější (např. Mayle, febi,..) a sáhnout po dražších. Zase nechcem zbytečně utrácet, to je jasné...ale taky ne měnit je hned znovu...díky za radu, nebo postřehy s těmi, co máte vy..

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2012 16:37

Tak zrovna Meyle a Febi Bilstein jsou poměrně kvalitní značka - Meyle se ve spoustě věcí dává jako prvovýroba ve škodovce.
Kamarádům jsem dával Bosch, Febi a Denso a všichni už jezdí s nimi přes 3 roky a bez problémů...
Řekl bych, že když to nebude starline, je to asi jedno...

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: yekcoh (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2012 06:19

žhavení.
Mám problem s žhavením.
Během jízdy mi začne blikat kontrolka žhavení,když zhasnu motor,
tak přestane,ale při opětovném uvedení motoru do chodu se za nějaký čas
znovu kontrolka rozbliká.

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2012 07:13

A máme si hodit kostkou, co máš asi za auto, nebo nám to napíšeš?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: vše o ŽHAVENÍ na 1,7 TD ISUZU
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2012 08:04

Vadný kontakt , narušené vodiče na čidle teploty motoru pro relé žhavení (nikoli pro palubní ukazatel)

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **      **  ********   **    ** 
    **     **     **  **  **  **  **     **   **  **  
    **     **     **  **  **  **  **     **    ****   
    **     *********  **  **  **  **     **     **    
    **     **     **  **  **  **  **     **     **    
    **     **     **  **  **  **  **     **     **    
    **     **     **   ***  ***   ********      **    
Powered by Phorum.