www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Aktuální stránka: 7 z 8
Re: Nestartuje Astra F 1.6(16V)r.v.96) ecotec
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2010 11:44

Myslím že takový problémj s etu řešil několikrát.Nebylo nutné zakládat další zbytečné téma,stačilo pokračovat v již načatém podobném,nebo stejném tématu.
Použij případně vyhledávání,je tu plno informací,rad jak opravit.

Takže přesouvám do již načatého vlákna.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (02.12.2010 11:45)

Re: Nestartuje
Autor: Radovan Parižek (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2010 09:34

Dobrý deň,kúpil som astru 1.6i gls 1992 (C16NZ) a mám problém. Keď je studená naštartuje hneď ale prejdem asi 100 km a zohreje sa na prevádzkovú teplotu,vypnem a chcem asi po 10 min naštartovať tak nechytí. Nechám ju 12 hodín stáť,sadnem a štartuje zase hneď. Keď je teplá štartér točí,benzín ide,iskru tiež hádže tak neviem a už som zúfalý. Prosím poraďte

nestartuje
Autor: DOSAK (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2010 20:59

Zdravím mám Astru 1,7 td německej motor měnil jsem těsnění pod hlavou. Ale auto nechce naskočit a při startování mi jde pára z expanzní nadoby. poradí mi někdo čím to muže bejt????

Re: nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2010 21:30

Vadné těsnění, vadná hlava válců, špatná montáž.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

nestartuje???
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2011 18:34

Mám opel kadett 1,3 1988 chtěl bych radu přijel jsem domu chci zaparkovat auto mi chcíplo a už ho nemohu natočit udělal jsem už vše od svíček kabelu rozdělovač cívka a pořád nic co nebo kde se stala chyba už si s tím lámu hlavu celý týden prosí poradte děkuji

Re: nestartuje???
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2011 18:59

Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
Páč vím prd a ne jestli řešíme auto s karburátorem, nebo vstřikováním.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: nestartuje???
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2011 09:12

tak je to opel kadett 1,3E 13nb karburátor



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MiraHrdlicka (30.01.2011 09:17)

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2011 11:29

Palivové čerpadlo benzín dává? Rozvody jsou v pořádku? Když startuješ, vysoké napětí jiskru hází?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Soptik (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2011 16:30

Zdravím,potřeboval bych odbornou radu.Mám Astru 1,6 , rok 1994,motor x16sz.Včera jsem dojel domů,ráno nastartoval,zhruba po 100 metrech mi to mojí vinou chcíplo.Dal jsem tam dvojku při malé rychlosti.Nic méně už jsem nenastartoval.Motor točí,ale žadný náznak chycení.Jsem lajk,ale po odpojení benzínové hadičky a zastartování se neobjevila ani kapka.Počítám,že tam nejde benzín.Kde mám hledat čerpadlo?U favorita jsem ho našel,tady není.Nebo čím by to ještě mohlo být.Díky za jakoukoliv odpověď.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2011 22:48

A ani při zapnutí klíčku se čerpadlo na vteřinku neozve? Jiskru dává?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Soptik (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2011 08:13

Teď nevím,jestli je to odpověď pro mě.Jestli ano tak čerpadlo jsem neslyšel nikdy.Jak jsem tak pochopil z čtení příspěvků,tak u některých motorů se čerpadlo spustí až při startování.Jestli jde jiskra nevím,protože jsem to neměl s kým včera vyzkoušet.Přijede kámoš,tak to zkusíme.Taky se podívám po čerpadle a filtru i když ten byl nedávno měněný.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2011 09:34

Nejjednodušší, co se týká čerpadla je vzít zkoušečku a zjistit jestli na pojistce čerpadla (měla by to být č.2) je při zapnutí klíčku, nebo startování napětí. Dál pak lze samozřejmě na zkoušku do té pojistky zkušebně pustit odjinud, jestli čerpadlo poběží. A pokud to bude dávat jiskru a čerpadlo nepoběží, popřemýšlel bych i jestli tam není přidaný imobilizér, nebo tajný vypínač. Čerpadlo je v nádrži.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Soptik (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2011 11:57

Pojistky jsou v pořádku.Je to opravdu čerpadlem.Našel jse ho,ale na parkovišti se k němu nedostanu.Chce to na zvedák nebo na rampu.Odpojil jsem i hadičku před filtrem a taky ani kapka.Imobilizer tohle auto nemá,nebo je nějak odpojenej páč mám úplně obyčejný klíček od zámečníků.V pondělí to dotáhnu k mému mechanikovi.Jen jsem zrovna dneska a zítra potřeboval odjet.Díky za rady.

Re: Nestartuje
Autor: kominik (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2011 14:49

Taky mám problém,asi jsem si ho způsobil sám...Mám astru C16NZ a chtěl jsem vyměnit těsnění rozdělovače,a když jsem sundal i víčko,viděl jsem v něm oranžový prach z izolačky na cívce, tak jsem rozebral celý rozdělovač, sundal (resp. oškrábal) izolačku z té cívky, dal novou, proměřil a složil, problém je že to nechce chytnout. Benzín jde, jiskra taky, kabely jsem kontroloval asi 100x...Čím to může být?

Re: Nestartuje
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2011 16:17

Pokud si měl sundaný celý rozdělovač, tak sis určitě nepoznačil jak byl nasazenej a rozhodil sis předstih.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Nestartuje
Autor: kominik (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2011 16:54

Poznačil, a nechytá to ani v základní poloze, jen občas lehce blafne z výfuku. ale jiskru to hází, tak asi jen ne ve správnou dobu. Jedině mě napadá ten zapalovací modul,ale to by byla veliká náhoda že právě teď...

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2011 19:45

Taky bych se přiklonil ke kontrole, jestli pálí v tu chvíli, kdy pálit má. Jestli třeba místo prvního nepálí čtvrtý, místo druhého třetí atd.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: kominik (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2011 15:16

Tak jsem našel tu chybu,otočil jsem to kolečko, které je vidět hned po sundání rozdělovače, jak je na něm ten výstupek co zapadne do vačky, takže ve výsledku jako bych otočil rozdělovačem 180°. Nějak sem nad tím nepřemýšlel když jsem to skládaleye rolling smiley

Re: Nestartuje
Autor: RUDIČ (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2011 17:01

KLUCI ČUS MĚNIL JSEM MOTOR NA ASTRE F 2.00 GSI ZN, MOTORU C20NE BENZIN JDE ALE ELEKTRIKA JDE JENOM PO INDUČKU A KONEC HALO SNIMAČ NOVY SVIČKY NOVE KABELY NOVE A NA PŘISTROJOVCE SVITI ORANŽOVA KOTROLKA VE TVARU SERVA Z BLESKEM UŽ SI N EVIM RADY

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.03.2011 23:24

C20NE nemá hallův snímač, ale indukční, pokud myslíš ten na bloku ke klikovce. Když startuješ, tak se čerpadlo tedy rozběhne? Všechny kostry, co byly na motoru jsou zpátky? Zkoušečka na indukčce bliká, když startuješ?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Aktuální stránka: 7 z 8


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **         **     **  ********   **     ** 
  **   **   **    **   **     **  **     **  **     ** 
   ** **    **    **   **     **  **     **  **     ** 
    ***     **    **   **     **  **     **  ********* 
   ** **    *********  **     **  **     **  **     ** 
  **   **         **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **        **    *******   ********   **     ** 
Powered by Phorum.