www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
5. Interier, Exterier :  Technická poradna   okna, palubovka, karoserie, nárazníky 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: Topení Astry v zimě!
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 11:11

Znovu všem co se sem příjdou ptát zdůrazňuji, že termostaty je třeba kupovat s co nejvyšší teplotou otvírání(až 92st.C)a samozřejmě typ který velikostně odpovídá vašim motorům spolu s těsněním(novým).

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 12:38

Ještě bych dodal, že se nevyplatí kupovat nějaké levné "NoName", ale je dobré si připlatit třeba za Wahler atd. Koupil jsem Wahlera a od té doby nemám problém, teplota vyšplhá i v mrazu na 95 °C zhruba do patnácti minut a tam se drží. A auto topí jak blázen.

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2008 18:43

Mám dvě Astry TDS a obě topí dřív,než se rafička teploměru začne zvedat. Je důležité,aby byly dobře seřízené mixovací klapky na vzduch (dobře mě vyškolil Moskvič Aleko).
Pokud nepomůže tohle seřízení,doporučuji vyčistit chladící soustavu (třeba opatrně octem).

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Marcel K (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2008 09:36

Zdravím všechny příznivce vozu opel...mám dotázek ohledně topení v astře F combi 1,7 TDS,zdá se mi,že to čím dál míň v zimě topí,i když mám teplotu něco málo přes 90°C..Kde by mohla být závada?Ale zkoušel jsem "pouze teda rukou"přívodní trubku do výměníku a neudržím na ní ruku a výstupní trubka z výměníku je pouze teplá...Tak teda nevím,snad výměník...předem děkuji...

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2009 11:57

Odvzdušni si chladící okruhy.

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Marcel K (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2009 17:37

Promiň,byl jsem par dní mimo domov....Myslíš že by to mohlo být zavzdušněné?No proč né...jdu to zkusit odvzdušnit,teda jestli budu vědět jak a kde...

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2009 18:04

zavzdušněné to určitě nebude,přikláněl bych se k tomu, že je zarostlý radiátor(výměník)

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: milanS (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 10:00

řešil jsem před nedávnem stejný problém, jen s tím rozdílem, že mi to netopilo vůbec. Odpojil jsem u motoru hadice od topení a na zpátečku jsem připojil zahradní hadici a celý jsem to propláchl. Od tý doby topím, jako král.. Ono i když je to jen trochu ucpaný, tak ta voda si vybere snadnější cestu a jde jen motorem přes chladič a do topení se jí nechce.. Zkus to a uvidíš, co z toho poteče za sajrajt.. Ať se dílo podaří..

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2009 06:48

Mám ještě jeden příspěvek k funkci topení - Astra G Caravan, r.v.2000, motor X16XEL, klima, topení BEHR. Když jsem toto auto letos na podzim koupil, topení prakticky nefungovalo. Teplota na teploměru stabilně kolem 85°,ale z topení šel stále téměř studený vzduch i při nastavení knoflíku na nejvyšší teplotu. Zkontroloval jsem funkčnost všech táhel, vyměnil termostat, zkontroloval hladinu kapaliny a odvzdušnění v chladícím systému, všechno bylo v pořádku ale v autě jsem stále mrznul. Zkusil jsem poslední šanci a to odpojit od spodní klapky drát s očkem, který je ovládán knoflíkem pro nastavení teploty interiéru a reguluje přístup vzduchu do topení a interiéru a zkotroloval koncové polohy. K mému úžasu jsem zjistil, že tato klapka nejde do koncových poloh, protože nějaký dřívější šťastlivec, když mu zřejmě prasklo uchycení drátu u knoflíku tak ovládácí drát zkrátil. Tím prakticky vyřadil topení z provozu, protože studený vzduch nešel do interiéru přes topení ale přímo. Po odstranění závady je všechno OK. Věřím, že tato závada je ojedinělá, ale jak je vidět, při "amatérských " opravách je možné snad všechno.

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Pásek (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2009 14:30

čau mám problém mám gsi16v a normálně topilo, dneska jsem nastartoval a auto netopí teplota vyleze na normálně ale furt studený vzduch z topení sad smiley

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2009 20:59

lanko ke klapce výměníku tepla jsi skontroloval??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Karel karel (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 10:00

Astra 1,7 TD : Topí mi jen přední pravá strana na palubce, zbytek ne. Nevím zda je topení ucpané ? A ještě nevím, zda prostřední panel má také topit ? Nebo to jen tak má vlažit ? Díky za radu jak na to.

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 11:42

karel:
Ze středu má jít ledovej vzduch - topí jenom průduchy na sklo, na nohy a ty boční výdechy...

Možná jestli nemáš jenom vypadlou hadici k průduchům na levé straně. Ohnul ses a podíval ses pod palubku the finger smiley???

Re: Topení Astry v zimě!
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 12:44

A proč by se díval,když ani nečte stejná témata,kde by se dozvěděl co potřebujethumbs upconfused smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: topení
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2010 12:47

Brouček:
To je taky fakt smiling bouncing smiley...

Re: topení
Autor: Lukáš (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2013 07:40

Zdravím Vás chlapy,

mám problém, dnes ráno, jsem nastartoval auto bylo -3stupně a když jsem zapnul topení foukal pouze studený vzduch ikdyž bylo topení úplně na max. auto se po ujeti cca 10 km začalo přehřívat, myslím, že kdyby jsem jel delší trasu určitě by se přehřálo. Můžete mi prosím poradit co to může být? Je to opel corsa 1996, diesel. Díky moc

Re: topení
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2013 07:57

A co jsi kontroloval? Toči se vodní pumpa(neprokluzuje řemen),je tam chladicí kapalina,termostat otvírá ?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: topení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2013 08:41

Copak chladící kapalina, ale aby byla nemrznoucí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: topení
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2013 10:00

Tak to jsem považoval za samozřejmost,že tam je nemrznoucí.
I když ....... :-))))))))))))

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: topení
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2014 20:56

Ahoj.Prosím o radu.Někde mi prosakuje voda na podlahu spolujezdce.Tak jsem nalil do vyr.nádobky směs na utěsnění chl.kapaliny.Koupeno v Autokelly.Voda stejně prosakuje dále.Ale když ted přidávám a ubýram kolečkem teplotu,tak už 2x.se stalo že přestalo topit topení.I po ujetí 120km.Obě přívodní hadice k topení byly stejně horké.Musel jsem nechat motor uplně schladnout,knoflík topení nechat otevřen naplno a pak to topilo.Teď jsem jel a omylem ubral teplotu a přestalo to topit.Druhý den to zase topilo.Tak nevím.Předem díky.

OPEL ASTRA F CARAVAN/X16SZR/1997

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   **    **   *******   **     ** 
 **     **  **     **  **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **    **         **     ** 
 ********    ********  *****     ********   ********* 
 **                **  **  **    **     **  **     ** 
 **         **     **  **   **   **     **  **     ** 
 **          *******   **    **   *******   **     ** 
Powered by Phorum.