www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
3. Elektrika :  Technická poradna   ECU, osvětlení, přístrojová deska, čidla 
Aktuální stránka: 7 z 31
Re: centrál
Autor: Robert99 (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2006 19:11

mno tag jsem hledal... a našel jsem v místě kde svazek kabelů centrálu přechází přes tunel to bylo celý roztavený protože tunelem vede vejfuk... a já měl něakej čas problémy se spalováním a stávalo se že benzín dohoříval ještě ve vejfuku.... mno a nevím jestli můžu prostě ten utavenej kus uříznout a napájet tam novej nebo jestli musím celej svazek vyměnit... a to by znamenalo rozebrat pul auta do všech 5ti dveří a tag... pls poraďte

Re: centrál
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2006 21:32

Kabel po kabelu odtrihnout a naspojkovat novy.

Re: centrál
Autor: Robert99 (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2006 12:31

to standa.. dik.. ale nebudu to spojkovat ale pájet... snad ten zkrat přežila řídící jednotka centrálu... to uvidím dnes...

Re: centrál
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2006 13:03

Jasne, je to pracnejsi, ale lepsi. Hlavne poradne proletovat a dobre zaizolovat, nejlip asi smrstrovackou.

Re: centrál
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2006 12:13

to Standa: Vse zaletovano ale central nejde... když šťouchnu do relatka tag zamkne a když šťouchnu do toho druhýho relátky tag odemkne ale jinak nefunguje... ovladani u řidiče bude OK... asi mi odešel ten čip.. a ta relatka jsou v řídící jednotce centrálu... zkoušel jsem ten čip sehnat ale neůspěšně... nevis kde se da sehnat ta RJ??

Centrál
Autor: Tomísek (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2006 08:31

Ten můj centrál si dělá, co chce a za boha nemůžu přijít na to, co s nim, někdy se stane, že odemknu dveře a otevřou se všechny mimo řidičových, co to je pak když tam lezu přes spolujezdce, takhle je to třeba 3,4 dny a pak náhodou znova odemknu a všechno funguje.....Normálně si ze mě dělá srandu, co s tím???

Re: Centrál
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2006 10:40

A co chce slysest?? Ze muze zamrzat servomotor centralu, nebo muze bejt zatuhlej celej mechanismus zamku.
To to musis nejdriv rozebrat a podivat se kde je problem, to za tebe nikdo neudela.

Re: Centrál
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2006 22:41

Tohle většinou dělá prošvíknutá kabeláž- měl jsem něco podobného- odemknul jsem a centrál se zas zamknul...nezbyde než zkoušet odpojovat jednotlivé dveře a zkoušet kdy to přestane. Nejčastějš dojde buď k prošoupání uvnitř dveří, nebo třeba k skřípnutí do mechanismu stahování okna (to jsem měl já). Taky to může dělat některý z mechanismů...chce to zkoušet...řídící jednotka většinou odejde ůplně, takže tu bych prozatím vyloučil. Zkoušet, zkoušet a zase zkoušet...a upozorňuju že zkratovaná kabeláž může zkurvit řídící jednotku (centrálu).



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kyslik (05.11.2006 22:50)

Re: Centrál
Autor: Jirka M (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2006 10:55

Také mám problém s centrálem u astry F. Jednoho dne jsem zamkl a pak už šlo odemklout jen klíčkem dveře u řidiče a zadní dveře. Ostatní jsou mechanicky blokované, takže nejde s nimi nic dělat. V podstatě je centál úplně mrtvý. Abych odemkl aspoň dveře u spolujezdce, musel jsem z nich sundat čalounění. Což při zavřených dveřích je docela nepříjemné. Odpojil konektor k motůrku a přivedl 12v tak aby se motor pohnul a otevřel. Ted mohu ručně spolujezdcovi dveře otevřít. Jenže zbývají další dveře!
Přesto mám dojem, že je centrál bez napětí. Pojistky jsou dobré. Hledal jsem řídící jednotku cetrálu. Podle návodu v pravém předním sloupku u spolujezdce. Tam je pokud se nemýlím řídící jednotka motoru. Jsou tam dvě krabičky se spousty vývodů. Takový počet vývodů podle schematu ale centrál nemá. Jedna je jasná, je to k motoru. Už jsem na ni připojoval palubní počítač. Ale ta druhá označením nějak nesouhlasí. Má s tím někdo zkušenost?
Díky Jirka

Re: Centrál
Autor: sepavel (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2006 08:05

Ahoj
u kamaráda se stala stejna vec. Vysadil centrál a zůstal bloknutý. Máme stejná auta a tak jsme spolu bádali. Auto jsme odemlki tak, že jsme v kufru oddělali kryt centrálu k nádrži, do přívodního káblíku pustili 12V. Cvakl centrál a bylo celé auto otevřené. Dál to bohužel kámoš neřešil a zacvakává ručně čudlíky u dveří.

Pavel
ASTRA F Caravan C16NZ

Re: Centrál
Autor: Robin99 (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2006 12:18

mě nešel centrál vůbec a tag jsem bádla.. našel jsem prasklou pojistku ale po výměně okamžitě praskla... taxem hledal zkrat a tam kde kabely centrálu přecházej přestunel byla úplně roztavená izolace. tag jsem tu roztavenou část nahradil ale pořád to nefunguje. když ručně šťouchnu do jednoho relatka v RJ centrálu tak zamkne a když šťouchnu do toho druhýho relátka tak zase odemkne ale jinak to nefunguje. tag buď mám v prdeli ovládání který je u řidiče ve dveřích nebo tu RJ. pls poraďte

Re: Centrál
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2006 12:47

Robin99 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mě nešel centrál vůbec a tag jsem bádla.. našel
> jsem prasklou pojistku ale po výměně okamžitě
> praskla... taxem hledal zkrat a tam kde kabely
> centrálu přecházej přestunel byla úplně roztavená
> izolace. tag jsem tu roztavenou část nahradil ale
> pořád to nefunguje. když ručně šťouchnu do jednoho
> relatka v RJ centrálu tak zamkne a když šťouchnu
> do toho druhýho relátka tak zase odemkne ale jinak
> to nefunguje. tag buď mám v prdeli ovládání který
> je u řidiče ve dveřích nebo tu RJ. pls poraďte

Tu češtinu máš taky nějak porouchanou thumbs up hot smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Centrální zamykání astra F 95"
Autor: otto (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2006 13:35

Dobrý den,
Poradí mi někdo kde je řídící jednotka orig. centrálního zamykání?
Centrál někdy jde někdy ne.Nyní je mrtvola.
Mám vyndaná sedadla,kryty př.prahů a středový panel.
Kabely jsou O.K.,Pojistka O.K.!!!

Re: Centrální zamykání astra F 95"
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2006 15:52

Pravý A sloupek, tj. u pantu pravých předních dveří za plastovýn obložením.

dotaz - central - zapojeni
Autor: Sargon (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2006 15:59

Zkousel jsem prohledat, zda nekdo neresil neco podobnyho k centralu ale marne... nebo taky mozna blbe sad smiley
zapojil jsem central primo na baterku v aute, vadi to necemu, nebo to tak muze byt? zatim to plni svoji fci, ale prave, kdo vi, jak dlouho... smiling smiley kazda rada, kdo se s tim treba setkal (takhle zapojeny..) pomuze smiling smiley

Re: dotaz - central - zapojeni
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2006 22:35

Nikdo to neresil, protoze na tom vazne neni co resit. Nehledej problemy kde nejsou.

Re: dotaz - central - zapojeni
Autor: Vafrtel (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2007 11:35

Nazdar všici,
potreboval bych poradil jak, kam presne zapojit nektere kabely. Koupil jsem DO s alarmem (viz obr.). Nevim kam presne zapojit kabely na "dverni spinace" (existuje nejaky spolecny konektor pro vsechny dvere? a popr. kde) a jeste kam pichnout kabel na blikry(nekde na spinac varovnych ??)Dale konektor vystupu centralniho zamykani - kam pripojit kabely odemčení/uzamčení. Chapu ,ze mate ted oci v sloup, proc se Lojza neelektrikar pousti do takovych veci- prosim o trpelivost smiling smiley dekuji

Přílohy: schema1.JPG (126.6KB)  
Re: dotaz - central - zapojeni
Autor: Vafrtel (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2007 11:51

Pardon mam Kadett 1.4i /91

Montáž centrální zamykáni 5dv.
Autor: Sigboy.69 (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2007 18:14

Zdravím všechny,

potřebaval bych radu ohledně montáže centrálu, a to jak máte zapojená táhla a k nim motorky na zadních dveřích. Kdyby měl někdo foto nebo mi jen nakrelil jak montáž motoruku a zapojení táhel na zadní dveře vyřešil, byl bych mu zavázán.

Díky.

Re: Montáž centrální zamykáni 5dv.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2007 21:20

A budou to páté dveře čeho?

Aktuální stránka: 7 z 31


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  **    **   ******  
 **     **  **     **  **     **  ***   **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **  ****  **  **       
 ********   **     **  **     **  ** ** **  **       
 **         **     **   **   **   **  ****  **       
 **         **     **    ** **    **   ***  **    ** 
 **          *******      ***     **    **   ******  
Powered by Phorum.