www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 10 z 31
Re: Blbnouci centrál
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2007 16:40

Já jsem měl nacvaknuté dráty k servu v kufru a taky mi to blblo. Tak zkus projít kabely k centrálu, jestli nejsou poškozené

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Centrál - DO funguje, ale dvere neodomkne
Autor: A.M. (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 10:57

Caute,
Astra F, 1998, central aj s alarmom (asi originalny). Alarm funguje, ked stlacim tlacidlo na DO tak sa auto rozblika, ale neoodomkne dvere.
Vsetky dvere idu samostatne odomknut bez problemov.
Nemeral som to, ale typek od ktoreho to kupujem, mi hovoril, ze skusal merat ci ide prud a do vsetkych dveri ide.
Tusite niekto co to moze byt a kde zacat patrat?
Dakujem.

Re: Centrál - DO funguje, ale dvere neodomkne
Autor: A.M. (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 10:58

este doplnim - je to sedan, 1.4 16V (kod motoru fakt neviem...)

Re: Centrál - DO funguje, ale dvere neodomkne
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 11:06

Jako dálkově ti centrál nejde, ale na klíček centrál jde? tj když odemkneš klíčkem tak se odemknou všechny dveře? Nebo nejde centrál vůbec??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (23.11.2007 11:07)

Re: Centrál - DO funguje, ale dvere neodomkne
Autor: A.M. (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 11:08

central vobec nejde (sry, asi som to napisal blbo)
samozrejme, poistka je OK

první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2008 19:20

čau všichni opláci, dovolil sem zi založit nový téma, protože sem nikde nenašel, že byste tenhle problém řešili.mám astru 1,4 16V caravan, X14XE.tak před měsícem mi přestala fungovat první poloha pří zamykýní auta, při otočení klíčku v tom cvakne, jde to víc zthuha než před tím a zareaguje to až na druhou polohu. auto se zamče se závorou, ale musím klíček přidržovat směrem do prava, jako bych chlěl dovřít okýnka, jinak bych klíč ani nevýtahl.to samý když odemykám.měl sem oddělaný tapecírunk dvěří očistil sem to, promazal a nic.nesetkal se s tím někdo?

Re: první poloha centrálu
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2008 20:36

Mám to samé auto a ten samý problém - taky mi nejde první poloha, je jakoby servaná či jak to popsat, prostě se ten klíček volně protáčí až do druhé polohy, kde se to zamkne (včetně závory) a aktivuje se alarm. Kdybys na to přišel, čím to je, dej vědět (nejlépe s fotkama), já na to mám v plánu kouknout v létě, až bude hezky. Sice jsem už posbíral pár informací na zdejším fóru, ale asi to není přesně ono.

Re: první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2008 20:45

jasný když tak nápíšu, no mě zatím každej říkal ať vyměním celej zámek což se mi moc nechce,. je to další klič navíc a tak.

Re: první poloha centrálu
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 08:42

Jednotlive dily ovladani zamku se daji koupit samostatne. Tzn. pokud je vlozka OK staci vymenit ostatni veci. Prvni poloha zamku ovlada tahlem "hlavni" motorek centralu, ktery dava impuls ostatnim motorkum. Toto tahlo jde seridit sroubenim. Sundej tapec vyhakni to tahlo a rucne snim zatlac dolu zda zareaguje central. Pokud jo tak staci dostelovat toto tahlo aby motorek reagoval.
Druha poloha ovlada mikrospinac, ktery aktivuje zavoru.
Vic nedokazu poradit. Prikladam foto zamku.

Přílohy: klikazamek (1).jpg (259.8KB)  
Re: první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 09:49

supr dík za radu, když sem měl oddělaný tapec tak sem zkoušel tahat a auto se zamčelo v pohodě. tak to zkusím poladit,ale zjistil sem, že nějak nefunguje zavření oken klíčkem, no třeba to s tím má souvislost.moc dík jdu se na to mrknout

Re: první poloha centrálu
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 09:55

Tak ja mam jen svihadla tak s dojezdem neporadim. To serizeni tahla je popsano i v knizce s odkazem tu nekde na foru kde jde ta knizka stahnout. ale pokud se pamatuji tak na tom nic nemuze byt. Sroubenim nastavis vuli-hloubku pohybu tahla.

Re: první poloha centrálu
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 10:06

Tak tim sroubenim se serizuje tahlo kliky. Tahlo od zamku je na pevno. Ale v knize je to popsano jak to seridit, natuty!

Přílohy: zamekvnitrek (1).jpg (136.2KB)  
Re: první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 10:45

no myslíš že se to šteluje tou šedou matkou v horní části fotky?

Re: první poloha centrálu
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 11:38

No prave to sem se sek. To sede sroubeni slouzi k sestelovani kliky. Serizeni centralu je na strane 238 knizky.

Re: první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 11:46

tak to mám rozdělaný a zjistil se , že za 1 praskla pružinka, která vrací a přitlačuje kliku, což myslím není takovej problém. po utažení matky jde klička tíž a je to lepší ale centrál vypadá moc složitě.jsou tam nepravidelně ozubený kolečka, mezi něma pružina, když otočím do první polohy, jedno to kolečko vyskočí se zoubku a auto se zavře až když se to pootočí celý a zatlačí to na černej spínač.nevíš aspoň přibližně kde ta knížka je nemůžu ji nikde najít.

Re: první poloha centrálu
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 12:11

Hledej nekde tady [www.opelastra.cz]

Re: první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2008 14:47

tak pro dnešek sem to vzdal. vypadá že je tam něco ulomený a je to spíš na výměnu, jelikož se na autě nastrádalo víc závad , motor a tak , dám to do servisu a pak napíšu jak to všechno řešili.

Re: první poloha centrálu
Autor: Michal x18xe (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 08:25

toto se kazi vecine oplu a jde to opravit aniz by se musel menit klic.
Jak uz tu nekdo psal dily na to jsou.
Primo v oplu mi to rikal technik.

Re: první poloha centrálu
Autor: tlubos (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2008 14:51

čau, tak sem měl dneska auto v servisu aby mi poladili ten centrál. tak za hoďku to měl borec spravený. součástky stály 502 kč + práce/hodina 450 kč.

Central se sam zamyka - prosím... sad smiley
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2008 22:59

Ahoj všem.. Dovoluji si založit nové téma, jelikož podobný problém jsem tu nenašel. Mám v mém Kadettu GT r.v. 89 udělaný centrál a dnes se oběvil problém takový, že když odemknu řední dveře(i klíčkem, i zevnitř táhlem), tak se celé auto pokaždé cca po 1 vteřině samo zamkne. Vtipné je, že když odemknu, tak musím hned otevítrat dveře, abych se do auta (z auta) dostal grinning smiley Samozřejmě se na to dá zvyknout, ale moc normální mi to nepřipadá sad smiley Napadá mě, že by to mohlo mít souvislost s předními dveřmi u spolujezdce, které v posledních dvou dnech nešly centrálem,ani mechanicky, odemknout. Táhlo zamykání nešlo povyáhnout do odemčené polohy.. Bohuel nejsem schopen říct, od jaké firmy je centrál. Díky moc, marťas

Aktuální stránka: 10 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   *******   **    ** 
 ***   ***  **     **     **     **     **  ***   ** 
 **** ****  **     **     **     **     **  ****  ** 
 ** *** **  **     **     **      ********  ** ** ** 
 **     **  **     **     **            **  **  **** 
 **     **  **     **     **     **     **  **   *** 
 **     **   *******      **      *******   **    ** 
Powered by Phorum.