www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Aktuální stránka: 4 z 8
Re: Nestartuje a nestartuje
Autor: Simicek (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2009 19:49

Jen doplnim ze oznaceni motoru je C16NZ

Re: Nestartuje a nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2009 13:11

Takže startuje, ale nechytá. A rozvody jsou v pohodě?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje a nestartuje
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2009 21:03

cau jukny na kabely a jestly tam de palivo me to delal ucpanej palivovej filtr

Re: Nestartuje a nestartuje
Autor: Simicek (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 05:57

Zkontroluju. Diky za tipy. vcera vecer jsem nasel typka co dela v Opelu 14 let mechanika, tak to vsechno proveri, ze pry se s tim setkal mnohokrat, ale skoro pokazde to bylo neco jineho. Tak koukne a da vedet. Nicmene pak pisnu, co to bylo.

Re: Nestartuje a nestartuje
Autor: Simicek (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 09:19

tak prvni info zni, praskly rozvodovy remen a pridrena napinaci kladka :-(

Re: Nestartuje
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 12:18

Simicek:
Mno, tak tim by se to dalo celkom obstojně vysvětlit eye rolling smiley...
Sundej hlavu, mrkni, jestli se tam neudálo něco nepěkného, pokud ne - dej nový těsnění, nandej hlavu, udělej rozvody a hurá na silnici:-)...

Re: Nestartuje
Autor: Simicek (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2009 16:03

Snad dneska vecer uz vyjedu, uvidime.

Re: Nestartuje
Autor: Simicek (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2009 08:38

Tak opravdu pouze pretrzeny rozvodovy motor. Nastesti se u tohodle motoru pry nikdy nepotkaji ventily, tak snad to bude v pohode, Auto jezdi jako driv :-d

Diky za rady.

Re: Nestartuje
Autor: MartinM (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2009 17:51

Zdar draci, měl jsem taky problém na motoru C16LZ mi neházela jiskra po výměně cívky a zapalovacího modulu se ukázal špatný indukční spínač. Takže když jsem ho vyměnil a chtěl nastartovat nějak se to zbrchalo a mělo to snahu naskočit ale marně. Jiskru to háže ale ne a ne nastartovat. Jen když při startování zmáčku plyn na podlahu tak to střílí bud' do výfuku a nebo do sání a to jsem při tom všechno měl označené a vracel zpět do původní plohy. Nemá z vás někdo super typ jak na to? Protože já už sem s rozumem v koncích.......

Re: Nestartuje
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2009 18:00

Zkontroluj si rozvody, jestli značky na kladkách odpovídají značkám na krytu....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nestartuje
Autor: MartinM (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2009 18:10

Rozvody jsem na tom dělal před rokem a jelo to až do ted' v pohodě. Ale je to fakt nekontroval jsem je, zítra na to kuknu....

Re: Nestartuje
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2009 18:15

Podobný věci totiž mi dělalo auto, když byly o zub špatně nastavený rozhody...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nestartuje
Autor: MartinM (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2009 18:21

Ok ještě jednou dík za typ, zítra dám vědět.

Re: Nestartuje
Autor: MartinM (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2009 07:46

Zdarvím takže mám nové podrobnosti. Ty rozvody jsou v pořádku kontroloval jsem je, pak mi to nedalo a díval sem se po kablech od rozdělovače a zjistil sem že já vůl prohodil 2. a 3. válec to ale nezměnilo situaci protože to už jen střílí do sání. Když to starutji se sešláplým plynem chce to naskočit ale prostě jako by bylo bud' časování uplně špatně a nebo předstih. Jenže já už po 20 kontroluji všechno dávám do výchozí polohy atd. jsem z toho jelen.........

Re: Nestartuje
Autor: MartinM (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2009 12:14

Tak teda už to jede ale až po tom co mi praskla baterka (vůbec nevím jak se to mohlo stát) hodil jsem novou natočil zprvu se mu nechtělo ale nastartoval, lehce jsem ho vytočil až už jel. Pak svítila kontrolka motoru vyblikalo to 13 lamdasondu ale asi z toho důvodu že se nahromadil ve výfuku benzin po restartu a projetí už nesvítí. Jediné co se mi moc nelíbí je to že při určitých otáčkách se ozývá cvrkot, mám podezření na ten rotor (hvězdici) v indukčním spínači. To by se přece nemělo dotýkat že?

Re: Nestartuje
Autor: Matews (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2009 12:44

Ahoj všichni
jsem uplně v ... mam Astru combi G rok 98 benzin 16V a když je stdená strašně dlouho točím při startu než chytne.. vyměnil jsem svíčky,filtry i palivovej,ale pořad je to stejný-nechápu.. poradí mi někdo prosím?
Děkuju moc předemsmiling smiley

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2009 18:43

A jakou hodnotu má za studena teplotní čidlo chladící kapaliny?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje - roztáhnout jde
Autor: Jeník (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 17:21

Zdravím vás všechny, začal mi problém s motorem C16NZ. Ráno co ráno nastartuju i v -20 v pohodě. Kontrolky se rozsvítí, je slyšet relé paliv. čerpadla, vemu za klíček a hned běží. Teplé také v pohodě chytne. Po víkendu, kdy auto stojí a ráno do něj sednu, tak neslyším relé paliv. čerpadla a auto nechytne! Musím ho chvíli roztahovat a pak chytne. Když s ním deno-denně jezdím tak je v pohodě, ale je po víkendu a nechytne. Motor je komplet dělaný před 10000km. Nevím, jeslti by na to mohl mít vliv čidlo teploty motoru, palivové čerpadlo, relé nebo kontakty, což se mi nezdá, protože to chytne i v -20. Ale proč po delší době to relé není slyšet. Je možná závada v tom relé nebo někde úplně jinde. Palivový filtr byl měněn. Díky za nápady.

Opel Ascona C16NZ

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2010 21:36

Tak až nebude chtít chytit, propoj kusem kabelu + od baterky s pojistkou čerpadla. Pokud zavrčí, je to někde před. Pak bych tím kabelem pustil na výstupní kontakt relé a ozkoušel, jestli jde napětí do přívodu relé.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Nestartuje
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2010 12:00

Zdravím příznivce Oplíků,známí má problém s Astrou 1,4 r.v.95
Došel mu benzín a od té doby nemůže nastartovat,samozřejmě že benzín tam má grinning smiley
Benzín mu jde až po vstřiky ale do válců se nedostane,je možný že jsou zablokovaný vstřiky a nepustí benzín do válců? Svíčky jsou suchý a jiskru dávají.
Díky za jakoukoliv radu.

Tweety.

Aktuální stránka: 4 z 8


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **        **  **      **  ********   **    ** 
 **   **         **  **  **  **  **     **  ***   ** 
 **  **          **  **  **  **  **     **  ****  ** 
 *****           **  **  **  **  ********   ** ** ** 
 **  **    **    **  **  **  **  **         **  **** 
 **   **   **    **  **  **  **  **         **   *** 
 **    **   ******    ***  ***   **         **    ** 
Powered by Phorum.