www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 3 z 7
Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: nomadio (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 16:18

Děkuju za vaše odpovědi,ale... Kde prosím vás narazím na to relé? U motoru mám jedno,v pojistkovce 5,ale ani jedno z nich to není,musím odkrýt nějaký plastový díl? Děkuju

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 17:23

nebude to v A sloupku u spolujezdce?[www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2010 17:57

Relé paliva K58 je v pravém A sloupku,jak píše Gizmo, u motorů 1,6 8V.(X16SZ,C16SE,C16NZ) má originální relé fialovou barvuthumbs down

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2010 16:14

Pomoc,prosím vás poraďte mi,mám opel astra F 1,6 benzin,po cestě se mi rozsvítila oranžová kontrolka a okamžitě chcípl motor,jinak všechno funguje,baterka ok,startér se normálně točí a nechce to chitit,připadá mi jako kdyby tam přestal jít benzín.Jestli někdo už jste měl takovou skušenost tak moc prosím poraďte,dík

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2010 16:17

Romane 75- pokud se Ti rozsvítila kontrolka,tak to asi nebude benzínem.Udělal jsi to co se dělá,když se rozsvítí kontrolka závad??? Neudělal,že?
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2010 19:48

Dobrý večer Broučku,samozřejmě,že mě napadlo udělat co jste myslel,ale stalo se my to v podvečer a napíchnout to na PC už jsem neměl kde.Ta oranžová kontrolka se mi rozsvícela už hodně dlouho,ale po zhasnutí motoru a opětovném nastartování vždycky zhasla a když mi to před nedávnem napíchly tak zjistily vadnou lamndasondu,a že to nic není a vliv to bude mít maximálně tak na spotřebu,tak se mi zdá nepravděpodobné,že by to mohlo být tím,ale za každou radu děkuji

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 05:27

Romane, ze Tys ani necetl odkaz, ktery Te tu dal Broucek?

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 08:20

Stando četl jsem odkaz od Broučka,ale stalo se mi to teprve včera a neměl jsem tu možnost dát to někam na diagnostiku,a sám to udělat neumím,napřed jsem chtěl vyzkoušet,jestli to není něčím jiním,jestli se to už někomu přihodilo a má tu zkušenost a poradil by mi

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 08:30

Jak ze to neumis udelat? Vzdyt tu na to mas navod.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 21:05

Stando a vy všichni co jste mi radily s návodem diagnostiky po domácku,jsem Vás několikrát žádal o jednu radu,čím by to mohlo být,že mi auto nestartuje.Stačilo napsat skus to,nebo tohle a ne se povišovat nad tím,že neumím číst návod.Zapojil jsem svůj vlastní mozek a už to vrčí jak švýcary.(palivové čerp.nepoh.benzin)Na tomhle forum jsem byl poprvé a naposledy,už po třetí reakci na můj dotaz jsem pochopil,že tu jsou samý vylízaný mozky.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2010 21:13

Romane, já tedy nevím kdo je tady mimo. Ty si napsal, že se ti svítila kontrolka, tak ti bylo odpovězeno co máš udělat. Myslím, že propojit dva piny drátkem a otočit klíčkem není nic složitého. Ono pokud svítí závada, tak je diagnostika první věc, po které se jde. Když v paměti nejsou žádné závady, tak se vymýšlí, co by s tím mohlo být dál....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2010 07:05

Tak já nevím kdo tu má vylízanej mozek Romane.Vždy se začne od vyblikání paměti závad,je to jednodušší,než zkoušet radit co by to asi mohlo být,přehazovat různé díly,prostě dělat nějaké pokusy.Pokud jsi tu byl poprvé a zároven naposledy,to je Tvůj problém, nikdo tu plakat nebude. V žádném případě Tě nikdo neurážel,tak to také nedělej,nemusel bys ses na naše stránky taky už dostat.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2010 08:39

to Roman 75: Podle tvych prispevku, jsi vubec necetl navod na ktery ti dal Broucek odkaz. Pokud teda u Vas rikate cca 5cm dratu ci kancelarske sponky PC a neumis spocitat kolikrat ti blikne ta oranzova kontrolka, najit si v prilozene tabulce o jakou se jedna zavadu, tak radeji sve auto sveruj servisu. Bude to bezpecnejsi pro tebe ale i jine ucastniky provozu.

Nikdo te zde neurazel a hned v prvnim prispevku ti bylo jasne a presne porazeno, vcetne obrazkoveho navodu. Pomijim to, ze jsi prehlednul ten velky cerveny ramecek co je na zacatku fora, pokud by sis ho precetl ani bys sem svuj problem nemusel vkladat.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Roman 75 (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2010 17:31

Dobře,jenom mi ze začátku připadalo jako kdyby jste nevěřily,že si někdo s něčím nedokáže poradit,to auto mám chvilku a po pravdě,moc tomu nerozumím.Nechci to tady rozmazávat,tak se Vám všem moc omlouvám za ty mozky,nemyslel jsem to tak a rozhodně jsem tady nechtěl nikoho urazit(i když to tak znělo),ještě jednou dík za pochopení,s pozdravem Roman

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2010 17:39

Romane, to je v pohodě.Každý jsme nějak začínaly,pokud Ti tu někdo poradí, a věř že Ti zde poradí většinou dobře,tak se neboj zkusit něco nového. Pokud to provedeš,jak je napsáno,nic nemůžeš pokazit.thumbs downsmileys with beer smileys with beer

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2011 18:38

ahojte všichni, chci se zeptat chtěl jsem si vyblikat chyby přes ten 8-pinový konektor dělal jsem to přesně podle toho odkazu co tady dal Brouček ale mě vůbec nebliká ta kontrolka pro ECU,chtěl jsem to vyblikat protože mi to neháže jiskru,tak třeba by mi to pomohlo s vyřešením.nevíte prosímvás proč to nefunguje?Je možné že ta kontrolka je třeba spálená?

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2011 20:50

Kontrolka se má při zapnutí zapalování rozsvítit, i když není nikde nic propojené.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Petas (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2011 20:17

Díky Vendys tak to bude nejspíš ta chyba,ona se totiž nikdy při zapnutí zapalování nerozsvítila,tak je nejspíš po ní.Mrknu na ni a pak zkusím ty chyby.díky moc

Astra nechytá
Autor: Fremen (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2010 13:48

Ahoj,

píšu tady na fórum s takovým menším problémem. Mám Astru F kombi r.v. 95, výbava Club, motor X16XEL a zničeho nic přestala dávat jiskru. Motor točí, ale auto ani neškytne. Diagnostika hlásí chybu 19 - Impulsní indukční čidlo, neboli snímač otáček kliky. Dal jsem auto i do jedné opravny, kde sice dělají jen Škody a VW, ale mám to kousek (odtaženo na laně). Tam mi taky říkali, že to bude tímto snímačem. Tak jsem koupil nový a ...nic. Dělá to přesně to samé. Prošel jsem snad všechny konektory v motoru, všechny nádherně čisté. Pojistky jsem všechny vytáhnul a zkontroloval. Napadá vás prosím někoho, kde by ještě mohl být problém? Zapalovací cívku jsem zatím vytaženou neměl a kabely snímače otáček kliky vedou, zdá se, do řídící jednotky. Btw hledat jsem zkoušel i ve starých příspěvcích. Díky moc.

Re: Astra nechytá
Autor: Fremen (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2010 16:03

Tak jsem to teď ještě procházel a zajímalo by mě, co je ten konektor těsně nad snímačem otáček. Vede do něj jeden vodič. Zkoušel jsem i kabely vedoucí od konektoru snímače otáček a od zapalovací cívky a všechny vedou do řídící jednotky a jsou v pořádku. Zbývá tedy snad jen zapalovací cívka. Až si přivezu nářadí na její oddělání, zkusím ji nechat proměřit. Na druhou stranu netuším, proč by pak diagnostika měla hlásit chybu 19, když by to bylo cívkou...

Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 3 z 7


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  ********   ********  
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **     **  ******    *********  ********   **     ** 
 **     **  **        **     **  **         **     ** 
 **     **  **        **     **  **         **     ** 
  *******   ********  **     **  **         ********  
Powered by Phorum.