www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5
Re: Laděný výfuk.
Autor: Tomi (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2006 22:26

Ja by som sa chcel spitat,ked uz takto rozpravate, nasiel by som niekde na nete dokladnejsiu teoriu ohladom vyfukov a odvodu spalin aby so o tom mal lepsi prehlad.Ak by ste vedeli o neakej stranke,tak ....

Re: Laděný výfuk.
Autor: woche (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2006 10:16

no mě se teda moc nechce věřit, že by laděnej vejfuk přidal 10 koní...

Re: Laděný výfuk.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2006 09:24

To woche : Pokud je vyfukova soustava - svody + zbytek - spravne spocitana a nasledne odladena na brzde, muze pridat bez problemu 15 koniku, samozrejme zase zalezi na motoru.

To Tomi : Na Inetu je spousta teorii kolem tehle porblematiky, vetsinou v ang., ale konkretni postup vypoctu asi tezko najdes.
Jedna vec je vyfukovou soustavu spocitat a druha daleko obtiznejsi je si postavit a odladit.

Re: Laděný výfuk.
Autor: JENIK (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2006 14:42

Podle me.
Vyfuk je velke tabu,musi bít dobre spocitany a mit taky tzv.,,zpětne tlaky"jestlize je nema je vetsi pravde podobnost ze uberes na vykonu.
Ladeny Vyfuk by mel podle me byt takovyto:

Ladene Vyfukove svody napr 20SEH (Z gsi 16V tam nesednou kvuli mensiho prumeru)

Katalyzator nahradit rezonatorem (lepsi plneni a zpetne tlaky)

Prostredni nechat nebot nahradit ladenym

Koncovy vymenit za ladeny.
Samozrejme pomuze i cele potrubi vymenit za jine ,,HANDMADE"z vetsim prumerem.Takto urobeny vyfuk dle meho prida nejakeho teho Konička a NM
A vznikne tim i zajimava zvukova kulisa

Ale jestli nekdo nehledi na spotrebu a kraval tak at tam da od svodu trubku a na konec ladak.
Lepsi je ale 1.varianta

Re: Laděný výfuk.
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2006 10:36

tak dobrá, když je to takové tabu - tady je nákres úpravy mého výfukového potrubí na 2.0 16V GSi. Svody zůstávají původní 4-2-1 (pro zachování správného výplachu a kroutícího momentu v nízkých otáčkách) - konec konců Lotus asi věděl co dělá, když je tak navrhnul. Od svodů dozádu se to "trošku" změnilo...

Přílohy: (35KB)  
Re: Laděný výfuk.
Autor: JENIK (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2006 17:00

Tim koncakem s co nejvetsi pruchodnosti myslis ladenej nebo nejakej vykuchanej.Podle me musi mit motor tzv zpetne tlaky

Re: Laděný výfuk.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2006 20:44

Ladenej nebo vykuchanej, nevyjde to nastejno??
Co si predstavujes pod pojemem ladenej??
Btw, zpetny tlaky kterejma se ohanis nedohanis koncovym tlumicem, ale rezonatorem za kterym uz je celkem jedno co je, samozrejme krome ucpany trubky..:-)

Re: Laděný výfuk.
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2006 08:05

JENIK - přesně jak píše Standa, zpětný tlak plynů ve výfuku ti při správných rozměrech zaručuje rezonátor. Ale ne ten univerzální, co si koupíš někde v tuningshopu, ale počítaný... Koncový tlumič mám průběhový, tzn. obal, vevnitř perforovaná roura skrz a mezzitím skelná vata pro utlumení kraválu. Stejně to ale dělá rachot jak blázen (skelná vata se už asi vypálila) a rezonátor vydává zvláštní syčivý zvuk - není to nic příjemného a pedestriáni na chodnících kolem cest mě nemají rádi...

Re: Laděný výfuk.
Autor: Charlie (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2006 19:49

No já mam na Astře G 1,6 16V laďák Laser a naprostá spokojenost

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 09:43

máte někdo zkušenosti se značkou WM Sport??
a nebo konkrétně s tímto tlumičem?
[www.tuningshop.cz]
uvažuji o koupi na Astru X 16 SZR (žádné ůpravy motoru nemám.sání,svody,rezonátor.nic takovýho,všechno série)
díky za odpovědi a rady

Re: Laděný výfuk.
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 20:25

Lubošku, tak to budeš leda slušně dunět pro okolí a subjektivě si myslet, jak ti to najednou jede! :-D
ale proti gustu žádný dyšputát, takže hrrrr do toho!
Kurnik chlapi - znovu - pokud si nekoupíte celý komplet výfuk (většinou v nerezu) od svodů až k prdeli (ceny se pohybují od 25 litrů výše) a nebo si to nenecháte na míru napočítat a vyrobit u nějakého soukromého výfukáře (žádného takového ale neznám), pak vše co tam namontujete, je super na efekt, ale nahovno co se týká jakéhokoliv ovlivňování výkonu motoru směrem nahoru (zvyšování výkonu)...
tak a už je mi líp... :-D

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 20:37

optimite, určitě by to jelo líp než teď,jelikož mám origoš tlumič v háji(leze z toho ta vata),tak já si místo dalšího origoš sériovýho tlumiče koupim tento celonerez né?vyjde to cenově možná stejně.a ještě to bude ohodně líp vypadat(víš v 18letech teda skoro v 19. ještě nemám zas tolik peněz na kompletní výfuk jak říkáš 25 a výš tisíc!),a myslím že moc dunění nenadělá,ale to mi nevadí,nemůžu očekávat o tlumiče za 1000korun nějaký zázraky!

Re: Laděný výfuk.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 20:51

To lubosek : No nevim jak ten tlumic vypada uvnitr, ale kdyz tam nedas nic, tak to vyjde nastejno.

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2006 21:04

To Standa: to nevim jak vypadá vevnitř. ne musim tam dát nějakej.tenhle za ty prachy je celkem dobrej né?jak řikám furt lepší jak origoš sériovej u oplu za 4000+práce...

Re: Laděný výfuk.
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2006 05:36

No je treba si uvedomit, ze zadni - koncovy tlumic je v originale prickovy, nikoliv absorbcni - pruchozi tak ze pokud ho nahradis takovoudle rourou zvedne se Te hladina hluku. To jen tak na okraj.

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2006 10:15

jo s tim počítám že se zvedne hladina hluku,ale hlavně ve vyšších otáčkách né? 3500 a výš..a to ať má trochu hluk to mi nevadí(aspon nebudu slyšet jen motor,ale hlavně sportovní zvuk z výfuku...
a když to budu po městě kroutit 1500 až 2000 tak tím obtěžovat snad lidi nebudu né?

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2006 14:44

a co třeba takovýto typ:
[www.sportovniautodoplnky.cz]

je tam tzv. silencer,který se vloží do toho výfuku a utlumí zvuk(ale vubec netušim o kolik)
takže pro delší cesty se silencrem
a když budu chtít dělat pěknej rachot tak odělám silencr.
takto je to celkem ideání né?

Re: Laděný výfuk.
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2006 10:18

no myslím, že to bude hodně podobné jak ten předchozí... Vzhledem k tomu, že tvrdí, že to je nerez, je to určitě lepší koupě, než kopie origo výfuku bosal nebo walker, bo ty ti zhnijou do dvou let... Pokud to bereš z této stránky - budu tam mít nějaký tlumič, který mi trochu zvedne hluk, ale jinak nic, tak klidně. Nečekej jenom prosím nějaké zvyšování výkonu a pod... Jinak koupil jsem si teď na zábavu Calibru a ta má jen střední tlumič a pak až dozadu roura a překvapivě žádný brutální rachot ale příjemný basový tón se line z trubky, který nijak neobtěžuje jak venku tak uvnitř káry...

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2006 10:44

chci aby ten tlumič chvili vydržel a hned neshnil,proto chci celonerez.
nečekám od toho žádný zvýšení výkonu to vůbec.
stačí mi decentní zvuk(radši při vyšších otáčkách)
takže teď má dylema jestli WM Sport (z polska) za 1050,- nebo
RS-TYPE (z USA) za 1997,-

to je celkem zajímavý s tou Calibrou:-)

Re: Laděný výfuk.
Autor: lubošek.18 (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2006 13:23

tak nikdo nepřidá nějaký nový příspěvek???:-(

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********   **      **  **    ** 
 **         **   **   **     **  **  **  **  **   **  
 **          ** **    **     **  **  **  **  **  **   
 ******       ***     **     **  **  **  **  *****    
 **          ** **    **     **  **  **  **  **  **   
 **         **   **   **     **  **  **  **  **   **  
 ********  **     **  ********    ***  ***   **    ** 
Powered by Phorum.