www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 16 z 31
Re: Dálkové Ovládání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2009 07:24

centrální jednotky a autoalarmy (originél) jsou umístněné u spolujezdce v A sloupku dole.

Co se týká toho jablotronu co jim napsat? z mých zkušeností jsou ochotní!
jak najdeš tu jednotku jablotronu zkus jí vytáhnout a vyfotit popř opsat jení číslo! to pomůže nejvíc - podle dálkovýho ovladače nelze určit typ alarmu nebo´´t jsou univerzálně používaný třeba pro celou řadu alarmů a jsou mezi sebou prohoditelné!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2009 11:37

Do Jablotronu nemusí psát. Mají všechny manuály na stránách. Prostě jde jen o to zjistit, co to tam má.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 09:27

asi jsem úplná lama ale nevím kde to najít u toho spolujezdce odmontoval jsem tam jeden kryt a viděl jsem jen neaký trubičky a krabičku která je sešroubovaná ne vrutama ale klasickýma šroubkama je možný že je to ono? smiling smiley dík za rady

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 13:47

[www.opelastra.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 12:11

tak jsem hledal až sem našel 2 krabičky smiling smiley který slouží nevím k čemu tak jsem je vyfotil a jsou tady [python.rajce.idnes.cz] už vážně přemýšlím o tom že zajedu někam do servisu protože se zdá že je to nad moje síly sad smiley jestli vás napadne neaký konstruktívní řešení tak děkuji moc

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2009 17:57

KIEKERT je jednotka origo centrálu. Ta větší je jednotka origo alarmu. Spíš by mě zajímalo, kam jdou kabely od těch pojistek, co jsou tam vidět. Zkoumáš věci, co jsou evidentně origo. Zkoumej to, co origo nevypadá.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2009 07:24

někam pod tapecírunk... dám to do servisu asi vůbec se v tom nevyznám sad smiley

Re: Dálkové Ovládání
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2009 06:23

Pokud jsi někde od pardubic písni mail můžem to dát do kupy

Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: nalimo (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 16:43

Dobrý den, potřeboval by jsem poradit s problémem, který se mi vyskytl před nedávnem na mém vozidle Opel Astra F,1.6, 16V, hatchback, rok výroby 1995. Přišel jsem k vozidlu k pátým dveřím a vidím, že stěrač se nachází uprostřed okna. Nejprve jsem si myslel, že s ním musel někdo pohnout, ale později jsem zjistil, že jakmile otevřu dveře (centrál-manuální), tak se na okamžik rozsvítí kontrolky na palubovce, pokud mám panel v rádiu, tak vyjede a zajede anténa, rozsvítí se světla pro denní svícení a rozjede se zadní stěrač, to trvá jenom chvíli, co se centrálem otevřou dveře auta. Při zavírání se nic neděje, to se opakuje jenom při otevírání. Přitom páčka, kterou se zadní stěrač zapíná je v poloze vypnuto. Když se rozsvítí na okamžik kontrolky na palubovce, tak to vypadá, jako by jsem klíčkem v zapalování otočil do první polohy, ale ten zadní stěrač by se neměl rozjet. Po nastoupení do vozidla a otočením klíčku v zapalování do první polohy, kdy se rozsvítí kontrolky, tak se zadní stěrač také na chvíli rozjede, ale po vypnutí a znovu zapnutí klíčku se už nic neděje. Když jsem motorek zadního stěrače odpojil, tak vše fungovalo normálně. Nesetkal se někdo z Vás s tímto problémem ? Můžu nechat motorek stěrače odpojený, ale někdy je stěrač potřeba, tak se na Vás obracím s prosbou o radu a pomoc s tímto pro mě nepříjemným problémem. Děkuji předem za každou radu, která by mi pomohla problém vyřešit.

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2009 17:53

Zkontroluj v průchodce mezi karoserii a pátýma dveřma kabely,vypadá že budou popraskané a navzájem se mohou dotýkat jednotlivé žíly.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: nalimo (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2009 12:10

Díky za radu, prověřím, ale až bude lepší počasí. Dám vědět co zjistím. Jinak jak jsem dnes jel, tak jsem musel zadní stěrač zapojit, a když jsem stál, motor šel na volnoběh, tak jak jsem pustil zadní stěrač, tak měl alternátor co dělat a motor se skoro zastavil, tak jsem hned zadní stěrač raději odpojil.

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2009 12:46

Jasně, určitě jsou popraskané a jdou do zkratu

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2009 13:35

Zkus vyndat relé zadního stěrače K30 (je u pojistek v horní řadě třetí z leva).
Pokud závada bude trvat, je asi závada přímo v motorku zadního stěrače, kdy po
zapnutí klíčku jde napájení přes pojistku F3 přímo na motorek stěrače,na svorku
53A (svorka 53A vede kladný +proud pro vypínání stěrače, po vypnutí stěrače je
přes uhlíky přiváděno napětí až do doby,než se stěrač zastaví v klidové poloze).
Tak pokud Ti zadní stěrač zůstal viset ve střední poloze z důvodu nějaké závady,
motorek zůstává stále pod napětím i když stěrač vypneš a odebírá proud ve snaze
otočit motorek do klidové polohy. Zjisti zda se motorek nepřidírá,propoj svorku
motorku 53(+pól) a svorku 31(-pól) náhradníma kabelama s (baterií + a - pól) a
zjisti zda se motorek točí klidně bez zadrhávání nebo přidírání osičky raménka.

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: nalimo (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 16:31

Tak dnes jsem se dostal ke své Astře. Nesněžilo, nepršelo a byla přijatelná zima. Slíbil jsem, že napíšu jak jsem dopadl. Tak se povedlo, centrál už zamyká jak má, motor už neztrácí otáčky při zapnutí zadního stěrače, ale jak se to vrátilo do původního stavu a co byla hlavní příčina, tak to Vám tedy opravdu nepovím, protože to nevím. Počítám s tím, že se závada může opakovat. Nejsem žádný opravář, jsem jenom amatér a laik, tak se na můj popsaný postup co jsem prováděl dívejte z nadhledem:
1. odpojil jsem motorek zadního stěrače, nastartoval a páčkou u volantu jsem zapnul zadní stěrač, relátko stěrače spínalo a při každém sepnutí ztrácel motor na otáčkách-problém,
2. vyndal jsem relátko a ujistil se, že je to od zadního stěrače-trefa,
3. snažil jsem se měřákem na vývodech k motorku najít + a mínus pól - našel, ale asi blbost, jak jsem potom zjistil,
4. od akumulátoru jsem přivedl k motorku + pól a kostru jsem vytáhl z karoserie,
5. na motorek, jeho vývody, jsem na fialovo-černý napojil + a na modrý mínus (zjistil jsem předtím co mi ukázal měřák), ale stěrač se nerozjel, takže tohle nedělejte,
6. potom mě napadlo, že je to blbost, protože motorek je spojen s karoserií (mínus pól), tak jsem + pól přiložil na modrý drát vedoucí k motorku a motorek se bez problémů rozjel, když jsem přiložil + pól na fialovo-černý drát, tak se stěrač vrátil do předrozběhové polohy, asi dojezd, když se stěrač nachází v jiné poloze než má,
7. vrátil jsem relátko na své místo a napojil motorek zadního stěrače,
8. nastartoval a že zkusím zapnout zadní stěrač a co se nestalo, stěrač se rozjel lehce, normální rychlostí; vyzkoušel jsem několikrát centrál a vše v pořádku, ale co bylo příčinou nevím.
To je ode mne vše a díky moc za vaše rady, potěší když se někdo ozve na volání o pomoc. Už mně několik vašich rad pomohlo vyřešit problémy s mou Astrou, se kterou jsem spokojen.
Ještě jednou díky, ahoj.

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2009 18:42

Právě ten černofialový kabel(SWVI)je ten doběhový +pól.Pravděpodobně byl špatný
kontakt +pól(modrý kabel),nebo přilepené relé. Důležité je. že to opět funguje.

Re: Motorek zadního stěrače a centrál-Astra F
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2009 07:49

Pouze pro ujasnění,nevím za jakých podmínek jsi měřil nebo případně použil zkoušečku
ale mezi černofialovým kabelem a kostrou můžeš změřit napětí jen po zapnutí klíčku
zapalování. Mezi modrým kabelem a kostrou by se mělo dát zjistit napětí teprve po
zapnutí zapalování a pak spínače zadního stěrače, pokud se ale naměří napětí při
vypnutém spínači tak může být přilepený kontakt přímo ve spínači nebo zůstal
přilepený kontakt v pracovní poloze přímo u relé zadního stěrače. Spojením modrého
a černofialováho kabelu nemůžeš nic naměřit, jelikož jsou na stejném potenciálu.
Pro vyzkoušení motorku je právě nejlepší,tak jak jsi to udělal na přímo.smileys with beer

porucha centralu
Autor: Pavel Polášek (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2009 14:02

Zdravím mám dotaz vcera se mi nejka porouchal central na opel astra caravan 1998 F typ jeste ten stary, je tam obycejny cetral bez DO.Jak jsem vcera zamykal auto tak se mi central normalne zamkl ale jak jsem k nemu prisel zpet auto nejde odemknout a jeste je tu jedna vec klika u ridice jakovy byla nejak poskozena protoze kdyz ji nadzdvihavate tak de lehce nahoru jakoby tak bylo neco ulomeneho. Chtel jsem toto cele rozebrat ale kdyz mam zamkle cele auto a dostanu se tam jedine kufrovyma dverma tak nevim jak oddelat tapec ze dveri popripade jak by to slo nejka odemnknout predem dekuji za rady.

Re: porucha centralu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2009 14:37

A pravýma dveřma se tam nedostaneš? Nebo to máš zamknuté na závoru?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: porucha centralu
Autor: Pavel Polášek (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2009 14:41

právě v tom je ten problém ty nešly odemknout pres klíček už od kopi automobilu omlouvam se to jsem zapoměl napsat ...ale právě proto se ptám jestli je ješte nějaký zpusob jak se to da otevřít odpojit baterku jsem zkousel nic uz nevim jak by to slo...

Re: porucha centralu
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2009 15:38

No a je to zamčené na závoru, nebo jde vytáhnout kolík a odemknout zevnitř?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Aktuální stránka: 16 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **   ******   **    **        ** 
       **  ***   **  **    **  ***   **        ** 
       **  ****  **  **        ****  **        ** 
       **  ** ** **  **        ** ** **        ** 
 **    **  **  ****  **        **  ****  **    ** 
 **    **  **   ***  **    **  **   ***  **    ** 
  ******   **    **   ******   **    **   ******  
Powered by Phorum.