www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: Laděný výfuk.
Autor: dědek (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2006 13:39

Tady máte odkaz na nerez výfuky z atestem. [www.soieta-tech.cz]
Aještě něco jak na výfuk. [vwgolfik.crolink.cz]

Re: Laděný výfuk.
Autor: Ivan nexia (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2006 21:01

Přidám :-) Na motoru c20xe se mi nejlépe osvědčila varianta svody 4-2-1, průměr výfuk. potrubí 50mm, rezonátor kvůli snížení hluku a "střílení" z výfuku, koncový tlumič domácí výroby:

[www.nexia.emuni.cz]

Dobře spočítaný výfuk na c20xe přidá skutečně kolem 15 koní (měřeno na brzě).

Re: Laděný výfuk.
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 19:05

je pravda ze ozivuju vlakno ale nechci zakladat nove, potreboval bych poradit jaky vyfuk, jakou znacku zvolit na plnepruchozi vyfukove potrubi u astry f 1.6i, nemam tam ani stred. tlumic ani kat a koncovy tlumic je wm sport ale taky plne pruchozi takze je pres neho videt takze ten kraval neutlumi, shanim neco podobneho viz priloha, muze byt klidne i starsi, jen potrebuju tip jaky, ptal jsem se i po Remusu [www.rusmich-tuning.cz]
ale je pres neho taky videt. Diky moc za tipy a navrhy, mimochodem motor se bez katu a str. tlumice chova uplne jinak, je takovy dinamictejsi ale dela neunosny randal no. smiling smiley

Přílohy: vyfuk.jpg (81.9KB)  
Re: Laděný výfuk.
Autor: Houbik (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 19:49

Já jsem u C20NE prodloužil tu dvojtrubku co zacina od svodu a vytáhnul jsem to až nakonec auta katr ani středák neni...na konci mam dva ladaky na kazdý straně jeden..chtěl bych to tižší tak ještě uvidim...

Re: Laděný výfuk.
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 05:33

Tak jsem jeste brouzdal netem a narazil jsem na homologovane sportovni vyfuky zn. Montii, ma s nima nekdo zkusenost ? a kdyz jsou homologovane jestli fakt tlumi.

Re: Laděný výfuk.
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 05:51

Lukin : nečekej od toho nějaké utlumění, rozhodně si myslím, že by to chtělo přidat nějaký středový tlumič, řekl bych že u C16NZ je to docela jedno. Já měl na kadettu jak KAT, tak střední tlumič a jezdilo to pěkně. Řekl bych, že ta dinamika je jen pseudoefekt, protože to to prostě jen hodně řve. Dá se koupit i sportovní střed. tlumič, ale já bych tam dal origo střed bez KATu.
Ještě takové rozumné vcelku decentní výfuky jsou polské Ulter sport [www.sportovniautodoplnky.cz]
nebo pro modely 96+ [www.sportovniautodoplnky.cz]



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Rom@n (14.03.2008 05:56)

Re: Laděný výfuk.
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 06:05

Rom@n> jo diky, no jedna se o x16szr ale to je fuk, no tak ten stred. tlumic uz tam neni jen proto, protoze u astry je proste tak blbe udelane zaveseni, nebo cela ta konstrukce tlumice, ze dost casto skrta o zem a praska ve svaru, delaji se do nej diry a pod. to uz bych tam vrazil radeji misto katu nejaky rezonator jestli by to pomohlo tlumeni, jen me zajimalo jestli proste ten homologovany ma prepazku, protoze ten muj WM Sport pres ktery je videt toho moc neutlumi, to je spis jakoby tam nebyl.

Re: Laděný výfuk.
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 17:10

To Lukin: To, že je přes něj vidět vůbec nevadí smiling smiley, ale je důležité počet přepážek v obvodovém obalu tlumiče. Konstrukce je vlastně stejná, jako tlum. na střelné zbraně eye popping smiley . Podle počtu přepážek v obv. obalu atd. atd. a jejich provedení se ladí tlum. a nebo na přání i jeho zvuk.thumbs down

Re: Laděný výfuk.
Autor: CRASH (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2008 19:35

Ahoj lidicky, mam dotaz a jak je to se spotrebou, kdyz se da ladenej vyfuk?

Re: Laděný výfuk.
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2008 06:37

no určitě se nesníží drinking smiley podle druhu úpravy buď zůstane stejná, nebo půjde mírně nahoru, to ale záleží na typu výfuku a jak moc věcí budeš měnit, u koncového dílu to obecně vliv na spotřebu nemá, ať už tam dáš nerezový průchoďák a nebo nejlevnější šmejd z polska ...

Re: Laděný výfuk.
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2008 09:12

Cus all

Všichni tady píšete jak rabujete výfuky a odděláváte katalizátory no a já mám dotaz:
jak moc se odstranění katalizátoru projeví na emisích?
Hlavně u
X17TD a C20XE??

Díky za odpověď

Re: Laděný výfuk.
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2008 10:02

No projeví se tak, že to samozřejmě poznají a vyhodí tě ... Co bys asi tak chtěl slyšet, že když vyndáš katalyzátor tak se nic nestane a emise se nezhorší ?

Re: Laděný výfuk.
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2008 20:37

the finger smiley

Re: Laděný výfuk.
Autor: K@josek (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2008 13:03

No, já si dnes ráno objednal tento .. a myslím že nebudu litovat ;-)

[www.sportovniautodoplnky.cz]



VeA, C16NZ

Re: Laděný výfuk.
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2008 18:30

máte někdo zkušenosti s celonerezovýmy výfuky ala mugen style ? já objednal tenhle:

[www.sportovniautodoplnky.cz]

Re: Laděný výfuk.
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2008 06:16

Mám něco takového už asi 5 let, v kombinaci se sériovým středovým tlumičem není problém, na volnoběh zvuk téměř beze změny a pod plynem to nádherně decentně basuje. Bez střeďáku je to ale na špunty do uší ...

Re: Laděný výfuk.
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2008 12:30

díky vrabi, já tam právě střekák nemám, pomohl by aspoň ten slavný rezonátor ? ať nemusím kupovat zase celý střed, předpokládal jsem, že to utlumí ten silencer, tak asi né no.

Re: Laděný výfuk.
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2008 13:09

rezonátor ztlumí dost, ale jak konkrétně tak to záleží na jeho typu. já jsem kupoval na miníka nějaký uni rezonátor z aukra za 400,- a tlumí pěkně [www.aukro.cz] ale těch 10% výkonu nepřidal spinning smiley sticking its tongue out jak ale bude fungovat na oplíkovy nezaručuji.asi bych tam napřed dal toho mugena a pokud bude dělat moc velký rámus doplnil bych rezonátor a použil bych to delší provedení rezonátoru (550 mm).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (22.09.2008 13:10)

Re: Laděný výfuk.
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2008 15:05

dobra, diky za rady vrabi !!! smileys with beer

Re: Laděný výfuk.
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2008 17:59

LUKIN: Hele mam zkušenost s monti..mam ho na aute...zvuk peknej a tllumi jak se to udela..kamos ho ma a ma pred nim stredni tlumic a je to akorat ja mam jen rezonator a tlumic koncovej a je to docela dost....ale ma to docela dobrej zvuk..jinak homologaci ma ale ne na českých komunikacich ...nema tipovej list ale jen stitek na vyfuku.....ale ve ctvrtek me staveli dopravaci nebo co to bylozac za rychlost..koukali na nej ale nic nerikali......je pravda ze sem radsi jel aby se to dusilo nez rvalosmiling smiley

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  ********  **     ** 
 ***   ***  **     **   **   **   **        **     ** 
 **** ****  **     **    ** **    **        **     ** 
 ** *** **  **     **     ***     ******    ********* 
 **     **   **   **     ** **    **        **     ** 
 **     **    ** **     **   **   **        **     ** 
 **     **     ***     **     **  ********  **     ** 
Powered by Phorum.