www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Aktuální stránka: 3 z 8
Re: Nestartuje
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2009 06:03

Moc děkuju. Přesně tohle sem potřeboval.
A ještě mi prosím zkuste poradit, když bych měnil rozdělovač, podle čeho se nastavuje předstih?

Re: Nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2009 08:13

Das ho priblizne do stejny polohy co byl ten starej, potom to podle ucha doladis a zavezes to nekam, kde to seridi presne.
Osobne sem si na C16NZ steloval predstih vzdycky podle ucha.

Re: Nestartuje
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2009 10:10

A co se stane, kdyz tam necham velky, pripadne maly volnobeh? Jak se to projevi? A muzu tak motoru ublizit?

Re: Nestartuje
Autor: IRK (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2009 11:28

Jejda, ja sem ocas. Nechtel sem napsat volnobeh ale predstih.
Omlouvam se.

Nestartuje - roztáhnout jde
Autor: zorro (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 15:56

Zdravím Vás všechny,
snažil jsem se hledat, ale žádné téma, které by se alespoň trochu blížilo mým příznakům tu není.

Mám Astru C16NZ...

Takže můj problém zní: auto nestartuje, startér točí jak zběsilej, palivovka tlačí, ale nechytne. Stačí auto roztlačit/roztáhnout a chytne na první otočku na pár metrech.

Baterku vylučuju (je nová) a zkoušel jsem i startovat přes kabely. Spínačku vylučuju také, neboť když auto roztáhnu, hned chcípnu, tak v pohodě nastartuju, ale jak to nechám stát třeba přes noc, tak ráno nenastartuju (ani přes kabely). Svíčky, svíčkový kabely, palivový filtr - vše měněno. Už jsem zoufalej.

Díky všem za pomoc.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2009 18:59

Půjč si někde rozdělovač. Tohle dělaly Favority, když měly načatou tu snímací cívku v rozdělovači.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

GSI Opel Astra 2,0-16V-nechytá
Autor: curdyus (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2009 18:29

zdravím
mám poslední dobou problem, mam Opel Astra F 2,0-16v(XE),stává se mi že nechce nastartovat,normaálně točí ale nechytne,,když ale auto roztlačím tak chytne bez problémů (byl to pokus nedělám to normálně)
někdy ale chytá bez problému..
Ecu neblíka závadu.
Vůbec nevím čím by to mohlo být,,protože jinak Astra jezdí na 100%..
Díky za každou radu..

Re: Nestartuje
Autor: roman.5122 (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 19:54

Mam problem s motorem. Je to 2,0 X20SE. Hrozne spatne startuje a když vyndam vstrikovace tak z nich stříka benzin proudem.Nestalo se to už nekomu.Diky moc za radu.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 21:42

No to tak většinou bývá, že to jde pod nějakým určitým tlakem. Co dělá paměť závad? Když to chytí, tak už to jede normálně?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:01

Minulej víkend jsem koupil nepojízdného Kadetta na ND, problém je v tom, že nejde nastartovat a nevím proč. Jedná se o motor C20NE a je to v tokovém stavu, že po otočení klíčku nezavrčí čerpadlo ani se neotočí startér. Původní majitel říkal, že na podzim normálně jezdil, pak ho nechal přes zimu stát a na jaře už byl mrtvej. Kdyby někdo měl nápad na co se mám podívat, tak pište. Chtěl bych to nějakým způsobem zpojízdnit a zablbnout si grinning smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:07

Podivej se na palivovy cerpadlo, bejvaji tam zaoxidovany kontakty. Ja kdyz kupoval druhyho Kadetta, bazarnik rikal ze je nepojizdnej a stacilo ocistit kontakty a uz to vrcelo smiling smiley
Potom jeste mrkni na palivovy rele, resp. opet na kontakty.
U C20NE cerpadlo jede az pri startovani, nikoliv pri zapnuti klicku jako treba C16NZ.
Samozrejme omrkni i pojistky.

Re: Nestartuje
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 20:47

Dík Stando, zítra se na to podívám a uvidíme. Jinak to jsem nevěděl, že u C20NE vrčí až při startování - zase jsem chytřejší :-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nestartuje
Autor: berda (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2009 19:20

Čauky lidi mam prozbu potřeboval bych poradit mam Opela Astru rv. 97 třídvířko 16 8 ventil.Mam problémy ze startováním nechce mi startovát i když je teplo a sucho ale dělá to jenom občas tak vůbec nevim čim by to mohlo být jo a svíčky a kabely to nejsou. děkuji za odpověd

Re: nestartuje
Autor: milann (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2009 20:59

zdravim,potreboval bych poradit.kdyz chci nastartovat auto tak nechce chytnou.toci to,ale nejak nechce chytnou.(znamej rikal ,ze by to mohl bejt starter,ze nevyjede pastorek nebo co).

zkusil jsem koupit novou baterku a furt nic,nevim co stim.(autum vubec tomu nerouzim).a jeste neco kdyz mam novou baterku,tak mi nejdou zavrit dvere,otocim klickem do prava ´tak se auto zamkne,chci pak vyndat klicek auto se otevre,tak pak musim ty kolicky ruce zamacnout.a je mi divny kdyz mam novou baterku,ze to nejde,kdyz to pred tim slo(kdyz jezdilo auto)

Re: Nestartuje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 03:51

Milannthumbs down s tím zamykáním se to zde nedávno řešilo! kdyby jsi si dal práci s hledáním našel by jsi to. Odemkni auto nech to tak 5min s odpojenou baterkou a pak jí zase připoj. Mělo by se to spravit. K tomu startování Pokud auto má snahu chytnout a točí se při tom celý motor, tak je blbost že nevyjíždí pastorek! Pokud by nevyjel pastorek, tak přeci startér točí naprázdno a motor jako takový se ani nehne!! (nepohybují se písty, vačky,ventily atd..(pozdravuj svého "známého" smiling bouncing smiley) A jinak by tohle mělo patřit tak do tématu eletrikythumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nestartuje
Autor: milann (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 06:56

moc se omlouvam, ze jsem to napsal jsem,to zamikani zkusim,a kdyz se nehne ten motor tak je v prdeli startermoody smiley

Re: Nestartuje
Autor: milann (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 08:33

tak to zamikani jsem zkusil a furt to blbne.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 09:00

Tak sundat tapecirunk dveří a závada bude asi někde na táhlech, nebo u spínače centrálu u zámku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2009 10:09

hele pokud se točí startér točí se motor tak logicky bude chyby buť v přívodu paliva nebo v eletrice. Ve startéru ne.thumbs down

Zkus i třeba zamknout a vypojit baterku?! Ale jinak poslechni radu Vendysethumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Nestartuje a nestartuje
Autor: Simicek (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2009 19:43

Zdravim.
Mam Astru F (92) 1.6i 8v pri podrazeni najednou stratilo auto tah a kleklo. nejde uz ani natocit. Pri otoceni klicku v zapalovani slysim cvaknuti relatka i zvuk cerpadla, toci, ale nenaskoci. V aute je i immobilizer, ale ten se tvari v pohode (nicmene problemy s nim uz byly). Nevite nekdo, kde by mohl byt zakopany pes? Diky za jakekoli info...

Aktuální stránka: 3 z 8


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******   **     **   *******   ********  
 **     **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **        **     **  **         **     ** 
 ********   **        **     **  ********   ********  
 **         **         **   **   **     **  **        
 **         **    **    ** **    **     **  **        
 **          ******      ***      *******   **        
Powered by Phorum.