www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 5 z 7
Re: Automat. rožínání světel
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 17:41

Obava je přesně opačná. když bude špatný kontakt v plusových kontaktech, tak zařízení většinou nebude fungovat, ale když se ztratí kostra, tak to hledá kostru jinde a propojuje se to s ní neočekávanými způsoby, přes momentálně sepnutý relátka, žárovky, spínače, ....
Dřív než se začne tavit drát, musí skoro jakákoli (rozumná) pojistka odejít. Přes ten kondík teklo jen pár desítek miliampér, ale způsobilo to chemickou reakci, která působí na desky kondenzátoru destrukčně. Ten alobal se teda vypálí dřív než nějaká pojistka. To samý polovodiče. Nechť je tento případ varováním i pro ostatní, před dalšími rozsáhlými úpravami elektroinstalace v autě.
Jakou kontrolku máš na mysli?

Astra F 1.2 12V; X16XEL; 51 kW; 1998; 229 Mm (Megametrů);
Tak po 23 tisících ujetých se třemi válci to navždy vzdala :-(
Na D1 mezi 34. a 49. kilometrem je nějaká špatná zóna yawning smiley)

Re: Automat. rožínání světel
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 18:02

Kontrolku zapnutého automatu,tu z nového schéma.

Re: Automat. rožínání světel
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 18:06

Asi nemám poslední schema. Můžeš ho sem dát?

Astra F 1.2 12V; X16XEL; 51 kW; 1998; 229 Mm (Megametrů);
Tak po 23 tisících ujetých se třemi válci to navždy vzdala :-(
Na D1 mezi 34. a 49. kilometrem je nějaká špatná zóna yawning smiley)

Re: Automat. rožínání světel
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 18:19

pdf nelze pripojit tak jsem to vyresil na rychlika

Přílohy: Automat.JPG (73.2KB)   (62.3KB)  
Re: Automat. rožínání světel
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 18:40

Chlape já teda nevim, ale já tam žádnou kontrolku nevidim :-(
Jestli myslíš tu kontrolku oleje, tak to je standardní obvod: + pól, žárovička, tlakový spínač oleje (poůlicajt), kostra. V klidu je sepnut a žárovička svítí. Když se nastartuje a zvýší tlak v mazání, tak se rozpojí a kontrolka zhasne. Tady se toho využívá, pro spuštění časovače tohoto automatu. Přes tu malou žárovičku se pomalu nabijí kondíky a po dosažení určité velikosti napětí se sepnou relátka.

Re: Automat. rožínání světel
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 18:49

Takontrolka je uvedena až na tištaku jestli jsem pochopil diskusi při vyvíjení tohoto vylepšeného schématu mělo jít o kontrolku zapnutého automatu, aby majitel nekde viděl ze svití. Napojil jsem to na žárovku a ta při zaplém automatu svítila ale svítila i v případě že jsem zapl svetla ručně a automat vypl.

Re: Automat. rožínání světel
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 19:01

Jelikož jsem na tom DPS nic neviděl, tak vycházím ze schematu a tam žádná neni. Jestli je to dodatečná úprava do DPS, tak to musíš na m.kinga. Asi to zakreslil do osazovacího plánku, který nemám. Podle použiteho tranzistoru, který snese až 4A, tak by ta žárovička mohla být zapojená mezi kolektor Q2 a +12V (30). Pak by svítila jen když by mělo sepnout relé tlumených světel. Nyní to máš asi až na spínacím kontaktu relé, kam se dostává napětí i v případě, když ho sepneš ručně spínačem. Svítí tedy v obou případech.

Astra F 1.2 12V; X16XEL; 51 kW; 1998; 229 Mm (Megametrů);
Tak po 23 tisících ujetých se třemi válci to navždy vzdala :-(
Na D1 mezi 34. a 49. kilometrem je nějaká špatná zóna yawning smiley)

Re: Automat. rožínání světel
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 19:13

Tu kontrolku mam napojenou ty kontakty vlevo nahoře (dps)( - kontrolka a + ) neni vyznacena ani v osazovaku jen dvě díry navíc. Ale to ukazuje na tu zem protoze ta kontrolka svitila i pri rucnim zapnuti a v dobe kdy jsem zjistil ze je problem nesvitila i kdyz jsem zapl svetla manualne. Kazdopadne to fachčilo pěkně. Díky za tvé rady už si dám pořádného majzla!

Re: Automat. rožínání světel
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 19:46

to pollco: Predpokladam, ze ses to ty cos me psal mejl jak to zapojit. Prosim vydrz, nemam ted moc casu. Pokud ti to zitra neposlu pripomen se v pondeli. Je to celkem snadne.

Re: Automat. rožínání světel
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 09:14

Ano kontrolka svítí spolu s parkovačkami, i když je pustíš ručně vypínačem.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Automat. rožínání světel
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 09:27

Nebylo by lepší, aby kontrolka svítila spolu s potkávacíma? Tlumený jsou důležitější. Může se stát, že sepnou parkovačky a tlumený ne. Třeba vyhřátý a seklý relé, protože tímto okruhem už tečou slušný ampéry. Mě se například přepálil i pocínovaný plošný spoj a suverénně jsem jezdil, aniž bych něco zpozoroval. To je ale jen takový návrh uživatele, který má kontrolku řešenou jinak.

Astra F 1.2 12V; X16XEL; 51 kW; 1998; 229 Mm (Megametrů);
Tak po 23 tisících ujetých se třemi válci to navždy vzdala :-(
Na D1 mezi 34. a 49. kilometrem je nějaká špatná zóna yawning smiley)

Re: Automat. rožínání světel
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 09:34

Tak to je dobře. Měl jsem obavu že jsem někde v zapojení udělal chybu.
Petr A-C C14NZ - Díky že jsi nezapomněl!

Re: Automat. rožínání světel
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2007 13:06

to pollco: Podle meho nazoru je nejrychlejsi a nejsnadnejsi zapojeni nasledovne. Vydelat spinac svetel pres pojistky ven. Na nej zapojit tyto vyvody (v poradi automat - konektor svetel): 1 -> 30, 2 -> 58L, 3 -> 58K pres pojistku 10A, 6 -> 15 (zde neni nutno pouzit pojistku, protoze je jiz jisteno stejne velkou pojistkou).
Dale odmontovat packu na dalkove svetla a pripojit nasledovne (stejne poradi): 4 -> 56B.
Vydelat palubku a pripojit na konektor palubky (stejne poradi): 8 -> 15. Potom jeste pripojit 5 na zem. Vyuzil jsem zemneni za palubkou - viz sipka na fotce.
Chtel jsem to tak udelat a mam to tak nachystane ale ... Zjistil jsem, ze mam elektriku (konkretne svetla, nejsou zapojena na 58L ale nekde ve svazku jsou zapojena na 58K) v aute zapojenou uplne jinak. Neodpovida schematum ani zapojeni Kadett (myslel jsem, ze pouzili zbytky svazku). Elektrika je originalni bez zasahu. Tak nevim, mam to dovezene ze CH, mozna tam delali nejakou upravu. Zatim jsem nemel cas hledat jak to vyresit jinak.

Jeste bych rad pripojil odkaz na autora opravdu puvodniho automatu, ze ktereho vsechny konstrukce vychazeji [www.dhservis.cz] , zaslouzi si to!



Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (30.01.2007 13:15)

Přílohy: spinac.jpg (101.7KB)   packa.jpg (129.4KB)   pristrojovka.jpg (125.2KB)  
Re: Automat. rožínání světel
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2007 13:22

Mám to zapojeno stejně jen tu 15ku a Zem jsem neměl správně. Taky jsem na to doplatil. Každopádně díky za návod na zapojení a všem kteří vymysleli nebo se poddíleli na vylepšení Automatu.

Re: Automat. rožínání světel
Autor: LOJZA (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2007 21:51

JA BYCH TO NEPODCENOVAL.....
Zdarec, vsechna příspevky som necetl, ale bachA na použití automatu v noci,bo až se vam zadusi motor treba na krizovatce a zhasne motor a pak vám taky mohou zhasnout svetla a budete po tme , pak do vás nasije druhé auto.....

ANEBO VAM NÁHODNĚ ODEJDE DOBÍJENÍ ZA JIZDY V NOCI PRI 100KM/HOD A SKONCITE OSLEPENI VE SKARBE A NA KRCHOVE....
...CHCE TO DOPLNIT ZPĚTNOU VOZBOU NA SVORKU "15", ASPON POMOCI DIODY,KDYZ PAK MOTOR CHCIPNE, SVETLA SVITI DOKUD NAVYPNU KLICEK ZAPALOVANI DO "0".

Re: Automat. rožínání světel
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2007 22:20

Pochybujem, že niekto bude jazdiť vnoci s automatom. Neuvidí na budíky.

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Automat. rožínání světel
Autor: JAVI (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2007 22:24

Jo a taky nebude moct s automatem pouštět dálkový. Nebo u mě to tak aspoň funguje. S automatem ve dne mi nejdou zapnout dálkový, což má výhodu, že nemůžu nevědomky oslňovat ostatní. Světelná houkačka chodí normálně.

Astra F 1.2 12V; X16XEL; 51 kW; 1998; 229 Mm (Megametrů);
Tak po 23 tisících ujetých se třemi válci to navždy vzdala :-(
Na D1 mezi 34. a 49. kilometrem je nějaká špatná zóna yawning smiley)

Re: Automat. rožínání světel
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 04.02.2007 00:07

A aby sme boli kompletní, tak nejdú zapnúť ani predné hmlovky. Zadná áno.smiling smiley

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Re: Automat. rožínání světel
Autor: Jirka K (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2007 15:07

Šikovní kluci. Díky.

Ještě takový malý dotaz. Jak poznám, že mi automatika zafungovala, když ve dne nastartuju auto a nechce se mě vylézat a obíkat autíčko.
Nevím jestli mám, či nemám CheckKontrol CC (schéma č 5.) když mám DID displej, pokud ano tak by se měl dát využít nějak výstup z toho pinu 1.

Prostě a jednoduše bych rád asi následující signalizaci:
1.) svítí mi všechny tlumené a koncové světla - svítí zelená LED kontrolka v palubovce jsem happy a vyrážím.
2.) nezafungoval automat nebo jedna z žárovek je ruplá nebo je někde upadlý kontakt či přeskříplý vodič - zelená kontrolka LED nesvítí (případně svítí červená pokud použiju dvoubarevnou diodu) a já vybíhám a kontroluji co mi nesvítí.

Co vy na to? Nějaké nápady?
Jinak jsem ještě něco napsal do fóra "Kontorlky - aneb co vsechno ma svitit"

Re: Automat. rožínání světel
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2007 20:15

Čo je to DID displej?

______________________________

Opel Astra F-CC `97 X18XE

Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 5 z 7


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **          *******   ********    ******  
 **     **  **    **   **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **    **          **  **     **  **       
 ********   **    **    *******   **     **  **       
 **         *********         **  **     **  **       
 **               **   **     **  **     **  **    ** 
 **               **    *******   ********    ******  
Powered by Phorum.