www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 05:56

Prosímvás a co všechno vypíná imo v benzínové astře F? RV 93. Taky jen čerpadlo? Nebo blokuje i řídící jednotku motoru?

Re: imobilizer
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 06:50

Pokud mas origo imo, tak se koukni na [www.opelastra.cz] respektive [www.opelastra.cz] pozice 557. Ta je napojena na rele imo a rozpina pozice 175,224,....,1253, ktere jsou v konektoru X9 pin4 pozice 556. Ty pozice si dohledej ve schematech. Tim zjistis co vse se rozpina a zda to v aute vubec mas. Pokud imo neni, tak je tam propojka.

Pokud mas dodatecne montovane imo, tak zalezi co vse elektrikar blokoval.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (03.05.2012 06:52)

Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 10:10

Díky, to mi moc pomohlo, jen ještě jestli bys mi potvrdil že ty schémata chápu dobře?

Pro motor C16SE by to mělo blokovat "jen" čidlo impulsů-klikový hřídel (313) a je to rozpojováno přes relé, tedy když vezmu ten drát z pinu 4 (patrně černošedý), a spojím ho s druhým stejné barvy z toho svazku, tak by to mělo fungovat i bez imo? A řídící jednotka motoru je tedy stejná pro verzi s imo i bez?

Díky za radu, nerad bych něco odpálil...

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 10:34

Ne. Sice u schematu motoru hezky koukáš na 313, ale je to pin B2 jednotky a je tam i označení, že jde proti tomu z pozice 556 od signálu rychlosti z přístrojovky, do kterého je vložený imobilizér a probíhá po něm datová komunikace jednotky motoru a imo. A jednotka pro imo je stejná jako bez, ale mají rozdílný software. Jsi ztratil čipa od imo?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 10:55

Ne, mám C16NZ bez imo a můžu koupit motor C16SE s pokaženým imo, tak koukám jestli to dám do kupy bez nákupu druhé ŘJ... Takže v tom imu není jen relé které rozpojí komunikaci, ale samo komunikuje s ŘJ? Takže to neoblbnu?

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 12:37

Kdepak rele. Imo je vlozeny do signalu rychlosti a kdyby ho to jen tak jednoduse rozpojovalo, jednotce by to bylo celkem jedno, neb na chod motoru na volnobeh na miste nema rychlost vozu zadny vliv.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 13:01

Teď ti moc nerozumím. Podle schématu by to mělo být tak, že z palubovky jde káblík z pinu 3 (čidlo ujeté vzdálenosti) přes jednotku imo do jednotky motoru. Říkám to po sem dobře?

A dál, pochopil jsem tě teď správně, že imo tento signál zachovává, + k němu přidává digitální komunikaci?

Re: imobilizer
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 15:17

No panove myslim, ze v takovem starecku, nenajdete zadny digitalni signal. Koukni na [www.opelastra.cz] pozice 556 nad svorkovniciX9 pin 4. Mas tam preskrtlou zkratku IMO. Tzn. ze bez imo je to propojene-zkratle. Na zaklade toho se domnivam, ze kdyz vytahnes rele imo a ve svorkovnici propojis 6-7, tak v podstate jsi propojil tu pozici 556(557).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Petr A-C C14NZ (03.05.2012 15:18)

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2012 19:50

Astrák to pochopil dobře. Co píše Petr o propojení je sice pravda, ale musí tam být i software jednotky bez imo. Na komunikaci jednotky s imo není nic divného. Je to úplně stejné, jako umí jednotky komunikovat s diagnostikou a to v případě Opelu funguje i na Kadettech.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2012 05:45

takže když to schrnu, tak abych to zprovoznil zcela bez imo, tak bych musel koupit druhou ŘJeye rolling smiley

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2012 09:34

Nebo sehnat někoho, kdo bude mít software do C16SE bez imo a bude ho tam umět dohrát.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2012 04:39

A víš o někom? Kolik to může stát?

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2012 08:20

Nevím o nikom, kdy by měl C16SE v mém okolí. Jinak by to měla být záležitost několika stokorun, podle toho, co stojí ta 27c256, nebo co v tom bude.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2012 19:57

Tak abys věděl, jak na Tebe myslím, dneska mi prošla jedna Astra C16SE pod rukama. Chceš ten soft bez imo?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: imobilizer
Autor: Astrák (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2012 06:17

Jsi hodný, ale když jsi mi vysvětlil tu funkci a že to sám neoblbnu, tak jsem ten motor nebral, a už je pryč... Ale díkysmileys with beer

Re: imobilizer
Autor: majki (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2014 14:57

dobry den potreboval by som radu ohladom opel astra 1,4 ký motor nenaštartuje svieti imobilizer potrebujem ho vypnuť kde by sa dal dakujem

Re: imobilizer
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2014 15:36

přečti si pár příspěvků o něco výš.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: imobilizer
Autor: eva (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2014 10:14

m napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak vyřešeno, jednoduše a rychle cca 2 minuty
> pokud bude zájem napíšu jak když ne nechám si to
> pro sebe smiling smiley

Re: imobilizer
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2014 14:11

No, mě by to docela zajímalo, loni jsem řešil stejný problém, ale se zlou jsem se potázal, prý navod pro zloděje..... Tak leda pro zloděje "zoufalce", co krade eFka :-)). Nakonec jsem problém vyřešil tak, že jediný funkční čip jsem vytáhl z klíčku a nalepil na pevno k tomu kroužku a klíče už neřeším, bez čipu za pár kaček a že mi to někdo ukrade vážně nemám strach. Kdybys měl problém veřejně, tak poprosím na mail: flecmen@seznam.cz, ať není opět někdo pohoršen. Dík Martin.

Re: imobilizer
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2014 15:57

Flecmen/
Myslim ze ty tvoje narazky jsou zbytecne.
Jde to resit pres SZ nebo emailem.
Je tu o tom dost napsano a vic tu psat verejne je o pruser.
Nejde jen o nejake efka.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******   **     **  **      **   ******  
 ***   **  **    **  ***   ***  **  **  **  **    ** 
 ****  **  **        **** ****  **  **  **  **       
 ** ** **  **        ** *** **  **  **  **  **       
 **  ****  **        **     **  **  **  **  **       
 **   ***  **    **  **     **  **  **  **  **    ** 
 **    **   ******   **     **   ***  ***    ******  
Powered by Phorum.