www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5
Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Keffy (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2010 12:08

Zdary máte někdo zkušenosti s E85 (Ethanol)? Chci do svojí benzínové astry přimíchávat E 85..co jsem četl, tak si myslím, že by neměl být problém...Jezdíte na to někdo taky? a jaký jsou zkušenosti?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (29.09.2010 01:09)

Re: Motor-palivová soustava
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2010 14:21

ahoj, taky jsem se o to zacal zajimat. Chci to dat to C18NZ, ale jeste jsem to nezkusil. Nemate jiz nekdo zkusenosti stimto palivem? a jak se na E85 bude tvarit tak stary motor? Casto ctu ze pri michání v pomeru 1:1 s Naturalem95 by nemel byt zadny problem.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil prometheus.cz (18.07.2010 14:22)

Re: Motor-palivová soustava
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2010 16:08

Ahoj!
Kdyz se leje E85ka do neupraveneho motoru, tak motoru klesa vykon = vic zere. Toto vychazi ze skutecnosti, že ethanol ma sice relativne vyssi oktanove cislo, nez fosilni paliva, ale ma oproti nim mensi energeticky obsah. Takze ekonomicky efekt neni moc velky.

Dale je zhorsena startovatelnost v zime.

A problem pak dela pri vyssim obsahu ethanolu i pohlcovani vzdusne vlhkosti do smesi (pri konvencim odvetrani nadrze) - tenhle poznatek mám ovšem z doslechu, nemohu potvrdit...

Co se tyce emisi, tak ani zde neni pouziti E85 nicim extra ekologickým...

Celkove lze rici, že používání E 85 do neupravených spalovacích motorů nepřináší celkem nic moc pozitivního...

Re: Motor-palivová soustava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2010 07:20

Nejake dalsi osobni zkusenosti s E85? Nikdo nezkousel?

Omluva za nove tema ale fakt jsem zadaval do vyhledavace "E85" i "E 85" od zacatku fora ale nic nevypadlo.

Re: Motor-palivová soustava
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2010 19:57

Na klasický Natural 95 jezdím za 7,4l/100km a s tím Ethanolem 1:1 jezdím za 9-10l.. mám C20XE s Chipem, jede to sice dobře, zajímavě to páchne, výfuk je o dost víc rozpálený, stojí 24,-/l .. moc se to nerentuje.. Když naberu Vervu 100okt za 34,-/l tak na dálkovou trasu mám průměr 6,2l/100 což už je slušné si myslím.

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Motor-palivová soustava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 08:43

No tady je toho dost o E85 ale nemcine nevladnu [www.opel-problemforum.de] . Google to sice nejak prelozi ale pokud by byl nekdo ochotny se na to kouknout a napsat nejaky vycuc bylo by to fajn. E85 se objevuje stale vice na benzinkach.
Jestli dobre chapu (preklad Google), tak dost lidi jezdi bez uprav jen zimni starty delaji problemy a ty resi odporem na LS.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (24.09.2010 08:44)

Re: Motor-palivová soustava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2010 08:55

Tak nepridava se odpor na LS ale na teplotni cidlo motoru.
[www.opel-problemforum.de]

Re: Motor-palivová soustava
Autor: martinwagner (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2010 17:28

Problém diagnostika hlasi chybu 25 - Vstrikovaci ventil - vysoke napeti

Dobrý den

Opel Astra 1.6 motor X 16 SZ rok vyroby 1995.

Auto má vestavené LPG vse nedávno proslo technickou (jsem zacatecnik a auto jsem nedávno koupil)

Kontrolka el motoru svitila obcas uz od zacatku, ale po nejakem case mi prestal fungovat benzin a tak ted jezdim jen na LPG.

Myslím ze kdyz po jízdě auto znovu nastartuji (treba na benzince) kontrolka nesvítí ale kdyz zacnu nejak radit pri jizde po praze tak se zase rosviti.

Mohu auto odvest do servisu, ale po me prvni zkusenosti bych nejdrive rad vedel o co jde abych jim neskocil na spek :-)

Predem Dekuji

Re: Motor-palivová soustava
Autor: jaro1000 (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2010 08:49

AHOJTE mam takyto problem ked je v nadrzi menej benzinu asi tak 5 az 7 litrov tak mi pocas jazdy scipne motor.mam DAEWWO RACER. znova nastartujem ale pomocov syticu.motor straca tah ale pomaly sa doplazim .ked vypnem sytic motor scipne. moze byt na chybe palivove cerpadlo? prosim poradte niekto. forum som si presiel ale podobny problem som nenasiel.mozno som hladal spatne.dyk.

Re: Motor-palivová soustava
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2010 09:09

Petr A-C C14NZ napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejake dalsi osobni zkusenosti s E85? Nikdo
> nezkousel?
>

Něco málo ...
Teď jsem najezdil s Kadettem (C14NZ) asi 300 km, v nádrži dvě třetiny naturalu a třetina E 85.
Jede to v podstatě stejně jako na natural, motor má o něco měkčí chod, spotřeba
přibližně stejná, přesně až po doplnění nádrže na plnou.

Re: Motor-palivová soustava
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2010 10:31

A mas upravu pro lepsi startovani pod cca 15°C ? Ja do toho asi pujdu. Tento tyden zbastlim ten prepinac s odporem pro lepsi start. Zatim natankuji 50:50 a pak uz jen 100% E85. Tak uvidim. Borci na tech nemeckejch webech pisi, ze zadny problem, jen se startem pri tech nizsich teplotach, tak uvidim.

Re: Motor-palivová soustava
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2010 13:36

Zatím nemám, ale asi budu muset udělat.
Dnes ráno, venku 10°, a startoval Adam stejně, jako když bylo tepleji.
Jenže v zimě to asi by bylo trochu horší.
Takže úprava s přepínačem bude na programu dne co nejdřív.
Taky chci jezdit na 100 % E 85.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2010 08:54

Ahoj ,takky ten E85 rozežíra lehce veškeré gomové díly , takže před nalitím do 20 let starýho kadouse by to chtelo překontrolovat gomove hadice .... apočítat stim že budou mít kratší životnost

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: somik (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2010 14:35

Na vedlejším fóru -astra-g, to ředí v poměru 1:1 a zatím to chválí. Prý čistčí motor, dokonce jsem někde našel článek jak to doporučil neofiko na STK když neprojel přes emise. Doplnit e85 projet ,vyjet nadrž, a pak na emise . Teď to ale nemůžu najít

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2010 08:47

to polak64: Muzes dat odkaz na "ten E85 rozežíra lehce veškeré gomové díly". Diky.

Jinak uz jezdim na E85 bez redeni. Napred jsem to redil 1:1 potom na 2:1 aby si jednotka "zvykla", jak psali na nemeckych forech. Tento vikend chystam upravu pro lepsi start pri nizsich teplotach. Zatim nemam sebemensi problem.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2010 19:34

jj, já ode dneška taky na čistou E 85 a v pohodě.
Jde ale o to, kdy lumpové u benzinek začnou ten líh "křtít."
angry smiley angry smiley angry smiley

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2010 08:32

To riziko tu je.
Jinak za kolik je u tebe E85? V nejblizsim okoli je N95 v prumeru za 32,50 a E85 zatim u jedine benzinky za 24,90. At vim, jake jsou rodily mezi N95 a E85 jinde. Dik.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (06.10.2010 08:34)

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2010 10:52

Tak N 95 za 31,20 a E 85 za 23,00.
Oboje v Lanškrouně, to je nejblíž (ca 16 km od Č.Třebové)
Takže včera jsem čepoval 32 litrů, tak mně zbylo přes dvě a půl sta !!!
Další benzinka o které vím, je v Bludově.
Ten je u Šumperka.
Tam je N 95 za 31,10 a E 85 za 22,50
O jiných s Ečkem zatím nevím.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2010 06:45

Jen info. Dnes 5,5°C a start o trosku dele nez obvykle ale bez problemu. Nemam zatim upravu pro lepsi start.

Re: Motor-palivová soustava-E85 Ethanol
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2010 09:01

jj, jsem na tom stejně.

Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **    **   *******   **       
 **        ***   **  ***   **  **     **  **       
 **        ****  **  ****  **  **     **  **       
 ******    ** ** **  ** ** **   ********  **       
 **        **  ****  **  ****         **  **       
 **        **   ***  **   ***  **     **  **       
 ********  **    **  **    **   *******   ******** 
Powered by Phorum.