www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Aktuální stránka: 6 z 8
Re: Nestartuje
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 13:59

prostě chce se roztočit ale jakoby neměl sílu, jakoby škytne a dál nic. kdyzž vypnu zapalování a chci nastartovat tak to normálně se roztočí a auto nastartuje.
Když jsme auto nechal hodinu před barákem a chci zas nastartovat tak musím zopakovat celý proces.¨

Zkoušel jsme změřit akumulátor který mám na autě od 4/2007 a má 12.75V



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (20.11.2010 14:00)

Re: Nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 14:47

A zkontroloval jsi upevnění kabelú na baterce a na startéru,a samozřejmně i ukostření bloku na karoserii?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 15:02

Jde o to, jestli se starter točí, ale nezabírá, tedy netočí motorem. Tam bych to viděl na vadu startéru-volnoběžka pastorku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 18:45

Když auto nechám par hodin stat a chci nastartovat tak to ve starteru jakoby něco zaklapne a nic. Když to zkusim znovu tak to chytne a nastartuji. Stalo se ale že jsem to zkoušel 3x otočit kličkem a nic až na po čtvrté startér se rozjel a nastartoval jsem v pohodě jako vždy.

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 22:20

Tak si vyndej starter a nech zrepasovat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 20.11.2010 22:58

Otázak zda se to vyplati, zda není lepší koupit nový starter třeba od Starline

Re: Nestartuje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2010 07:51

slyším starline a dostávám vyrážku... Vše co je od této "značky" stojí za...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Nestartuje
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 09:34

Měl bych dotaz, který startér se dává do Kadettu E cabrio 1,6i KAT (C16NZ)1992 - Prý jsou dvě verze 7KW a 9KW, nevím kterou zvolit ! sad smiley Diky

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 11:13

7 a 9kW fakt ne. Běžně se to na osobáku pohybuje od 0,9 do 1,4kW. Výkonnější verze na Tatry a Liazky má přibližně 8 koní. Sežeň starter sundaný z 1.6, pro jistotu zkontroluj díry příruby a počet zubů pastorku a nemělo by být co řešit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 12:26

tak asi myslel 0,7KW nebo 0,9KW! Mě bylo řečeno, že nahanět použitý nemá cenu protože všechny budou mět už něco zasebou. Proto bych raději dal nový, nerad bych někdě zustal. sad smiley ! Vzhledem k tomu ze ze starého toho moc vyčíst nejde sad smiley

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 17:11

Tak to Ti spíš doporučím nějaký repas. Pokud máš známého prodejce dílů, dělá to kde kdo výměnným způsobem. Pokud ne, podívej se třeba do MJ Auto. Za repas Bosch tam jsou myslím necelé 4000,-. Zaplatíš jim o tisícovku víc a až pošleš starý díl zpět, tu tisícovku vrátěj. Ty repase jsou opravdu dělané komplet. Nebo si tam informativně zavolej, vysvětli jim svou situaci, třeba změnili podmínky. Ale fakt bych radši šel do značkového repase, než do Starline.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2010 21:46

Jen potřebuji přijít který tam dát zda 0,7 nebo 0,9. Jediny co lze vyčitit že jde o VALEO 12V.

Nestartuje
Autor: gven (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 12:18

Zdravím všechny mám opel Astra F caravan 1,8 16V při otočení klíčkem mi začne cvakat relé palivového čerpadla ,je slyšet,že čerpadlo jede,ale jelikož relé pořád cvaká (spíná a rozpíná) tak čerpadlo nikdy nestačí dojet do konce(nebo jak to mám říct) a v tom důsledku nenastartuju.Relé mám nové.Děkuji všem kdo mi nějak poradí.Uvítám i kontakt na někoho kdo by mi to mohl opravit.Jsem z Ostravy.Dík

Re: Nestartuje
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 12:33

A co paměť závad - není v ní něco?

Re: Nestartuje
Autor: gven (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 13:36

Bohužel není,ale zkusím to jeste jednou.pro jistotu

Re: Nestartuje
Autor: gven (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 13:58

tak bohužel kod závad nic neříká

Re: Nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 17:09

Nejsem si úplně jistý, jak je to u 1,8 16V, ale skoro bych řekl, že tam čerpadlo po otočení klíčku sepnout nemá. Už od do C20NE si všechna vícebodová vstřikování spínají čerpadlo až ve chvíli, kdy se začne točit motor. Vem si zkoušečku a zjisti co Ti tam jde stále a co pulzně.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nestartuje
Autor: gven (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2010 17:46

vždy když,bylo vse v poradku tak po otoceni klicku seplo rele a nasledne seplo cerpadlo(bzučivy zvuk cca3-5 vteřin) .Tak nevím

Nestartuje Astra F 1.6(16V)r.v.96) ecotec
Autor: Chosé (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2010 11:31

Ahoj lidi,
moje Astra jezdila v pohodě bez jakéhokoliv problému. před třemi dny ráno (to začalo trochu mrznout) asi -8st. jsem ráno nenatočil ,posléze jsem zjistil že do přívodní hadice nejde benzín. Tak jsem koupil nový pal. filtr ,,a někdo mi řekl, že paliv. čerpadlo mohlo odejít. Kde ho najdu ,a jak demontovat,něke u nádrže? Myslím si, že problém je v těchto věcech. jinak jiskru háže a swvíčky suché. takže zřejmě nejde do motoru benal. díky za případné foto a radu, děkuji.Ch.

Re: Nestartuje Astra F 1.6(16V)r.v.96) ecotec
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2010 11:41

Mohlo Ti odejít relátko které je u nohou spolujezdce na sloupku a funguje při startování. Jinak čerpadlo je v nádrži,nejdříve zkus prostříknout přívodní konektory.

Aktuální stránka: 6 z 8


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   **    **  ********   **     ** 
 **        **     **  ***   **  **     **  **     ** 
 **        **     **  ****  **  **     **  **     ** 
 **        ********   ** ** **  **     **  **     ** 
 **        **         **  ****  **     **  **     ** 
 **        **         **   ***  **     **  **     ** 
 ********  **         **    **  ********    *******  
Powered by Phorum.