www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 5 z 7
Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2011 17:36

Za tím relé je ještě pojistka. Tedy zjistit, zda je dobrá, změřit, jestli tam to napětí jde.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: dac08 (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2011 18:32

Tu pojistku jsem nenašel,já jí tam nikde nevidím.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2011 20:33

Pojistka F2 v pojistkové skříňce.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: dac08 (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2011 21:40

Dík zítra zkusím

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: dac08 (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 18:39

tak jsem zkusil pojistku,je dobrá ale na ni nejde žádné napětí. Z řídící jednotky na kontakt 85 cívky relé -pol nejde nově žádná kostra. Tak jsem vzal kostru odjinud tj. ze šroubu pod řídící jednotkou a relé začalo spínat. Pak jsem jen zkušebně natáhl z kontaktu 87 tj. +12V od čerpadla nový káblík do pojistkové skříně F2 a zkusil nastartovat. No motor okamžitě chytnul. Ale neřeší to zda to tak může zůstat,protože jsem defakto obešel řídící jednotku a hlavně proč najednou jednotka nepouští ten -pol na kontakt 85. A taky jak najednou muže zmizet napájení čerpadla od pojitkové skříně. Děkuji.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 20:10

Jen pro jistotu se zeptám. Jsme si jisti, že zkoušíme to správné relé?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: dac08 (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 20:32

No já tam mám ještě ten originál fialový relé a taky jsem to sledoval na schématu el.zapojení tady od Vás na foru.Tak si myslím že je to to správné. Ale co dál. Děkuji

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 20:35

Ještě mě tak opět pro jistotu napadlo. Ta kostra tam jde jen ve chvíli, kdy se zapne klíček, tak na vteřinu a pak až když se točí motor. Jinak tam nejde.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: dac08 (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 21:04

to si ted nejsem jistej,ale včera tam bylo 6,22V a dnes tam nic není ani po sepnutém klíčku.Ovšem když nad tím přemýšlím jestli tam jde jen vtřinu ,tak to ani nestíhám změřit. S tím,že musím otočit s klíčkem.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Saša (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2011 03:47

Ahojky všichni,
Jsem tu nový asi 4 dny mám Astru 1,7D combi. To by bylo fajn ale:
Moc se v autech nevyznám proto popíšu problém.
Předchozí majitel měl problém, že mu tekli protimrazové zátky - důsledek závady chladiče tekl a asi nelil dost freidexu. Ještě tečou ale to bych řešil až následně. Chladič vyměnil a jezdil dál, protože netekli nějak dramaticky. Pak auto ale škrtl při nehodě a přestal s ním jezdit měl průšvih něco s ručením a jezdil s druhým autem. Auto stálo a stálo až se dostalo ke mě.

Co to dělá nebo spíš nedělá.
Když otočím klíček normálně nažhaví a když chci startovat startér nejde do otáček, jen zvolna točí a nenastartuje. Vyměnil jsem baterku za novou z Mercedesu 2,5 ale startér stále nejde do otáček a vypadá spíš jako když se mu nechce. Příručka říká zkontroluj kostry.
1.Nevím kde je spojka mezi motorem a karoserií ?
2. Jak se dostanu ke startéru?
asi od spodu?
3. Jde to bez rampy?
4. měl bych asi očistit kontakty a namazat je tukem na kontakty. Jak se jmenuje a kde se dá koupit?
5. Nemám nic moc nářadí. Je potřeba gola, kdybych chtěl startér odmontovat rozebrat a vyčistit?

Pro vás možná banální ale já auto v životě nemontoval jsem profík přes počítače. No uvítal bych pomoc nějakého šikovného mechanika jsem z Prahy i když auto mi zatím stojí pořád v Černým Volovi - autobus 316 z Dejvické do Přílep u Prahy. Pomoc rád zaplatím případně oplatím.
Rady, které jsem zatím dostal byly od kolegů v z práce a soudy jako, že je špatný motor, že je zaplavený vodou a zrezavělý atd. To se mi moc nezdá předchozí majitel by to alespoň mohl tušit - neměl důvod mi lhát, tak se mi to nezdá. No nejsem žádný opravář aut ale postupovat by se mělo krok za krokem tedy zvyk z PC.

Já si myslím, že začít bych měl tím startérem proč točí pomalu.
Co by jste mi poradili vy?
Kdyby se našel člověk, který by si chtěl přivydělat rád bych pomoc přivítal. Protože zkušenosti příručka a samotný zdravý rozum nenahradí.
Předem velice děkuji a přeji hezký den všem.
Saša

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2011 05:09

No, jestli si auto na autě chceš dělat údržbu svépomocí, tak golu určitě využiješ.
Kup si knížku JAK NA TO nebo jí někde stáhni.
Nevím jak u diesela, ale u benzínu se dá ke startéru dostat horem.
Pokud se tam horem nedostaneš, tak rampa je fajn, ale v nouzi se dá auto zvednout heverem, podložit kozama nebo nějakejma dřevěnejma špalíkama a vlézt pod něj.
Očistěním kontaktů nic nezkazíš, prodává se plno přípravků (kontox, atd.) které mají v každé drogerii.
Kde jsou kostry u tohohle motoru nevím...

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: blbounek (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2011 05:38

Co se malých otáček startéru týče, tak jsou tři možnosti:
1) Slabá baterka
2) Vyběhaný startér/Stykač
3) Přechodové odpory ve vedení od baterky ke startéru
Pravděpodobnost v tomhle pořadí. ad 3, přechodový odpor nemusí být jen spoj očko/šroub, ale i očko/kabel,na mé astře už jsem zpravoval všechny silové kabely.

Motor zaplavený vodou moc pravděpodobný není, to by ti startér s motorem neotočil, protože vodu nestlačíš. Ostatní "rady" od kolegů z práce napoví kontrola komprese.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: blbounek (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2011 05:49

Ještě ke konkrétním dotazům:

1) Nevím jak u dehtožroutu,ale já mám na stře silový kabel od - na baterce přivedený přímo ke startéru, tzn. spojení karoserie/motor nemám.
2) Ke startéru shora velmi omezeně, lépe z dola.
3) Nepohodlně to jde i bez rampy když auto zvedneš,ale mysli na bezpečnost!!
4) Já na kontakty spoustu let používám obyč univerzální vazelínu na ložiska a pod.
5) Těžko říct takhle z patra jestli je všude dostatečný přístup pro stranový klíč, protože jej moc nepoužívám,ale snad by měl stačit. Pokud si i do budoucna plánuješ dělat opravy na autě sám, stejně se investici do kvalitnější a spíše větší goly nevyhneš, ale na startér ti postačí i malá sada.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil blbounek (25.05.2011 05:51)

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: blbounek (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2011 06:03

Jo a ještě jedna věc, děláš s PC tak se v el vyznáš,ale přece jen kdybys nad tím zapoměl uvažovat a pustil ses do demontáže startéru, nezapomeň si odpojit baterku.

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: JACK (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2011 09:00

dobry den muze mi nekdo poradit mam opel astra rv 92 1.6 pri jizde mi zdechlo auto a nejde nastartovat motor toci ale nenastartuji dekuji vam

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2011 09:14

1) Kontrola rozvodoveho remenu.
2) Vyblikat pamet zavad.

Re: Nejde nastartovat
Autor: kokotX (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2011 20:36

pri delsim pokusu auto nastartovat se specou kontakty ve starteru,mel jsem taky ten problem....rozdelavat nema smysl lepsi je vymenit...

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Tomik (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2011 16:04

Zdravim chlapi , mam takovej problem mam astru 1.4i 44kw 1996 typ : c14nz , nechce chytit , starter toci , ale kabel pred rozdelovacem nedava jiskru , promerili jsme privody do civky a stava tam je , myslite ,ze by to mohlo byt civkou ? predem diky

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2011 21:47

Pokud se během startování nerozběhne palivové čerpadlo, je nejspíš v háji Hallův snímač v rozdělovači. Pokud ano, ale přesto nejdou pulsy na svorku 1, tedy zelený kábl do cívky, je nejspíš v háji modul pro zapalovací cívku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F - nestartuje
Autor: david Škranc (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2012 14:13

ahoj lidicky potrebuji poradit mam opel astra f 2.0Igs rv.1993 3dverak.. vazne uz si nevim rady.. menil jsem vzdruch. hadici,svicky, pal. cerpadlo, benzinovy filtr,filtr sani... a auto porad blbne nekdy slape jak hodinky i otacky jsou super a nekdy zas motor hapruje a nekdy naskoci na 4 pokus a nebo vubec prosim pomoste.... dekuji za odpoved

Jdi na stránku: Předchozí1234567Následující
Aktuální stránka: 5 z 7


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   ******   **     **  **        
 **    **     **     **    **  **     **  **    **  
 **           **     **        **     **  **    **  
 **           **     **        *********  **    **  
 **           **     **        **     **  ********* 
 **    **     **     **    **  **     **        **  
  ******      **      ******   **     **        **  
Powered by Phorum.