www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 11 z 31
Re: Central se sam zamyka - prosím... sad smiley
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2008 23:20

Až půjdou odemknout dveře u spolujezdce, přestane se to samo zamykat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Central se sam zamyka - prosím... sad smiley
Autor: janči (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 18:36

treba nastavit tiahla na obidvoch dverách <motorčeky>

Re: Central se sam zamyka - prosím... sad smiley
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 18:54

to je jasný...jakmile ten jeden pětidrátovej motorek u spolujezdce hlásí zamknuto, tak i když otevřeš všechny ostatní, řídící jednotka je zase ihned zamkne...takže, buď odpoj ten motorek u spolujezdce a nebo a ho oprav, aby chodil...buď ho vyměň, ale spíš bude jen třeba nastavit táhla...

Re: Central se sam zamyka - prosím... sad smiley
Autor: Marťasz (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2008 01:20

Tak se to zase dalo do kupy samo, ale i táhla a i ten motorek připadají v úvahu... až to začne zlobit, tak na to mrknu. díkydrinking smiley

centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 09:54

Zdravím všechny,
nevím jestli to tu už někde je, určitě jo, ale je tu toho strašně moc a probírat se tim by zabralo moře času, tak si dovolím založit nové téma.

Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s dodatečným montováním DO centrálu do Astry F? Slyšel jsem, že to neni nic snadnýho, že je to hraní na pěknou chvíli. Kdyby jste se chtěli podělit o zkušenosti byl bych jenom rád. Upřímně mám z toho trošku strach, ale dávat za to tisíce v servisu se mi nechce.

Díky za odpovědi. MorpH

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: centrální zamykání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 10:02

No, podivej se, kdyz si koupis central treba od Jablotronu - www.jablotron.cz, tak k tomu uz jsou i potrebne delky dratu vcetne dalsiho potrebneho elektroinstalacniho a montazniho materialu. Staci sundat tapec ze dveri, primontovat serva, protahnout kabely, pripojit na napajeni a funguje se.
Pro me je to celkem trivialni zalezitost, ale uznavam ze pro nekoho kdo nikdy v zivote draty nevidel, to muze byt dost problem.

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 10:13

Všechno příslušenství k tomu mám (dráty, šroubky, upevňovací plechy,..). Dráty jsem v životě viděl :-) jsem nebo bych spíš měl být elektrotechnik :-D ale bojim se samotný montáže do auta. Autíčko mám pár týdnů a v tomhle se fakt neorientuju. :-(

Nikdy jsem se v autech nevrtal, a tak netušim jak co kde kam a tak..
A to si ještě chci udělat automatický rozsvěcování světel, to bude pak taky sranda..



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MorpH (27.01.2008 10:21)

Re: centrální zamykání
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2008 11:01

Vem to tak, ze do stavajici elektroinstalace v aute se krome napajeni vrtat nebudes. Tak ze jde jen o to, ke stavajicim svazkum pritahnout ten od centralu a nekde pod palubkou umistit ridici jednotku. To zvladnes smiling smiley

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2008 09:50

Zdravím,

tak se do toho dneska pouštím. Narazil jsem hnedka na první problém, a to jak sundat kličku okna :-) Naštěstí je na webu návod, ale pak už tam neni jak to dát zase zpátky, tak to snad půjde samo.

Jinak to obložení dveří (tepec nebo jak) je jenom naklapnutý nebo nějak spešl přidělaný?
Díky za odpověď.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: centrální zamykání
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2008 10:48

Zelene kolecka jsou srouby. Zbytek neoznaceny (7sedych +2cervene) spunty jsou jen nacvaknute.
Klicku okna slozis samo obracene.

Přílohy: dvere (1).jpg (150.8KB)  
Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2008 16:35

Super, díky moc, zprvu jsem to vyndaval ven ještě s těma dvěma šroubama pod opěrkoueye rolling smileysmiling bouncing smiley
A moc nechápu využití toho horního šroubu. U spolujezdce tam vůbec nebyl a u řidiče jsem ho vyndal, protože při nandavání mi tam vadil.

Ale je tu další problém. A to jak dostat dráty od modulů ve dveřích do karoserie?
Chtěl jsem to táhnout s ostatníma kabelama, co vedou vevnitř gumy u pantů. Jenže jsem zkončil s tim, že ze dveří do karoserie tam je konektor a přes ten ty dráty neproženu sad smiley
Nemá s timhle už někdo z vás zkušenosti? Já jsem na tohle úplně levej.

Za každičkou radu moc děkuju.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 07.02.2008 18:27

Jde mi o to, že nevim jak protáhnout kabely od modulů skrz dveře až pod palubku abych to pak mohl zapojit do řídící jednotky od centrálu, kterou bych rád dal pod volant.

Mám komplet novej univerzální centrál, takže tam montuju úplně všechno, nepřidávám k tomu jenom dálkový ovládání.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: centrální zamykání
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2008 07:30

to MorpH: No ten horni sroub tam je proto, ze drzi tapec kolem klicky. Kdyby tam byl nacvakavaci kolik, tak by se mohlo stat, ze zaberes za klicku a budes oddelavat i tapec. Je to podle me takova pojistka od vyrobce.

Re: centrální zamykání
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2008 14:33

MorpH napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jde mi o to, že nevim jak protáhnout kabely od
> modulů skrz dveře až pod palubku abych to pak mohl
> zapojit do řídící jednotky od centrálu, kterou
> bych rád dal pod volant.
>
> Mám komplet novej univerzální centrál, takže tam
> montuju úplně všechno, nepřidávám k tomu jenom
> dálkový ovládání.

Skus rozobrat tu spojku na dverach otočením k sebe ju povolíš a potom vytiahneš a pozri či tam nie su natiahnuté káble ako príprava. Astry majú prpravenú kabeláž. Jednoducho to zistíš ešte podľa poistiek. Ak maš kontakty na poistku na central tak je kabeláž určite natiahnutá do oboch dverí. Číslo poistky neviem pozri na kryt poistiek

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2008 15:21

to palorep:
Vidíš, to mě nenapadlo, že by tam už byla příprava, ale moc tomu nevěřim. Právě o tý spojce tu mluvim celou dobu smiling smiley
U řidiče tam je celkem 9 kontaktů a u spolujezdce jich je 7. S tím, že mám zrcátka v elektrice (výhřev i ovládání). To je podle mě akorád těch pár drátů, co tam vede, takže pochybuju, že by tam bylo 5 káblů volných pro centrál. Ovšem kdyby jo smiling smiley, tak jsem dneska projezdil půlku Jihočeskýho kraje zbytečně eye rolling smileysmiling bouncing smiley, což jsem vlastně i tak zbytečně projel.
Na vrakovišti byli tak hodní lidé, že mě poslali slušně do pryč, když jsem jim řekl, že bych rád jenom tu spojku a nebo jenom ty konektory v ní.

mimochodem, tihle dva eye rolling smileysmiling bouncing smiley smajlíci jsou úplně suprový grinning smiley

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: centrální zamykání
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2008 18:05

Na zrkadla potrebuješ 4 draty. Pozri aj tie poistky ak je konektor na poistku na central tak je aj príprava. Ale nezdá sa mi že by astra, ktorá má elektrické zrkadlá nemal centrálne zamykanie. I ked všetko je možné.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2008 15:53

Zdravim, podelší době.
Konečně jsem se podíval na ty pojistky a ta pro centrál tam je, pokud je to teda ta na pozici 1. Takže to znamená, že tam příprava asi i je, že? Ale ve dveřích žádný volný kabely nejsou.
A i tak, pro dodělávaný centrál potřebuju 5 drátů, a pokud jsou pro zrcátka potřeba opravdu jenom 4, jak psal palorep, tak to bych měl jenom u řidiče, u spolujezdce by byly volný jen 3. sad smiley

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: centrální zamykání
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 30.03.2008 16:39

Pozri na prepojenie od kastle do dverí ten husí krk kolko je tam drátov.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 31.03.2008 09:10

Pokud jde o tu gumovou propojku, tak to už jsem tu psal. U řidiče 9 kontaktů a u spolujezdce 7. Kolik tam vede kabelů nevim, zatim jsem nekoukal.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil MorpH (31.03.2008 09:12)

Re: centrální zamykání
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2008 12:48

Zdravím,
tak jsem to dneska zase rozebral a koukám, že přes tu gumovou propojku vede u řidiče 9 kabelů a u spolujezdce 7, jenže po odendání tapece jsem zjistil, že k samotnýmu zrcátku u řidiče mi vede 5 drátů, pak k ovládání ve dveřích 9 drátů a pak je tam i takovej malej repráček v plastu naproti zrcátku ze vnitř (ani nevim, jestli funguje, nejspíš ne) a k němu vedou ještě 2 dráty. To všechno je tam pak nějak záhadně propojený a protažený tou gumovou propojkou.

Čim víc do toho vidim, tak tim víc si říkám, že je to beznadějný.
Už si s tim nevim rady, asi to nechám plavat, a nebo to šoupnu někam do servisu, i když by to znamenalo dát za to dost peněz..

A měl bych ještě jednu věc, když zapnu rádio, tak se automaticky vysune anténa. Jenže mi vyjede moc a stává se, že se úplně vysune z karoserie. Je to daný tim, že ta nejspodnější a nejširší část vyjede úplně na maximum.
Nevíte jestli by se dalo něčim nastavit, aby nevyjížděla tolik?

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Aktuální stránka: 11 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******   **     **   ******    **    ** 
 **        **    **  **     **  **    **    **  **  
 **        **        **     **  **           ****   
 ******    **        *********  **   ****     **    
 **        **        **     **  **    **      **    
 **        **    **  **     **  **    **      **    
 ********   ******   **     **   ******       **    
Powered by Phorum.