www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: 123456Následující
Aktuální stránka: 1 z 6
kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 21:24

Zdravym všechny oplisty.Mám takový dotaz před nedávnem asi 14 dní jsem si při jízdě v noci zjistil že mi prosvěcuje kontrolka dobíjení prostě trošičku svítí. Když zapnu vyhřívaní sedaček,okna,všechny světla,prostě vše na elekrtiku tak se rosvítí víc ale nikdy ne naplno.Přitom jednoduchým testem měření napětí jsem zjistil že dobíji(při všem zapnutem otáčky do 1000ot/s 13.1 V a nad 2000ot/m 14.7)ale kontrolka svítí furt stejně.Je to normální nebo se mám připravit na nečekané investice??Auto je Vectra A X16SZ

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 22:55

mě to u Kadetta dělal kostřící kablík mezi motorem a alternátorem...byl načnutej...jednoho dne se kontrolka rozžehla naplno a bylo po ptákách ...zaměř se na tyhle kabely...případně jestli někde nejsou jakýkoli kabely zoxidovaný atd...udělej si udržbovou sobotu ;-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2006 05:35

Jj, jak říká Jirka, já teď řešil to samý, měl jsem upadlou kostřící pásku, navíc mi to málo dobíjelo, což u Tebe není, takže u mě šel do kopru i altík. Začalo to přesně jak popisuješ, slabě rožlá kontrolka dobíjení....

Re: kontrolka dobíjení
Autor: sanny (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2006 16:59

Ahoj,

ja tedka resim stejny problem, akorat ukostreny to mam dobre. Ale kontrolka mi pristrojovce sviti stale... pri vyssich otackach jen slabe zhne...

Ta cerna krabicka vne alternatoru a jednim vyvodem ma byt pripojena k vyvodu + do baterky a nebo k tomu modrobilymu kabliku co vede do pristrojovky?

Kadett 13nb

Diky za odpoved

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2006 17:29

Ukostření mám taky OK aspoň po vizuální kontrole více budu vědět až zitra.Jsou tam dva kabely jeden vede na +baterky ten tlustější a druhy na kontrolku.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2006 19:53

jak víš že to máš ukostřený dobře? zkus za ty kostry třeba vzít a kapku přitlač pokud ti to nebude viset v ruce je to pak teprv dobře...



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2006 19:55

paranMax: neboj se za ty kably vzít !!! to že tam drží neznamená že není nalomenej nebo tak něco..taky jsem měl kostřící pásek v pohodě ..stačilo jen kapku otočit jemněě prstem a byl na dva kusy..to všechno jsou příčiny



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2006 20:55

Tak já nevím jak je to na kadetu tam jsem ještě nekoukal na Vectre je - pol baterky naveden a ukostřen hned vedle starteru na motoru!!!Zádna tlusta uzemnovací paska tam není druhy - kabel od baterky je na kostru.Ty kabliky jsou vizualně dobré očistěné neporušené jen jsem neměril jestli nejsou v pr*eli někde jinde myslim ty tenké co jsou hned nadrozvodovym remenem prisroubované na bloku motoru.Nebo tam jsou jeste nejaké co jsem prehledl?

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2006 22:21

Jeste je jeden pasek primo z alternatoru na hlavu motoru, resp. na skrin vackovyho hridele. Ten je taky dost podstatnej. Apropo uz se tady o nem nahore nekdo zminoval.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2006 22:22

Ten kostřící pásek je motor-(převodovka)-kastle záleží na autě....nikoli u baterky...ááá já měl na mysli zkontrolovat hlavně kábl co jde od alternátoru na motor (nebo karoserii) zkus prostě vzít silnej kus kabelu a dej ho mezi alternátor a motor zda to přestane ....s baterkou tohle nemá nic společnýho :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2006 16:15

Tak nevím at koukam jak koukam tak alternator je ukostren pouze svojí kostrou na kostre motoru zadny kabet ani pas - polu tam není.Jen tak pro jistotu jsem ho tam dodělal zebral jsem tlusty kabl a prisruboval k dokonale ocistenem miste na alt. a druhy konec na baterku.Testoval jsem to a furt to same tak nevim.Tipuji to bud na baterku ko protoze toci cim dal hur pri mrazech nebo neco v alternatoru odejde.Nestane se nic kdyz tam dam baterku co ma 74Ah??

Re: kontrolka dobíjení
Autor: kolsa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 17:36

člověče, mě to dělalo taky. a podle všech tvých příznaků, by to mohlo být to samé. byly to uhlíky v alternátoru. Občas mi to svítilo míň, někdy víc.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:25

jo nad tím jsem už taky přemýšlel a mrknu na to ale to už je větší zásah ten bude muset počkat do jara.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 20:23

To bych neriskoval! Uhlík ztratí zničeho nic kontakt rosvítí se naplno a ráno to nenatočíš.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 18:54

Toho se nebojim a zásadně neriskuju.Pokudse mi na autě něco nezdá před jízdou tak jedu radši druhým naco máme 3 auta.Né já si to opravím sám ale do garáže s tím nevjedu je to moc dlůhé a na servis se*u.Tam jdu z většíma problémama.Až mě vyhoří rotor i stator v altíku tak pomastím do servisu

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paranMax (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2006 18:38

Tak je po problemu dal jsem novou baterku a kontrolka o te už ani nevim.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 05:33

Pánové, koukněte i na buzení alternátoru. Já měl upadlý kablík a držel jen v bužírce, takže na první pohled to nebylo poznat. Po znovunapojení je po problému a rozsvěcování kontrolky je fuč.

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Šelma (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 08:32

Čau,vypadá to ,že mám dost podobný problém akorád mám Pontiaca.Kontrolka dobíjení mi mírně pohasíná,nedobíjí mi to baterku a ukostření jsem vyměnil a alternátor jsem nechal zkontrolovat v servisu a je v pořádku,tak teď už nevím co dál.Má někdo nějakej nápad?

Re: kontrolka dobíjení
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2006 08:41

Šelma....áááá máš ukostřenej altík k motoru???Kablíkem??A pokud ti to nedobíjí tak je v háji altík:-( ....nebo baterka ale to by nesvítila kontrolka



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: kontrolka dobíjení
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2006 19:42

Mam problem nedobíja mi baterku. Mam aj novy alternátor avšak oproti stňareému, kde sú dva kontakty a na druhom tri kontakty. Zaujímalo by ma ako zapojiť ten s troma kontaktmi.

Jdi na stránku: 123456Následující
Aktuální stránka: 1 z 6


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **        **  **     **  ******** 
 **     **  **   **         **  **     **  **       
 **     **  **  **          **  **     **  **       
 ********   *****           **  *********  ******   
 **         **  **    **    **  **     **  **       
 **         **   **   **    **  **     **  **       
 **         **    **   ******   **     **  **       
Powered by Phorum.