www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 13 z 31
Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 05:25

napadají mi 2 věci :
1/jeden z předních motůrků nedojede až do konce a vrátí se zpět a s tím všechny ostatní motůrky
2/mně se stalo, že jsem musel prohodit mezi sebou 2 signálový drátky na otevření/zavření, bylo to z továrny blbě. Dával jsem to k alarmu taky od Jablotronu /Akcent/.

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 05:30

Tak jsem to vcera zkousel se zavrenyma dverma a nepovedlo se mi to. Kdyz se ho snazim zamknout tak v nem asi 2x neco jemne klepne jako by se to snazilo zamknout. Pak to opravdu zamkne ale asi do vteriny se znovu odemkne.

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 05:43

add. 1 to by mi ale nechodilo ani na zamek nebo by to znamenalo ze ten impuls by byl kratky a nestihlo se zavrit ? Central jinak funguje normalne. Pokud necham zapojeny jen jeden drat tak to bud zamkne nebo odemkne a uz se to nevraci. U me je spis problem ze ta jednotka DO mi posle na oba draty stejny signal. Teda tak se mi to alespon zda.

add.2 jak prohodit draty. to by asi melo byt jedno. bud se mi auto pri zajisteni alarmu zamkne nebo odemkne. Nebo myslite nejake jine draty ?

Diky David

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Dutch (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 06:31

ad1/Délka impulsu jde taky regulovat /jsou tam 2 hodnoty/. Mně určitě stačila ta kratší délka signálu. Myslel jsem to ale spíš mechanicky. Pokud by mu bránilo něco v plném otevření. pokud Ti to ale chodí na klíček spolehlivě, tak to bude v elektronice.
ad2/ty dráty už si přesně nepamatuju, ale určitě to byly signálové ovládací.

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Georgino (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 10:03

Před týdnem jsem si od Jablotronu koupil nový motorek do centrálu - u řidiče. Asi není to to samé, jako původní. Po zapojení jsem měl podobný problém. Při zamknutí se to jaksi i bránilo a pak se to odemklo. Ve výsledku to bylo tak, že jsem zamkl u řidiče a ostatní dveře se odemkli - ale i tohoto stavu jsem dosáhl přesným seřízením táhel.
Zkus prohodit jako já ty drátky - pro opačný chod. U řidiče je pět drátku, tak prohoď napájení - modrý se zeleným, a pak drátky koncových poloh - bílý s hnědým. Černý drát nechej. Zkus a uvidíš, mě to teď funguje.

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 10:25

To je neco jineho nez u me. Na ty tahla se zkusim podivat. Me se to taky trochu brani. Nejdriv v tom asi 2x jemne tukne a pak se to vsechno zamkne a po vterine odemkne. Normalni central chodi tak jak ma a ty ridici draty chodi. To jsem zkousel primym pripojenim

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 19:53

Něco ti povím ty jeden kutile stav se u mne číslo máš a mrknem na to je to otázkou půl hodky, snad žena nebude zrovna ro..., nebo nemáme už gratulovat?

Re: Dalkove ovladani Jablotron CA10REX
Autor: Dusan (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2008 07:00

Zdravim,

Chcel by som sa opytat ci sa vam podarilo tento problem vyriesit? Cez vikend som si do mojej Astry F (X14XE) namontoval DO centralu RJ CZ KEY+ a robi mi to presne toto iste. Ked dam zamknut ci uz na DO alebo aj klucom tak sice zamkne ale hned po cca 1 sekunde zase odomkne. Ked odpojim riadiacu jednotku DO tak central funguje zase normalne.
Dakujem.

Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 08:43

Čau kluci,víte někdo kde se nachází řídící jednotka pro centrální zamykání na kadettu ? Mám 3 dvířko se zamykáním na klíček... Je to origo,žádná dodělávka.Díky za rady... Zatím jsem našel jen ŘJ pro Check a ABS...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 08:48

A vyhledavani te funguje?

[www.opelastra.cz]

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 10:00

Promiň zkušel jsem a nenašel... Jinak teda zkusím se podívat pod tu ECU motoru a uvidíme... Díky...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 10:33

Člověk tady sice zkouší hledat, ale málo lidí si všimne záložky "hledat od začátku fora"!!
Zde bych viděl dozaz na admina: jestli by nebylo lepší předělat vyhledávání do kterého by se jako standartní dalo "HLEDAT OD ZAČÁTKU FORA"!!!

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 11:11

Tohle nastaveni se bohuzel menit neda.

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2008 14:31

Čau kluci,takže opravdu je pod držákem ECU a je črená plastová.Díval jsem se na to a šlo mi o zkrácení impulsu na zamykání,drží to motorky moc dlouho a tak se to zbytečně ničí to ozubení,ale není tam poťák nebo trimr kterým by se dal interval nastavit takže na to asi kašlu...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2008 21:21

Jaký ozubení? Pokud máš originál serva a jsou v pořádku, tak nesmíš slyšet nic, než cvaknutí. Pokud slyšíš šrotování koleček, je to servo v háji.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 06:48

No mám originál... U spolujezdce a vzadu na 3 dveřích,ten u spolujezdce jsem dával druhej od Vauxhala a když sednu do auta a zamknu tak je slyšet že to zamkne a pak je až po půl vteřině cca slyšet že motorky povolí,zkrátka si myslím že to pouští proud do motorků moc dlouho zbytečně a ten převod vevnitř dostává víc zabrat... Nerad bych je měnil zase.Pokud někdo poradíte tak díkysmiling smiley

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 06:53

Ja Te do toho nechci kecat, ale nejspis honis duchy. Moje Omega udela pri zamceni to samy a nikdy mi nenapadlo to resit.

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Chosse (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 14:03

Stando,ten motorek jsem měnil proto že měl stržený zuby na tom pásku co jezdí po ozubeném kolečku,právě v těch místech kde to končí a motorek tlačí na doraz... No když se to nedá nastavit tak na to asi peču a pokud to odejde tak tam dám centrál na dálku s alarmem a bude...

Kadett E GSi C20NE rv. 91

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2008 19:37

Vem si, kolik let tomu autu je. Myslím, že má právo na to, aby občas někde něco zavrzalo, nebo odešel servomotorek centrálu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Řídící jednotka centrálu - Kadett
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2009 19:28

Hoši mam dotaz, chci dat na Kadetta cabrio central model 1992 nevite zda se na tyhle modely dělala pro centál elektrika ve dveřích?

Aktuální stránka: 13 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******     *******   **     **  ********  ********  
 **    **   **     **   **   **   **        **     ** 
 **         **     **    ** **    **        **     ** 
 **   ****   ********     ***     ******    **     ** 
 **    **          **    ** **    **        **     ** 
 **    **   **     **   **   **   **        **     ** 
  ******     *******   **     **  ********  ********  
Powered by Phorum.